Nedeľa, 21. júl 2024

Manažér parahokejistov po postupe do Pekingu: Za odmenu možno bude Čínsky múr

Ján Janočko Ján Janočko 02.12.2021
Foto: SPV/Igor Kupčo

Slovenskí parahokejisti postúpili z berlínskej kvalifikácie na Zimnú paralympiádu do Pekingu. Prvýkrát v histórii budeme mať na zimnom športovom sviatku reprezentantov najpopulárnejšieho športu aj v rámci ZPH. O úspechu sme sa ráno po jeho dosiahnutí rozprávali s generálnym manažérom tímu, Miroslavom Drábom.

Prvýkrát v histórii idú parahokejisti na ZPH. S výkonmi tak musí panovať spokojnosť

Fúha, bol to turnaj, v ktorom sme chceli ísť na 100 percent a pokúsiť sa o zázrak. Postup sa podaril, v každom zápase sme predviedli skvelú hru, všetky pokyny od lavičky hráči splnili. To rozhodlo, boli sme koncentrovanejší, než ostatné tímy, vďaka tomu ideme prvýkrát na paralympiádu.

Videli sme emócie po zápase, takto sa hádam chalani ešte netešili.

Nie je to bežné, na Paralympiádu sa nepostupuje hocikedy. Navyše, povedzme si narovinu, málokto to čakal. Všetka nervozita a nápor z posledných desiatich dní opadli. Vieme, čo všetko za tým je, vidíme tú drinu, všetku robotu a obete za tým. Poctivo sme sa pripravovali, tvrdo sme trénovali, aj počas covidu. Dnes sa ukázalo, že sa to oplatilo a zúročilo.

Kvalifikačný turnaj bol ako z Hollywoodskeho filmu, o všetkom rozhodol posledný zápas, navyše s domácimi. Je toto ten happyend alebo sme niekde v strede veľké finále príde až v Pekingu?

Veľké finále si dáme v Číne, na to sa už teraz tešíme. Stále to nevieme… No, ako by som to…

Spracovať?

Presne to je to slovo (smiech). Ešte sa nám to teda nepodarilo.

Budete cestou z Nemecka na Slovensko trénovať čínštinu?

V priebehu piatich dní hlavne musíme pripraviť nový tréningový plán. Nemáme ho, lebo sme nevedeli, že pôjdeme do Pekingu (smiech). Čaká nás dvojtýždňový oddych a potom sa pustíme do prípravy.

Po zápase s Nemeckom sa zdalo, že niektoré šarvátky boli osobnejšie, že je tam cítiť veľké napätie. Bola medzi hráčmi zlá krv?

Bolo to tak, predsa len, Nemci boli doma, na záverečný zápas prišli štáby veľkých televízií, nič iné ako postup si domáci nepripúšťali. Bol to pre nich šok.

Aké reakcie ste dostali zo Slovenska?

Úžasné, je to neuveriteľná podpora zo všetkých strán. Pre toto sa oplatí robiť šport a tvrdo pracovať. Cítili sme to aj počas Majstrovstiev sveta, aj teraz, počas kvalifikačného turnaja. Myslím, že toto chalanov motivovalo. Japonci, Švédi či Nóri, účastníci poslednej paralympiády, všetko nároční súperi. A my sme ich zdolali a oni sa tam nedostali. Poraziť štyri tímy z piatich je fantázia.

Čo ste chalanom sľúbili za postup?

Sľúbili sme im, že za postup sa budú môcť ísť pozrieť na Čínsky múr, ak to bude možné (smiech).

Vaše video z oslavy šatni letí Slovenskom, ľudia ho zdieľajú, tešia sa s vami. Aký pre nich máte odkaz?

Veľmi pekne im ďakujeme a veríme, že podpora pre tím ostane. Chalani si to veľmi vážia. A dúfame tiež, že aj vďaka záujmu ľudí sa k nám pridajú ďalší hráči, ktorých potrebujeme pre rozvoj parahokeja na Slovensku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera