Piatok, 24. máj 2024

Hokejovú zostavu Slovenska vyzdvihuje renomovaný magazín. Svitá na lepšie časy, tvrdí zahraničný autor

Foto: Jakub Homoľa

Zostavu Slovenska na majstrovstvách sveta v hokeji si všimol aj renomovaný magazín Hockey News. „Dve veľké hviezdy draftu 2022 a budúcnosť pre Columbus Blue Jackets vyzdvihujú mladý tím, ktorý dúfa, že prílev mladej krvi rozprúdi na Slovensku pozitívnu vlnu,“ píše v úvode.

Tri úspešné drafty

Autor článku, Steven Ellis, v skratke opisuje stav slovenského hokeja od prvých medailí po neúspešný pokus postúpiť medzi najlepšiu osmičku a bojom o záchranu na MS 2017.

Nádej vidí v našej mládeži. Za posledné tri drafty malo Slovensko troch hráčov v najlepšej stovke. Zviditeľnil sa hlavne Erik Černák z Tampy Bay. Dvadsaťtriročný obranca je stabilnou časťou zostavy, za klub hrá už tretiu sezónu a môže sa pýšiť prsteňom za zisk Stanleyho pohára. O dva roky mladší Martin Fehérváry na svoju príležitosť výraznejšie sa presadiť čaká na farme Washingtonu Capitals.

Vyhliadka TOP 10

Slovensko vysiela do Lotyšska najmladšiu zostavu v histórii s vekovým priemerom 24,75 rokov. Na juniorských majstrovstvách sveta začiatkom roka mal výber priemer 18,68 roka- najmladší na turnaji.

Deväť hráčov, ktorí sa dostali do záverečnej nominácie na šampionát v Rige má 21 a menej rokov. Šimon NemecJuraj Slafkovský majú potenciál byť v najlepšej desiatke budúcoročného draftu NHL. Šimon Nemec dokonca v najlepšej päťke.

Je trochu nižšieho vzrastu, ale korčuľovanie, zmysel pre hru, mobilita… má v sebe všetko. Vie hrať ofenzívne, puky získava rýchlo naspäť a nie je vôbec mäkký,“ povedal o obrancovi jeden zo skautov.

Zaujal aj Juraj Slafkovský, ktorý má výborné štatistiky vo fínskej juniorke. „Je to veľký chalan, ale mohol by trochu spevnieť v hornej časti tela. Má schopnosť ovládnuť celé striedanie tak, ako to neurobil nikto od čias Mariána Hossu. Dostane sa na túto úroveň. Uvidíme, ale je v ňom niečo skutočne zvláštne,“ povedal skaut o mladom útočníkovi.

Budúcnosť Columbusu

Osemnásťročný Samuel Kňažko pred šampionátom podpísal prvý profesionálny kontrakt s tímom TPS Turku. Pravidelne komunikuje aj s tímom Colombus Blue Jackets, ktorý si ho vlani vybral v 3. kole draftu NHL. Po absencii Erika Černáka a Andreja Sekeru bude v reprezentácii jediným obrancom, ktorý patrí tímu NHL.

Vo svojej vekovej skupine ukázal veľa sľubných znakov, aby sa presadil v NHL. Páčil sa mi v druhom zápase proti Čechom. Mám pocit, že jediné, čo mu chýba je je viac ofenzívnej hry, ktorá by ho robila oveľa cennejším,“ vyjadril sa jeden zo skautov o mladom obrancovi.

Podľa autora hokejové Slovensko čaká vzrušujúca budúcnosť.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera