Sobota, 25. máj 2024

Kysuce boli v sobotu na nohách, Roman by vedel osláviť gól aj rittbergerom

Michal Bruner Michal Bruner 02.05.2021
FOTO: TASR/AP

Marek Hrivík, Miloš Roman, Adrián Holešinský. Čo majú spoločné? Okrem toho, že všetci dali gól v sobotnom zápase proti Rakúsku, ich spája ďalšia vec. Sú to rodáci z Kysúc.

Rodáci treskúcej zimy

Hrivík s Holešinským prišli na svet v nemocnici v Čadci, Roman sa narodil v Kysuckom Novom Meste.  Kysuce sú rázovitý kraj na severozápade Slovenska, o ktorom sa s obľubou a nadnesene vraví, že v ňom panujú len dve ročné obdobia. Zima a treskúca zima. Ak by ste mali porozmýšľať, ktorá známa osobnosť vám s Kysucami napadne ako prvá, pomôžeme vám. Jozef Króner.

Športový fanúšik však pozná mená ako Jozef Ninis, Peter Tichý, Rastislav Michalík, či Ľubomír Michalík.  Prví dvaja reprezentovali našu krajinu na olympiáde, Ninis v sánkovaní a Tichý v chôdzi. Michalíkovcov zasa poznajú fanúšikovia futbalu. V roku 2001 sa Rastislav preslávil gólom v Lige majstrov proti možno najslávnejšiemu klubu sveta – Realu Madrid. Svojou strelou zaskočil slávneho brankára Ikera Casillasa, v strede poľa sa na jeho gól musel pozerať aj Zinedine Zidane, ktorý dnes Real trénuje. Ľubomír Michalík si meno urobil v Senci, odkiaľ ho získal Bolton Wanderers, ktorý hrával v Premier League. Áno, aj tieto mená patria do zlatého fondu kysuckého športu a každý fanúšik hokeja na Slovensku si želá, aby sa časom do neho dostali aj góloví strelci zo soboty.

Ľadové ostrie

Hokejové príbehy každého z nich sú zaujímavé. Hrivík a Holešinský vyrastali v Žiline, ale Roman v Třinci. V tejto sezóne sa s ním tešil po prvý raz z majstrovského titulu. Miloš má staršieho brata Michala, ktorý v tejto sezóne pôsobil v obrane Nových Zámkov. Oboch to od malička ťahalo k športu a ich mama Ľudmila pre náš web prezradila aj jednu zaujímavosť: Michal začínal ako krasokorčuliar, je aj majster SR a absolvoval aj v súťaže v zahraničí. Pri ňom aj Miloš začínal s týmto športom, ale jeho to takým smerom až tak neťahalo. Potom s tým obaja skončili. Ale základy k hokeju to dalo, to je nesporné.

Okrem krasokorčuľovania obaja chodili na džudo a venovali sa aj plávaniu. Bolo to však v rámci doplnkového športu k hokeju. Oni sa stále ťahali spolu, Michal je narodený v decembri  97 a Miloš v novembri 99, všetko robili spolu. Vyrastali v hokejovom prostredí, chodili spolu na kempy a učili sa aj  lyžovať. Dokonca chodili aj na futbal do prípravky, za obec Rudina odohrali niekoľko zápasov,“ dodala Ľudmila Romanová.

Prvý reprezentačný gól

V sobotňajšom zápase proti Rakúsku si Roman pripísal svoj prvý reprezentačný gól, ktorým zvyšoval na konečných 3:1. „Videl som priestor pred sebou, snažil som sa zakončiť hore. Rakúšania boli nepríjemní a celkom šikovní v útočnom pásme. Ale inak sme mali prevahu. Akurát sa musíme vyvarovať chýb,“ zhodnotil vystúpenie Slovenska v prípravnom zápase.

Zostrih prípravného zápasu Slovensko – Rakúsko:

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera