Štvrtok, 18. júl 2024

Július Hudáček dúfa že mu šampionát prihrá novú príležitosť a verí, že tréneri budú mať pri výbere brankára šťastnú ruku

TASR - Michal Svítok

Najskúsenejším hráčom vo výbere trénera Craiga Ramsayho na blížiacom sa hokejovom šampionáte je tridsaťdvaročný brankár Július Hudáček. Do Lotyšska pocestuje na svoje siedme majstrovstvá sveta.

Máme veľmi mladé mužstvo, ani neviem, či sme také už niekedy mali. Je to pre nás výzva a nová skúsenosť. Chlapci sú mladí, ale herne vyspelí. Skladba mužstva sa mi veľmi páči,“ okomentoval pre Denník Šport zloženie tímu Hudáček.

Omladený slovenský tím odišiel do Lotyšska s cieľom dokončiť rozrobenú prácu kanadského trénera a nadviazať na sympatické výkony z domácich majstrovstiev sveta, kedy štvrťfinále bolo veľmi blízko.

Skúsený brankár sa pokúsi napraviť si chuť po nevydarenom šampionáte pred štyrmi rokmi. Rodák zo Spišskej Novej Vsi sa naposledy predstavil v bránke v roku 2017 na MS v Nemecku a Francúzsku. Slovensko obsadilo až 14. miesto a v elitnej A-kategórii sa udržalo len vďaka výhre nad Talianskom po predĺžení.

Najmladší káder

Vekový priemer družstva je 24,75 rokov, výrazne ho znižujú 17-roční Šimon Nemec a Juraj Slafkovský, a tiež 18-ročný Samuel Kňažko. Takmer polovica hráčov zažije na majstrovstvách sveta premiéru. V obrane figuruje šesť nováčikov.

Viacero obrancov je ofenzívne ladených, čo by brankárom mohlo spôsobovať vrásky. „Majstrovstvá sveta sú ešte na vyššom leveli, každá chyba sa tam trestá. Musíme sa výborne pripraviť. Bez chýb sa bude hrať jednoduchšie,“ varuje skúsený brankár.

Svoje skúsenosti odovzdáva mladším spoluhráčom do obrany. Hra najmladších obrancov Kňažka a Nemca sa zlepšovala od zápasu k zápasu. Chválil ich schopnosť učiť sa a poukázal aj na úlohy veteránov, ktorí mladíkom musia pomáhať. „Jediný cieľ, za ktorým si ideme, je štvrťfinále,“ naznačil ambície brankár Slovenska v Rige.

Na šampionát bez klubu

Július Hudáček odchádza na majstrovstvách sveta bez platného kontraktu na ďalšiu sezónu. Posledné tri ročníky odchytal za Spartak Moskva v KHL, predtým pôsobil aj vo Švédsku. Do Švédska sa zatiaľ nevráti, prvú ponuku z rodinných dôvodov neakceptoval, vysvetlil v rozhovore pre slovenský denník.

Majstrovstvá sveta môžu skúsenému brankárovi pomôcť. Ak sa vydaria, najradšej by zostal v KHL, ktorú považuje za najlepšiu ligu v Európe. Aj preto na doterajšie príležitosti nereflektoval veriac, že najlepšie ponuky môžu prísť aj v najmenej očakávanom okamihu.

Kto bude brankárskou jednotkou?

Spolu s ním do Lotyšska vycestovali Branislav Konrád a Adam Húska a ohľadom brankárskej jednotky ešte nie je jasno. Všetci sú zdraví a Hudáček verí, že tréneri budú mať pri voľbe šťastnú ruku.

Prvý zápas slovenskej reprezentácie je na programe v piatok 21. mája o 19:15 proti výberu Bieloruska.

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera