Štvrtok, 23. máj 2024

Ľadovo ostrý rebríček: Žiadne vzdušné Zámky, hráči s býkom na hrudi sú neskutočne silní

Jerguš Auer Jerguš Auer 31.10.2022
FOTO TASR - Henrich Mišovič

Mesiac zbehol ako voda a preto sa späť vracia obľúbená rubrika – ľadovo ostrý a objektívne tupý rebríček.

Za ten čas sa toho v lige udialo veľa. Aktuálne postavenie tímov v tabuľke nezodpovedá ich forme, na čo prídete aj po prečítaní nášho plytkého a obsahovo jednoduchého rebríčka. Ja som sa vrátil a môžem hodiť svoje prísne očko po výsledkoch uplynulých týždňov. Poďme si nasadiť korčule, ribano a vykorčuľujme na ľad plný kritiky a chvály milovaných tímov najvyššej hokejovej súťaže.

Ako je zvykom, družstvá nazývame ich najkrajšími historickými názvami.

12. Sokol Partizán Liptovský Mikuláš

Tím Liptákov formu zo začiatku sezóny neudržal a jeho forma rapídne upadla. Hoci je sympatická snaha o play-off, asi to je málo a treba niečo zmeniť. Svetlým bodom tímu spod Nízkych Tatier je lotyšský útočník Maťko Karsmus, ktorý ťahá celý útok. Je asi len otázkou času kedy túto potápajúcu sa loď opustí. Nie je kapitán, nemusí ako posledný.

11. ZPA Prešov

Začiatok sezóny ako zo sna, no nastalo trpké prebudenie. Šípovú Ruženku zobudil horký bozk od bratislavskej orlice a zverenci Ernesta Bokroša sa zmenili na VLC prehrávač – prehrali skoro všetko.  Posledných osem zápasov a len jedna výhra po predĺžení, aj takáto je vizitka Koňarov. Ak budú takto hrať aj naďalej, zapriahnu ich v Solivaroch, kde im to možno pôjde viac – ak sú teda kone ťažné. Lebo zatiaľ to vyzerajú skôr ako poníky, ktoré vozia deti na dedinských zábavách.

10. Poprad – Tatry

Dávid Skokan bol healthy scratch, dobre ste to prečítali. Nelichotivé výsledky Kamzíkov nútia robiť zvláštne rozhodnutia. Tím spod Vysokých Tatier nevzkriesil zatiaľ ani Tomi “Reprezentant”  Záborský alebo Andrej Jogan. V bránke im to nefunguje ako by malo a fanúšikov neteší ani fakt, že Poprad má z posledných 10 zápasov nelichotivé skóre mínus dva. Tak ako mínus dva body, ktoré strácajú na štvrté miesto skutočnej tabuľky extraligy.

9. Dukla Michalovce

Na Košice to vedia, veď líška je predsa dravec a vrany obľúbenou potravou. Žiaľ, v posledných ôsmich zápasoch ich prevalcovali lokomotívy zo Zvolena, Santa Clausovia, býci z New Castlu, Kamzíci a aj Barani. Kolísavé výkony brankára Vošvrdu nie sú ideálne, skôr Škorvánek (nie Škovránek) chytá presvedčivo.  Potencionálne najlepších útočníkov (štatisticky) pustili do sveta ale sľubne sa ukazuje Jakub Suja, ktorý zažíva životný štart do ročníka. Aspoň niečo môže obyvateľov a fanúšikov Mičigenu tešiť.

8. Iskra Smrečina Banská Bystrica

Bystrickí Barani zmenili trénera, rétoriku a prehrali s Košicami v divokej prestrelke. Osem zápasov a iba tri výhry v októbri. Nelichotivé skóre a sklamanie z útočných posíl, aj tak by som vedel charakterizovať viacnásobného slovenského majstra.  Najväčším prekvapením bolo skrotenie Býkov z Nových Zámkov. NIekedy chvala Bohu, inokedy žiaľ Bohu, strelecké suchoty sa nedajú zapiť. Útok je očividne dehydratovaný, možno by mu pomohlo pokropenie živou a svätenou vodou. Snáď vstanú z mŕtvych.

7. Plastika Nitra

Corgoni dostali v nedeľu na frak od Košíc, za všetko môže ich nedisciplinovanosť. Oproti prvému rebríčku sú ale skokanom a ich forma stále stúpa. Dvaja legionári sú na bránkovisku zbytočnosť a luxus. Skôr by mohli uvoľniť miesto schopnému zakončovateľovi, ktorý by premenil kvantum príležitostí čo majú.  Varovným prstom je pre nich prehra z derby 1:8 a nelichotivé výkony v posledných zápasoch. Nitrančania sú známi tým, že formu pod Stavjaňom načasujú správne preto uvidíme, či tradíciu dodržia aj tento rok. Len či sa Antonín stihne vrátiť včas.

6. Dukla Trenčín

Zverenci pána Dömeho si pomaličky napravujú horkastú pachuť v ústach po zlom začiatku  sezóny. Začínajú hrať čo chcú a na čo majú. Mančafty pod nimi v tabuľke porážajú. V skutočnej tabuľke sú ale až jedenásti. Lenže naša extraliga je v tom krásna, že stačí krátka víťazná šnúra a raz-dva budú štvrtí. Obranu majú dobrú aj s výborným brankárom, lenže v útoku to škrípe a bolo by potrebné doplniť finálny diel skladačky. Potešujúcim faktorom pre fanúšika pravej a jedinej Dukly môže byť aktuálna forma Vilka Čacha, ktorý ukazuje srdiečko, ktoré dáva do hry. A fakt, že každým zápasom vonku sa približuje návrat na štadión do Trenčína. Dúfajme.

5. Lokomotíva Bučina Zvolen

Trenčan (Adam) vo Zvolene nebol dlho jednotkou, po hanebnej prehre so Slovanom 2: 10 v kanceláriách manažmentu rozhodli, že do brány treba niekoho nového. Tak bol angažovaný Kanaďan Peterson. Zvolen bojuje podobne ako ostatné tímy s kolísavou formou a pomaly stráca body na čelo tabuľky. Rušňovodič Oremus (pozor, nie lodivod!) je však skúsený a vie čo robiť s tímom, aby ho nabudil.  Príjemným prekvapením v útoku je Paťo Marcinek, ktorý  strelecky ožil. Zvolen má mesiac na to aby sa vrátil k starej hre, to je potrebné ak sa chce v Ľadovo ostrom rebríčku posunúť opäť vyššie.

4. VTJ Spišská Nová Ves

Sociálne siete, ktorých kráľmi sú Rysy zo Spiša, sa otriasajú po návaloch meme obrázkov a zaujímavých inšpirovaných grafík. Star Wars alebo Batman, skúsim dať návrh, čo tak Game of Thrones? Uvidíme, či si to prečítajú. No každopádne, Spišiakom sa darí,  Majdan sa prebudil a boduje s radosťou a Melicherčík je stále istý v bránkovisku. To do seba zapadá a prináša body na východ. Možno, s pribúdajúcimi bodmi a lepším postavením v tabuľke príde aj pozvánka do reprezentácie pre Romaňáka, ktorého menežérom nároďáku odporúča generálny manažér Rišo Rapáč. Nechajme sa prekvapiť 🙂

3.  Slovan ChZJD Bratislava

Neskutočný, neuveriteľný a nadpozemský poloboh v bráne belasých, to je Jared Coreau, vďaka ktorému Slovan pomaly už neinkasuje žiadne góly.  Tri čisté kontá, 95-percentná úspešnosť zákrokov. Ak k tomu pridáme obranu na čele Valachom a Mr. K. O. Maierom a bezchybný útok nabitý veľkými menami, vzniká mozaika, ktorá predurčuje Slovan aby hral o najvyššie priečky. Nič mu nestojí v ceste, aby bol prvý v oboch tabuľkách. Jedine, že by nebol.

2. VSŽ Košice

Dan Ceman je virtuóz a dokázal vytrhnúť tím z letargie, do ktorej upadli na začiatku sezóny. Víťazstvá nad Slovanom a Nitrou len podčiarkujú stúpajúcu formu Oceliarov, ktorí aktuálne stúpajú v tabuľke. Domino Riečický si vypýtal pozvánku na Nemecký pohár a v posledných dvoch zápasoch inkasoval len raz.  K nemu pribudol Roman Durný na mesiac, neskôr Jaro Janus, Košice musia vymyslieť, ako naložia s troma kvalitnými brankármi. Útok Oceliarov pomaly naberá na obrátkach, počas repre prestávky by mal byť dokonca posilnený. Obrana je istá a legenda Radek Deyl stúpal formáciami až sa dostal do prvej a popri tom aj do All-star tímu Tipos Extraligy. Možno by si aj on zaslúžil znova reprezentačné povolanie.

1.  Newcastle United – Nové Zámky

Majstrovskému Slovanu v ceste stojí v ceste gigant z Maďarského pohraničia. Wau! Býci valcujú súperov jedna radosť, legionári ťahajú tím a skúsenosti bratov Mikúšovcov sú na nezaplatenie. Skúsený český brankár Pavel Kantor skántril snahu už asi každého útočníka v lige a výkonmi drží Zámky stále hore. Farley je najlepším ofenzívnym útočníkom ligy a s Jacksonom a Johnsonom vytvorili nezastaviteľný útok. Každý domáci fanúšik môže kričať im “szeretlek a klubom!“, pretože si to zaslúžia. Gergely Majoross vie čo robí a Newcastle si pomaly buduje luxusný náskok pred tretím mužstvom tabuľky. Uvidíme, dokedy im para vydrží.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera