Sobota, 18. máj 2024

Hudáčkovi vďačíme za veľa, do bránky sa na štvrťfinále ale pýta Húska

Štefan Cebro Štefan Cebro 02.06.2021
TASR - Jaroslav Novák

Keby ste sa pýtali, kto by bol najlepšou voľbou na štvrťfinálový zápas proti USA, z voleja povieme Branislav Konrád. Ten je však zranený a už si na turnaji nezachytá.

Preto ostáva voľba na dvoch mužoch. Tréner Craig Ramsay naznačil akreditovaným novinárom po výbuchu s Českom, že v play-off začne Július Hudáček. Potom sa však objavili informácie, že by to tak nemuselo byť.

Hudáček asi áno, ale…

Úplne chápeme dilemu trénerov Slovenska. Hudáček odchytal fantastické zápasy proti Rusku aj Dánsku, neistý však bol proti Britom, nezabránil ani trochu výbuchu so Švajčiarskom, kde síce za väčšinu gólov nemohol, ale ani nič navyše nechytil, práve naopak. Rovnako nenadchol ani proti Čechom. Proti nim síce mal pár výborných zákrokov, ale Zadinov úvodný gól ide na jeho tričko.

Žiaľ, Hudáček často ako v Rige, vyzerá aj v KHL. Dva zápasy by ste ho milovali a ospevovali Hudašou a v ďalšom si opakujete, fakt dáme stopercentnú dôveru práve jemu? Aj fanúšikovia vnímajú skúseného brankára rozporuplne. Jedna časť ho miluje (najmä tá východnejšie situovaná) a druhá bojuje s myšlienkou, či nebude mať znova horší deň.

Okrem toho Hudáček nikdy v zámorí nechytal a výpočet jeho úspešných zápasov na MS končí pri európskych tímoch. Proti USA chytal v roku 2017 a z 28 striel dostal šesť gólov. Áno, vtedy sme mali slabú bojkotom poznačenú zostavu, ale aj tak…

Alebo radšej Adam Húska?

Adam Húska mal tiež slabšie momenty (Blumelov) gól, ale je to obrovitý brankár s dobrým pohybom, ktorý sa pri debute nezľakol Švédov a tím výrazne podržal. Viac ho má puk šancu trafiť aj pri haprujúcich slovenských oslabeniach. Riskli by sme to s ním v bránke. Aj motivačne by to bola pre zvolenského rodáka vzpruha pri boji o NHL. Šampionát síce veľa ľudí v zámorí nesleduje, ale do Rangers by sa určite dostalo, keby jeden z jeho prospektov vychytal štvrťfinále majstrovstiev sveta proti USA s hráčmi z NHL.

Preto kombinácie Húska na štvrťfinále, Hudáček na prípadné semifinále by nemusela byť zlá, aj keď tam by nás čakali zrejme Rusi, ktorých na turnaji len tak dvakrát nezdoláte. Ale to už predbiehame podobne, ako Matej Hajko pri komentovaní.

V každom prípade, počkajme si, na koho padne voľba a či brankár so štvrťfinálovou dôverou posunie Slovensko šiestykrát v ére samostatnosti do boja o medailu na majstrovstvách sveta. 

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera