Piatok, 24. máj 2024

Ktoré finále Stanley Cupu by ste chceli najviac? Každá zo štyroch možností má svoje prednosti

Jakub Halák Jakub Halák 22.06.2021
SITA/AP Photo/Chris O’Meara

Playoff speje pomaly, ale isto do svojej záverečnej časti. K 21. júnu 2021 je/bol (vždy som chcel použiť tento krásny zvrat) stav oboch sérii vzácne vyrovnaný. Každý má rovnakú šancu postúpiť, aj vypadnúť. Utorkové ráno je síce pre fanúšikov Islanders náročnejšie, pre potreby tohto článku sa ale určite prekonajú.

Možných scenárov, ako sa to celé do finále poskladá je stále „hrozne veľa“. Existujú až štyri a už teraz je jasné, že finále bude unikátne. Totiž pri akomkoľvek usporiadaní bude v danej podobe prvé v histórii súťaže.

Poskladal som rôzne scenáre podľa svojich subjektívnych preferencií a začínam tým, čo by ma zaujímalo najviac.

Las Vegas Golden Knights – New York Islanders

Samozrejme, že sa tieto dva tímy nemohli stretnúť v playoff. Vegas sú tento rok ešte stále najmladší účastník súťaže a navyše oba tímy by sa stretli iba vo finále, keďže hrajú v odlišných konferenciách. Tam sa síce Knights dostali v roku 2018, ale súperom bol Washington, ktorý zvíťazil. Pamätníkom je ale tréner Islanders Barry Trotz, v tom čase kouč Ovečkinovcov.

Toto finále by bolo súbojom dvoch azda najhlučnejších arén. To by okorenilo atmosféru. Takéto finále, by ma osobne potešilo najviac, lebo fandím Islanders. Tiež si myslím, že by mohli uspieť a dokázať sa odpútať od svojich starých a nešikovných susedov z MSG. Zasa raz.

Víťaz: Islanders

Montreal Canadiens – New York Islanders

Finále, ktoré je možné iba vďaka tejto sezóne. Nové rozdelenie divízii prinieslo zaujímavú možnosť, ktorá sa nedala uskutočniť od roku 1981, kedy začali hrávať Habs a Isles v jednej spoločnej konferencii. Z historického pohľadu by zaujalo najmä návratom k časom dynastií v NHL. Z pohľadu súčasnosti, by to bolo finále dvoch tímov, ktoré sú veľmi dobre organizované a bez obrovských hviezd v kádri.

Tímy sa však v playoff za svoju históriu už stretli. Konkrétne štyrikrát a trikrát vyhral Montreal. Predpokladám, že v tomto prípade vyhrá Montreal, finále klub vie hrať, súčasný stav je 24 výhier a 9 prehier.   

Víťaz: Canadiens

Las Vegas Golden Knights – Tampa Bay Lightning

Podľa papierových predpokladov, toto by mohla byť najsilnejšia séria. Tímy majú vzácne vyrovnanú sériu zápasov proti sebe v playoff, 0:0. Čo sa mi však na Tampe nepáči, sú zázraky na poli medicíny v ich tíme. Aj Dougie Hamilton potom, čo Tampa vyradila Canes v druhom kole poznamenal, že „prehrali s tímom, ktorý je 18 miliónov nad platovým stropom“. Áno, technicky sa nejedná o priestupok, ale sympatie to tímu nepridáva.

Myslím si, že ak jeden tím, čo dokáže zastaviť Tampu vo finále, bude to práve Vegas. Po sezóne bude Tampa musieť uvažovať ako sa vopchať pod strop a udržať tím viac-menej pokope.

Víťaz: Golden Knights

Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning

Opäť jedno finále, ktoré sa môže uskutočniť iba vďaka inému formátu sezóny. Tampa a Montreal si to rozdali v playoff dokopy trikrát a Tampa vedie 2:1. Avšak v druhom kole a vyššie Tampa vždy vyradila Canadiens a išla ďaleko.

V tomto finále by som veril Tampe, viac skúseností zo súčasnosti.

Víťaz: Lightning

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera