Štvrtok, 27. jún 2024

Leto patrí nezadaným. Títo šiesti voľní hráči stále hľadajú v NHL nových partnerov

Jakub Halák Jakub Halák 16.08.2022
Foto: SITA/AP Photo/John Bazemore

Leto v plnom prúde. Dovolenky, nakladačky, festivaly. Hráči sa pripravujú na novú sezónu, niektorí ale ešte nemajú podpísané zmluvy. Sú to nechránení voľní hráči. Prečo títo borci ešte nemajú zmluvu s tímom NHL? Dostanú sa na hranicu posledného platu, pohoršia si alebo si polepšia čo sa týka peňazí?

P. K. Subban

Pernel Karl je podľa predošlých zmlúv najhorúcejší artikel na trhu. Je to presne ten typ štatistiky, ktorý skresľuje realitu. Subban má 33 rokov a je držiteľ Norrisovej Trofeje, mal by byť horúcim kandidátom na novú zmluvu. Problémom bude odmena. Subban poslednú zmluvu na v priemere 72 miliónov po dobu ôsmich rokov podpisoval ešte v Montreale pod Bergevinom. Vtedy sa išlo do sezóny 2014/2015 a bol mladým perspektívnym obrancom so skvelou hrou a tiež zlatou medailou z olympiády. Dve sezóny hral vo farbách Canadiens prím, potom výmena do Nashvillu, kde to dva roky fungovalo podobne. Potom sa jeho bodová produkcia začala znižovať, skúsil novú výzvu v New Jersey. Tri roky odtrpel on, aj klub.

Teraz je jasné, že 9 miliónov na rok mu dá akurát tak slepý kôň, alebo Buffalo. Bude rád aj za štyri a aj to na krátke obdobie. Medzi záujemcami o jeho služby sú údajne vyššie spomínané Buffalo – kvôli skúsenostiam a možnej výchove dvoch mladých obrancov Powera a Dahlina, Nashville, ako spomienka na zašlú slávu pri minimálnej mzde. A Oilers, lebo Holland nevie, čo od dobroty.

Netreba zabúdať, že PíKej trpí dosť silným egom. Môže tak celú kariéru aj zahodiť do koša, lebo sa to jeho výsosti bude zdať ako jediné správne riešenie.

Phil Kessel

Dôvod prečo Phil odchádza z Arizony je jasný. Na obrázku sú „zaručené informácie“ o občerstvení v novej aréne Arizony. #prauda

A teraz vážne. Rovnako ako Subbana, aj Phila ťažila tučná zmluva, ktorú podpísal v inom klube. Konkrétne v Toronte, ktoré ho zabezpečilo na osem rokov za 64 miliónov a potom vymenilo za skoro nič do Pittsburghu. Nehovoriac, že za neho vyhodili draftové voľby, ktoré sa zmenili na Seguina i Hamiltona. V Pittsbughu si vyhral dva Stanley Cupy a o štyri roky už tancoval dažďové tance v Arizone.

Kessel má čo ponúknuť azda každému klubu, nie však za osem miliónov. Napriek 34 rokom veku, je stále agilným hráčom. Rovnako, ako Subban, musí počítať so znížením platu. Údajne sa o neho zaujíma Carolina, zrejme náhrada Paciorettyho z Wishu. Aj Calgary, ale s jeho backcheckom?! Potom Chicago, aby malo nejakých hráčov a Edmonton, lebo Holland nevie, čo od dobroty.

Existuje ešte jedna dôležitá drobnosť, prečo Kessel podpíše aj za cenu nižšieho platu. Musí nastúpiť do NHL od začiatku sezóny, aby prekonal počet nepretržitých zápasov v sérii. Na Yandla mu ostáva iba sedem zápasov a osemnásť na 1000 zápasov v rade.   

Loui Eriksson

Loui má posledný cap hit na úrovni šiestich miliónov. Darček dostal vo Vancouveri potom, ako mal z hľadiska bodov takzvanú bounce-back season, v ktorej získal 63 bodov. V Bostone vedeli, že hráč je na ústupe, vo Vancouveri mu verili. Chyba sa stala. Nezopakoval ani 30-gólovú sezónu, nemal ani 30 bodov v jedinej z nasledujúcich šiestich sezón. Zmluva sa skončila a nielen, že by uvažoval o znížení platu.

Novú sa mu neodváži ponúknuť ani Buffalo, ani Holland. Loui vo veku 37 rokov skončí v Európe. A bude rád, ak ešte tam bude hrať hokej.

Nazem Kadri

Komu sa naopak zmluva skončila a nevyzerá ako najhorúcejší artikel na trhu hoci ním je, sa volá Nazem Kadri. Štyri a pol milióna ročne mu dal na šesť rokov v Toronte lišiak Lamoriello. O tom, že jeho nasledovníci ho vymenili do Colorada v trejde obsahujúcom Barrieho sa dá napísať ako o jednostrannej výmene. Barrie už Toronte nie je, Sakic opäť hral „vojebal“ a Kadri pocítil aké to je vyhrať Stanley Cup.

Nazem mal navyše najlepšiu sezónu, čo sa týka bodovania v kariére. Môže pýtať pekné peniažky.

Colorado údajne dostane zľavu ale všetko pod 6,5 milióna by bolo málo. Do hry sa zapojil aj starý známy Lamoriello, ktorý vraj ponúka sedmičku. Hráča dobre pozná, do jeho systému sa hodí ideálne, preto sa nebojí rozdať aj viac peňazí.  

Evan Rodrigues

Ďalším, pomerne nenápadným hráčom, ktorý si môže polepšiť, je Evan Rodrigues. Veľmi slušné čísla v Pittsburghu z neho môžu urobiť neobrúsený diamant voľného trhu. 19-gólová sezóna je hodna viac ako posledný plat vo výške jedného milióna.

Zaujíma sa údajne Carolina, lebo toto nemusí byť Pacioretty z Wishu, Seattle Kraken (kde by mohol mať aj čas na ľade) a Ottawa, ktorá posilňuje intenzívne.

Danny DeKeyser

Hráč, do ktorého Red Wings vkladali pomerne veľké nádeje, ale posledné sezóny je výrazne limitovaný zraneniami. Rodák z Michiganu bude zrejme mať tendenciu zostať v Detroite, avšak 5 miliónov mu Yzerman nedá ani náhodou.

Už/ešte len 32-ročný obranca, by teoreticky mohol zakotviť aj v inom prístave inde, pričom pri plate okolo dvoch miliónov a pevnejšom zdraví by z neho mohol byť veľmi dobrý podpis. Niečo ako Shattenkirk v sezóne 19/20 v Tampe. Myslím na Los Angeles, Islanders možno Minnesotu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera