fbpx
nedeľa, 17. januára 2021
Slovensko MS 2019
SITA
Hokej

Hudáček možno chcel pobaviť, Valábik ho ale kritizoval oprávnene

Slovensko má po vynikajúcich výkonoch namierené do štvrťfinále MS2019. V poslednom zápase s Dánmi sa rozhodne o tom, či sa v play off vyhneme Rusom.

Konečne štvrťfinále

S košickým hľadiskom sa rozlúčime v utorok popoludní, potom na náš tím čaká Macejko s vagónmi zapálených fanúšičiek a cesta do hlavného mesta. Štadión Ondreja Nepelu sa už nevie dočkať domáceho tímu.

O našom postupe sa rozhodlo už v zápase s Nemeckom. V závere náš tím odolal tlaku súpera a Libor Hudáček strelil gól do prázdnej bránky. Vďaka tomu, že hráči dodržovali herný systém trénera Ramsayho, sme konečne tam, kam patríme. Tréner chváli dodržiavanie pokynov.

Späť do reality

V skutočnosti to s Nemcami tak dobre nedopadlo. V zápasoch s Francúzmi a najmä s futbalistami z Veľkej Británie potom chceli slovenskí hokejisti predviesť pár vecí navyše. Robili si miestami, čo chceli a tréner už taký spokojný nebol.

Potom prišlo nešťastné Liborovo vyjadrenie a Valábikova kritika.

Boris Valábik hovorí veci vždy na rovinu. Kritika, ktorú namieril na Hudáčka bola opäť podaná spôsobom, ktorý nám nie je blízky. Preto ten, čo kritizuje, bude sám kritizovaný.

Môže sa zdať, že to skutočne prehnal. Veď Britov sme porazili, ako keď sme boli v Béčku a učili ostatných hrať hokej. U Libora Hudáčka navyše vieme, že do kamier povie bez cenzúry, čo mu prvé napadne.

Kritika musí byť

Lenže Libor už nemá 21 rokov. Mal by byť lídrom reprezentačného tímu, centrom elitného útoku. Slová o tom, ako nepočúvame trénera, lebo sme Európania, by nemali opustiť ústa skúseného hráča ani zo žartu.

Najmä nie po toľkých smolných momentoch, ktoré si náš tím na turnaji vybral. Fanúšikovia by mohli nadobutnúť dojem, že si hráči vyberajú počas zápasov oddychový čas častejšie. Kruté prehry v posledných sekundách mohli byť dôsledkom niečoho podobného.

Hudáček síce hovoril tradične odľahčene, trafil ale možno nechtiac do terča problémov nášho hokeja. Sme predsa Slováci, nebudeme počúvať cudzie rady. My vieme všetko najlepšie, hoci pritom dlhé roky sledujeme vlastný pád.

Načo potom zbytočne budiť dojem, že trend nie je správny? Hra nášho tímu, keď dodržiaval systém kanadského trénera, zniesla vysoké parametre.

Preto bola Valábikova kritika na mieste.