Sobota, 25. máj 2024

Ľadovo ostrý rebríček – Ako sa skalila oceľ

Držte si prilby, prichádza ďalší rebríček. Aj tento týždeň sa na klziskách diali veľké veci. Videli sme mnoho zlepených gólov, jeden sedem gólový náklad, hetrik a našu ligu posilnil zvučný brankár z KHL. Poďme na to.

Aj v tejto sezóne nazývame mužstvá z najvyššej hokejovej súťaže ich najkrajšími názvami v histórií, ak nejakú majú.

12. VSŽ KOŠICE

Oceliari sú na dne… hernom dne. Hráči pôsobia odovzdane a nezohrato, rošády v zostave majú za následok prehlbujúci sa chaos a hnev fanúšikov. Nieže by to bola nová situácia, svoje si od fanúškov zlízli aj predchádzajúci tréneri, napríklad Anton Tomko. To je údel veľkých značiek na hokejovej mape. Každý klub, ktorý prehrá štyri domáce zápasy po sebe a v každom dostane päť gólov je pod obrovským tlakom a pri VSŽ sa jedná o tlak niekoľkonásobný. Výhra nad Corgoňmi vyzerala dobre, ale problémy nevyriešila. Aj malé nadšenie schladili Vlci.

11. MEDVEDE DETVA

Veľký skok? Takurčitee. Inkasovať sedem gólov od tabuľkového suseda z Budapešti je pádny dôvod aj na takýto pád. Medvede sedem gólov dostali naposledy 19. októbra, a bolo to v Košiciach deň po zápase s Orange U20. Z posledných troch zápasov si odniesli Podpoľanci 15 gólov. 

10. PLASTIKA NITRA

Ani Corgoňom ruže na ľade nekvitli. Poraziť Vlkov o dva góly dnes zvládne pomaly každé mužstvo v lintnerligovom zoskupení, ale prehrať so zdecimovanými Košicami je iná pesnička. Schneidl a Majdan nemôžu byť všade, musí hrať aj zvyšok mužstva. Nitrančanov výsledok tak šokoval, že Lokomotíve zo Zvolena ani raz nepodkúrili.

9. POPRAD- TATRY

Kamzíkom sa poriadne šmýkalo. Maďarská rovina hokejistov z Popradu tak vyviedla z miery, že sa presadili len keď ich bolo na ľade viac ako súperov a na body to nestačilo. Niekto by si mohol pomyslieť, že Svitana lepšie časy v zápase so Zámkami, ale Patrik v tom bol sám. „Ako Jakeš,“ povedal by Rasťo Piško v Stredoslovákoch. Body prišli až v Spišskej NV proti Liptákom, zariadil Paukovček.

8. SLOVENA ŽILINA

Vlkov sme v rebríčku kritizovali už veľakrát, faktom ale je, že z dna sa dá ísť len jediným smerom, nahor. Preto prehru s Liptákmi ponecháme bez komentára a budeme sa sústrediť na inú udalosť. Desať sekúnd pred klaksónom vyrovnať zápas v Steel Aréne budí rešpekt. A tri premenené nájazdy z troch pokusov rovnako. Vlci vyhrali zaslúžene. Preto sme ich odlepili aspoň od rebríčkového dna. Ale na kvalifikáciu do play-off majú stále 12 bodové manko. 

7. DUKLA TRENČÍN

Udalosťou týždňa v tábore Vojakov bola nepochybne otočka v zápase s Medveďmi. Prehrávať v 38 minúte 1:3 a nakoniec otočiť na 5:3 je frajerina. Trenčania sú experti na zlepené góly. V ďalšom zápase Dukla prehrala po nájazdoch aj keď dala tri góly v priebehu šestnástej (pol)minúty. Hokej vie byť niekedy neuveriteľne krutý. Keby Trenčania zvládli ďalšiu otočku, rebríčku by možno aj kraľovali.

6. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Uramova družina príjemne prekvapila. Ozbíjali Vlkov na nulu, a poradili si aj so Zámkami. Viete o tom, že Liptáci získali najviac bodov spomedzi všetkých Lintnerligistov na cudzom ihrisku? Konkrétne všetkých 49. V tejto štatistike predbehli aj inak prvé Košice. Ale teraz bez srandy, naozaj doprajeme Liptákom zrekonštruovanú arénu a veríme, že fanúšikovia poriadne zaplnia tribúny keď príde deň „D“ Výkon mužstva síce nie je ideálny, ale posledné tri zápasy ukazujú pozitívny trend.

5. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Pozitívnou udalosťou týždňa v Banskej Bystrici je nepochybne angažovanie brankára so skúsenosťami z KHL Ivana Lisutina. 186 centimetrov vysoký a 106 kilogramov vážiaci rodák z Ťumenu bol v nadnárodnej lige aktívny od sezóny 2008 do roku 2017. Najhorší priemer inkasovaných gólov na zápas si zapísal v sezóne 2014/2015 -3,14g/z vo farbách Čechova. Najlepšie sa mu darilo v uplynulej sezóne u námorníkov z Novgorodu. Zaznamenal priemer 1,99 g/z v 16 stretnutiach. K Baranom prichádza po nie príliš vydarenom angažmáne v Záhrebe. V EBEL mal po ôsmich zápasoch priemer štyri inkasované góly. Iskre nevyšli stretnutia proti Miškolcu a Novým Zámkom. Posilnenie brankárskeho postu by mohlo pomôcť stabilizovať výkony a zlepšiť motiváciu brankárskej dvojice Baroš – Williams.

4. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Prehra Newcastlu s Liptákmi je pre mňa nepochopiteľná. Inkasovať na domácom ľade päť gólov a vsietiť len dva sa mužstvu trénera Jančušku nesmie stávať. Jeho zverenci prehrali naposledy takýmto rozdielom 31. októbra proti Miškolcu. Zvyšné dva zápasy ale zvládli dobre a nateraz si udržali 6. priečku v tabuľke. Víťazstvo nad Baranmi sa veľmi neočakávalo, o to viac musí tešiť.

3. MAC BUDAPEŠŤ

Keď som v novoročnom špeciáli odpovedal na otázku, či môže niektorý z maďarských celkov vyhrať sériu play-off, napísal som že cesta by mohla viesť cez Oceliarov. Potvrdili to aj hráči MACov, keď v nájazdoch pokorili mužstvo trénera Šimíčka. Južní susedia opäť ukázali, že v lige už nie sú len do počtu. Bod brali aj vo Zvolene a tri zapísali v Detve, keď koncertovalo trio Klempa – Langkow – Brown. Každý dal po dva góly a bolo po zápase. 

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolenčania zabojovali a aktuálne majú odohraných sedem zápasov bez porážky. Stratili len jeden bod v zápase s Budapešťou. Podľa tabuľky to vyzerá, že Lintnerlige vládne Stredozem. Tešiť ich môže výhra s Nitrou, brankárovi Tomekovi dopriali spoluhráči radosť z čistého konta. Je to tretie čisté konto Zvolenčanov za mesiac, to je pekné číslo. 

1. DVTK MISKOLC

Na čele rebríčka sú Hanlonovi zverenci. Dokázali sa dostať z nepríjemnej deky a zvíťazili v troch zápasoch po sebe, hoci do žiadneho stretnutia nevstupovali ako favoriti. Hokej v Maďarsku sa očividne uberá dopredu. Možno je označenie „míľové kroky“ prehnané, ale keď sa pozrieme na tabuľku, musíme zbystriť. DVTK stráca na priamy postup do playoff iba päť bodov. Magosi si doprial paradny „bingo hetrik“: gól v rovnovážnom stave, presilovej hre aj v oslabení. V top 10 kanadského bodovania majú okrem Magosiho s bilanciou 22+ 19 aj kolegu Vasa, ktorý je na tom ešte lepšie – 13 +31 znamená 7 priečku. Maďarom gratulujeme k prvému miestu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera