Pondelok, 22. júl 2024

Mám len 21 rokov a už 150 zápasov v KHL? To sa mi ani nesnívalo, hovorí Adam Liška

Foto: Severstal Čerepovec

Po vypadnutí 1:4 na zápasy v prvom kole playoff KHL sa sezóna skončila aj pre mladého slovenského útočníka Severstalu Čerepovec, Adama Lišku. Po poslednom zápase odpovedal na niekoľko otázok.

Skúste zhodnotiť sériu playoff s Dinamom Moskva. Asi bola vyrovnanejšia ako ukázal konečný stav, lámala sa v treťom zápase?

Aj ja mám také tušenie, že nás tretí zápas položil. Mohli sme ísť do vedenia 2:1 v sérii, vyhrávali sme vlastne do konca zápasu 1:0. Potom sme dostali tri sekundy pred koncom náhodný gól. Oni síce mali šance aj predtým, pri vyrovnaní malo Dinamo kus šťastia. Tam sa séria zlomila. My sme v zápase stratili aj centrov dvoch, to bola vážna strata. Nemali sme takú šírku kádra ako súper.

Aké sú pocity v Čerepovci po vypadnutí v prvom kole?

Hneď po zápase bolo cítiť sklamanie. Cítili sme, že sme ich mohli aj o niečo viac potrápiť. Dá sa povedať, že hra bola vyrovnaná, hoci to tak podľa výsledkov možno nevyzeralo.

Celkovo hodnotili sezónu pozitívne. Splnili sme cieľ, ktorým bolo dostať sa do playoff. Skončili sme na šiestom mieste v konferencii, ľudia nám fandili, držali s nami. Bolo to dobré.

Hovorili ste po sérii s Dinamom s Michalom Čajkovským? Čo povedal na vaše výkony?

Áno, hneď po zápase sme sa stretli v šatni. Hovoril, že to mali ťažké, možno ani nečakali, že zápasy budú na začiatku také vyrovnané. Dynamu zabrala hlavne prvá päťka, dávala všetky góly. Sú to všetko výborní hráči a strašne veľa minút strávili na ľade. Určite boli poriadne vyšťavení.

Ste spokojný so svojimi výkonmi a tým, ako vám vyšlo playoff?

Sezónu hodnotím pozitívne. Boli aj obdobia, keď nešlo všetko tak, ako by som si predstavoval, ale veľká väčšina bola dobrá. Som skúsenejší, dokázal som nazbierať viac bodov. Chcel som dať ešte o niečo viac gólov, ale aspoň budem mať šancu to napraviť v budúcnosti.

V 21 rokoch mať 150 zápasov v KHL to sa vám možno ani nesnívalo?

Určite nie. Mám 21 rokov a za sebou toľko zápasov, že sa mi to ani nechce veriť. Pamätám si sále na prvý zápas za Slovan v Magnitogorsku. Ako som sa triasol, ešte som bol nervózny. Je to ozaj pekný pocit.

Ponuka na predĺženie zmluvy už prišla?

Momentálne sa vedenie baví iba s trénerom, chcú s ním predĺžiť zmluvu. On si bude skladať tím a ak by zostal, záujem má. Nikto ale nevie, či zostane alebo nie. Má požiadavky na tímový rozpočet, chce zase spraviť krok vpred s tímom a na to treba viac peňazí. Je jednoducho taký, že sa neuspokojí s tým, čo dosiahol. Možno chce ísť do tímu, kde majú väčšie ambície alebo rozpočet. Všetko závisí od toho, ako sa dohodnú

V KHL sú aj nejaké iné ponuky?

Zatiaľ som sa o tom s nikým vôbec nebavil. Agent mi zavolal a povedal iba, že budeme to riešiť neskôr.

Prechod do Ameriky teraz nie je vôbec možný?

Momentálne nie je taká možnosť a čo sa týka budúcej sezóny, ešte neviem.

Láka vás Amerika alebo by ste radšej zostali v KHL?

Samozrejme že ma láka. Musel by som ale vidieť, ako sa vyvinie situácia, kedy sa začne ďalšia sezóna. Hodnotím ako dobrý krok, že som teraz zostal. Mal som celú sezónu, plnú porciu zápasov. Chalani v Amerike síce už hrajú, dlho ale čakali.

Myslíte už na majstrovstá sveta?

Zatiaľ som si povedal, že si chvíľku oddýchnem a potom sa začnem pripravovať. Nie som ešte v kontakte s nikým, verím však, že budem. Budem rád ak príde pozvánka, budem chcieť zabojovať o účasť na majstrovstvách. Niektorí starší chalani to možno budú brať inak, nakoľko majú rodiny a boli celý rok bez nich. Tiež som bol bez rodiny, ale mám 21 rokov čiže budem veľmi rád, ak budem môcť byť nápomocný.

Ste pripravený na bublinový život?

Samozrejme, ak to bude potrebné. Majstrovstvá sú tento rok veľmi neskoro, musím si čas poriadne naplánovať. Sadnem si nad kalendár a nastavím, kedy začne príprava, ako dlho si môžem oddýchnuť. Deväť týždňov je naozaj veľa. Nebude potom ani toľko času na prípravu pred novou sezónou. Mal by som to skĺbiť a nabrať kondíciu, aby som bol priprvený.

Pôjdete aj na tradičnú dovolenku po sezóne?

Rozmýšľal som o tom, čo sa deje a aká je situácia. Povedal som si, že pôjdem domov, dlho som nebol s rodinou. Keďže som covid prekonal, naštudujem si pravidlá pre karanténu a teším sa domov.

V poslednom zápase série s Dinamom strelil gól aj bývalý hráč Slovana Jindřich Abdul. Ako to s ním v Čerepovci vyzerá?

Jindro vyzeral výborne, odohral v sérii posledné dva zápasy výborne. Mal jednoducho smolu, že sa zranil. Myslím si že je dobrý hokejista a ešte sa presadí.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera