Sobota, 20. apríl 2024

Chcel selfie s brankárom? Hokejistovi v Česku vypadol počas zápasu na ľad mobil

TASR - Dušan Hein

Aj bez divákov na štadiónoch sa môže dostať na ľad cudzí predmet. Presvedčili sa o tom hokejisti v Plzni počas miestnej Škody a Ridery Vítkovice.

Mobil na ľade

Rozvášnení fanúšikovia dokázali, keď ešte mohli na hokej chodiť, niekedy nahádzať na ľad, čo im prišlo pod ruky. Plastové poháre s pivom, konfety, papiere, mince, kedysi dávno ohorky z cigariet, či v prípadoch extrémneho pomätenia mysle petardy. V NHL zvykli hádzať na ľad šiltovky pri hetrikoch a chobotnice v Detroite.

Ešte sa asi nestalo, aby sa na ľad dostal mobilný telefón. Ani rozhodcovia ho nenosia, keď sa potrebujú poradiť s videorozhodcom musia prerušiť hru, prísť na lavicu časomeračov a vytočiť klasickú pevnú linku. Až teraz.

Jan Hruška, 35-ročný veterán Vítkovíc, ktorý počas kariéry hral aj na Slovensku za Skalicu, korčuľoval do rohu ihriska, kde urobil zmenu smeru. Počas nej mu na ľad čosi vypadlo. Záznam kamery analyzoval kustód Plzne na Twitteri.

Rozhodcovia hru hneď prerušili, s úsmevom si telefón obzerali a nakoniec ho zobral do úschovy jeden z hráčov. Nakoniec skonči, podľa informácií českého Blesku v opatere kustóda Vítkovíc.

Skutočný dôvod, prečo extraligový útočník nosí telefón vo výstroji, zatiaľ známy nie je.

„Celý tento incident ma mrzí. Mobil som si so sebou nebral vedome, rozhodne nemám na nohaviciach nejakú kapsu alebo niečo podobné. Zapadol mi do výstroja nešťastnou náhodou počas prestávky. Nevšimol som si toho a nevedomky som s ním vo výstroji odišiel na ľad. Tam mi vypadol, našťastie sa nikto nezranil. Samozrejme prijímam pokutu, pretože mobil do kabíny nepatrí,“ opísal moment slovenský útočník na oficiálnej stránke klubu.

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera