Piatok, 24. máj 2024

Majstrovstvá sveta postavené na hlavu. Toto je desať najzaujímavejších faktov prvej polovice MS 2021

SITA/AP Photo/Roman Koksarov

Majstrovstvá sveta 2021 sú iné, ako hokejové šampionáty, na ktoré si pamätáme. Mocnosti ľadového športu prehrávajú s outsidermi, nikto už nič negarantuje.

Spísať desať najzaujímavejších faktov prvej polovice turnaja nebolo vôbec jednoduché. Do výberu sa dostali len najväčšie haluze.

10. Švédsko – Česko o posledné miesto v skupine

Medzi tradičných favoritov každého turnaja patria Švédi, o medaily hrávajú skutočne pravidelne. Česi si zas na súpisku do Rigy napísali nabité mená, v krajine našich bývalých bratrancov vládla z toho titulu pred turnajom optimistická nálada. Na metál síce čakajú presne rovnako dlho, ako Slováci, teraz to ale musí prísť.

Nuž, Česi sú po prvej polovici poslední s jednou výhrou v predĺžení a dnes večer hrajú proti Švédom, ktorí sa vyvŕšili na Švajčiaroch (7:0), o posledné miesto v našej skupine. Kto prehrá, tomu reálne hrozí, že Lotyšsko opusti s hanbou medzi prvými.

9. Najlepším strelcom je Brit… a Dán

Nicklas Jensen strelil prvý hetrik na turnaji a Liam Kirk má tiež priemer jeden gól na odohratý zápas. Povedali by ste, že po polovici majstrovstiev si budú prvú priečku v tabuľke strelcov deliť Dán s Britom?

8. Tri výhry Kazachstanu

Zástupcovia krajiny Boratov najprv obliali ľadovou sprchou rozjarených Lotyšov, ktorým na druhý deň po historickej výhre s Kanadou asi ešte nevyprchala eufória z krvného obehu. Keď ale v ďalšom zápase porazili znovu na penalty aj Fínov, na zápas proti Amerike sa prišiel pozrieť aj najslávnejší syn kazašskej stepi. Síce prehrali, no v stredu šokovali Nemcov už za tri body a vyzerá to tak, že niekoho z veľkých vymenia vo štvrťfinále.

Upozornenie: Z Kazachstanu sa u nás nesmejme. Máme pred zápasom so Švajčiarmi výhier rovnako. Tri.

7. Slovensko na čele power rankingu IIHF

Síce my veríme len takému power rankingu, aký si sami urobíme, pohľad na oficiálny web IIHF potešil. Slovensko vytiahli na prvé miesto so slovami – Môžeme si teraz rozdať medaily? Voľný preklad do zrozumiteľnej slovenčiny je nasledovný: PÍSKAJ KONIEC!

6. Najhoršia Kanada blahej pamäti

Och, Kanada. Čo si to do Rigy poslala? Tréner Gerard Gallant je síce zo sorty, ktorá dokáže zázraky aj s mladými kádrami, nadupať mu ale tím hráčmi tretích a štvrtých útokov NHL a borcami z AHL chcelo odvahu. Keď dostanú frčku a nepostúpia do playoff, možno sa spamätajú a dodajú fanúšikom v Európe nabudúce znova skutočných hokejistov.

5. Bielorusko vyhralo nad Švédskom

Bielorusko vyhralo v hokeji nad Švédskom len v Salt Lake City. Ja si to celkom dobre pamätám, organizoval som totiž v ten večer žúr, ktorý sa stal rovnako legendárnym, ako chyba brankára Tommyho Sala niekedy nad ránom nášho času. Do detailov nezachádzajme, moje články sem-tam čítajú aj rodinní príslušníci skoršieho dátumu narodenia. V každom prípade, nedeľnajšia výhra 1:0 je a bude asi jediným pozitívom turnaja. Po prehre s Veľkou Britániou je osud trénera a hráčov neistý. Možno im ešte príde vhod, že z Európy sa do krajiny nebude dať dostať.

4. Lotyšsko vyhralo nad Kanadou

Klasika tímov spoza mora, zídu sa na letisku, krstné mená zistia v lietadle a priezviská až zo súpisky v deň prvého zápasu. Lotyši šancu využili a dokázali v prvý deň majstrovstiev urobiť tri nečakané body proti papierovému tigrovi. Poznámka redaktora: aj my sme podobne porazili USA v Košiciach a čo nám to pomohlo?

3. Veľká Británia má štyri body

Že čo? Anglicko vyhralo jeden zápas a druhý takmer tiež? Čo-Ti-Šibe? Veď oni možno toľko nezískajú ani na futbalovom EURO turnaji o mesiac. Sympatickí Briti dávajú za pravdu omieľačom klišé o tom, že hokej už vedia hrať všetci. Hej, s Bieloruskom a Dánskom určite. Chvalabohu za tú tesnú výhru, všakáno.

2. Každý deň s jedným superprekvapením

Všetci by sme chceli počas MS 2021 vlastniť stávkovú kanceláriu. Každý deň padol aspoň jeden superkurz. Nehovorím, že sú po týždni obsypaní peniazmi, to asi nie. Viac bude tých, ktorí si chceli pochutiť na kurzoch na favoritoch a teraz netušia, z čoho budú splácať najbližší mesiac hypotéku.

Deň 1: Lotyšsko – Kanada (kurz cca 7,0)
Deň 2: Dánsko – Švédsko (kurz 10)
Deň 3: Bielorusko – Švédsko (kurz 12)
Deň 4: Slovensko – Rusko (kurz 9)
Deň 5: Veľká Británia – Dánsko remíza (kurz 11)
Deň 6: Veľká Británia – Bielorusko (kurz 14)

Disclaimer: stávkujte zodpovedne, a len ak máte viac, ako 18 rokov.

1. Slovensko stopercentné

Priznajte sa, koľkí ste tomu verili? Tri zápasy, deväť bodov. Najmenej inkasovaných gólov v našej skupine. Výhra Hokejovej republiky proti Rusom zamaskovaným za olympijskú vlajočku. Eufória. Ponožky na spätných zrkadlách. Komentátori na ceste do Rigy. Slovenskóóó!

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera