Utorok, 27. február 2024

Lotyši to zrejme stihnú, v tréningovej hale je už ľad

Michal Bruner Michal Bruner 08.05.2021
FOTO TASR/AP

Halu Daugava, ktorá má slúžiť počas majstrovstiev sveta v hokeji v Rige na tréningy, uvedú do prevádzky až začiatkom budúceho týždňa.

Situácia bola kritická

Šéf organizačného výboru MS Edgars Bunciš pred týždňom uviedol pre televíziu LTV, že situácia je kritická, keďže dokončenie haly sa oneskorilo. Dokonca hrozilo, že ju Lotyši nestihnú dokončiť do začiatku šampionátu. Generálny tajomník Lotyšskej hokejovej federácie (LHF) Viesturs Koziols však ubezpečil, že napriek problémom šampionát nezrušia.

Halu mali skolaudovať v piatok 7. mája, ale ani tento termín sa nepodarilo dodržať. 

Na to, aby ju mohli skolaudovať, musia byť odobrené stanoviská viacerých inštitúcií, napríklad od štátneho hasičského a záchranného zboru (SFRS), štátnej stavebnej kontrolnej kancelárie (BVKB), či zdravotných inštitúcií. V piatok však nedostatky odhalili zástupcovia SFRS. “Všetko sa posúva vpred. Zástupcovia SFRS veľmi profesionálne poukázali na pozície, ktoré je potrebné vylepšiť, aby mohla byť hala úspešne uvedená do prevádzky,“ povedal pre lotyšské médiá Danielis Natriņš, predseda predstavenstva štadióna.

Konečne voda a ľad

V sobotu sa však na obe tréningové plochy vyliala voda a začalo sa s výrobou ľadu. Natrinš uviedol, že v priebehu najbližších dní halu uvedú do prevádzky pre MS.

Hlavný štadión šampionátu bude Aréna Riga, ktorá privíta zápasy B-skupiny, ako aj dva štvrťfinálové súboje, obe semifinále a boje o medaily. Zápasy “slovenskej” A-skupiny a ďalšie dve štvrťfinále sa odohrajú v Olympijskom športovom centre.

Zimný štadión Daugava, ktorý je vzdialený asi desať minút od hlavnej arény, má slúžiť ako tréningová hala s dvoma klziskami. Aréna Riga a Olympijské športové centrum sú od seba vzdialené len okolo 150 metrov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera