Utorok, 23. apríl 2024

Máme ťažkú skupinu, snáď to no našim mladíkom bude jazdiť, hovorí brankár Konrád

SITA/Ľudovít Vaniher

Slovenský brankár Branislav Konrád sa predstaví na svojich štvrtých majstrovstvách sveta. Tridsaťtriročný nitriansky odchovanec pôsobil na predchádzajúcich šampionátoch v pozícii brankárskej dvojky alebo trojky.

Som rád, že som sa na šampionát dostal. Budem sa snažiť si to užiť čo najviac,“  prezradil v rozhovore pre portál idnes.cz.

V Rusku 2016 si Konrád odkrútil premiéru na majstrovstvách sveta. Slovenskí hokejisti pri Konrádovom debute vyhrali nad Maďarskom 4:1. Po výhre nad Francúzskom následne nestačili na Nemecko a Bielorusko, Kanada a Fíni uštedrili Slovákom päťku a v poslednom zápase sa zrodilo víťazstvo nad USA 3:2 po predĺžení.

Zaváhanie so slabšími súpermi stáli zverencov Zdena Cígera štvrťfinále, kde sa dostalo na ich úkor Nemecko.

Rovnaká dvojka

Rovnaká brankárska dvojica ako pred piatimi rokmi figuruje v zostave aj pre majstrovstvá sveta v Lotyšsku. Až úvodné zápasy napovedia, ktorý z dvojice Branislav Konrád a Július Hudáček sa zhostí úlohy jednotky, k dispozícii má Craig Ramsay okrem nich aj mladého Adama Húsku, ktorý chytá v zámorí.

Július Hudáček verí, že tréneri budú mať pri voľbe šťastnú ruku.

Debut pre polovicu hráčov

Máme mladý tím, šikovný. Veríme, že nám to bude jazdiť, že budeme hrať rýchly hokej a urobíme dobrý výsledok. Skupinu máme ťažkú. V príprave nás z kvalitnejších súperov preverilo iba Česko. Sami sme zvedaví, čo od toho očakávať,“ komentuje zloženie mužstva Konrád.

Český výber považuje nitriansky rodák za jedného z najvážnejších ašpirantov na cenné kovy.

Proti nám hrali výborne. Výsledky posledných zápasov hovoria asi za všetko. Česi majú veľa skúsených hráčov z KHL a inde z Európy. Určite patria k favoritom turnaja.

V Čechách patrí k špičke

Branislav Konrád pôsobí už šiestu sezónu v českej extralige, chytá za Olomouc. V skončenej sezóne sa hokejisti z východočeského mesta postarali v úvode play off o senzáciu, kedy zdolali Plzeň 3:0 na zápasy. V predkole vyraďovacej časti podceňovaný Olomouc zaskočil favorita aj najmä vďaka stabilným výkonom slovenského brankára.

Zmluvu má platnú ešte jeden rok. „V Olomouci som šťastný. Šesť sezón nie je tak veľa, máme aj chalanov, ktorí sú tam dlhšie. Oproti nim som stále začiatočník.

Konrád sám seba nepovažuje za brankársku extra triedu. „Snažím sa iba chytať najlepšie ako viem. Vždy je na čom pracovať. Veľa detailov sa v bránke mení. Už nezmením svoj štýl chytania, postoj, ale niečo sa dá zakaždým vylepšiť.

Slovenský reprezentant vie, že na NHL alebo KHL je už neskoro a chcel by potiahnuť ešte tri štyri roky. „Snažím sa chytať uvoľnený, mať čistú hlavu. Nastupuje stále viac mladých gólmanov. Verím, že budem chytať čo najdlhšie a zdravie bude slúžiť.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Prvý zápas slovenskej reprezentácie je na programe v piatok 21. mája o 19:15 proti výberu Bieloruska.

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera