Piatok, 23. február 2024

Mislav Rosandič hovorí, že Švajčiar si pľuvanec všimol, až keď ho upozornil. Priznanie a ospravedlnenie disciplinárke nestačili

SITA/AP Photo/Roman Koksarov

Slovenský hokejový obranca Mislav Rosandič nebude k dispozícii na večerný zápas Slovenska proti Dánsku.

Disciplinárna komisia IIHF ho potrestala trestom na jeden zápas po vylúčení do konca zápasu za nešportové správanie v zápase proti Švajčiarsku (1:8), keď opľul súpera. “Siegenthaler si to všimol, až keď som sa mu ospravedlnil,povedal pre Denník Šport náš obranca.

Nešťastný incident

V zápase proti Švajčiarom bol hráč Liberca asistentom kapitána Ďalogu. Pre najčítanejší športový denník vysvetlil, že cestou na trestnú lavicu si odpľul, spoza rozhodcu vykorčuľoval Siegenthaler a slina mu dopadla na rukáv. Sám sa mu hneď ospravedlnil a až vtedy Švajčiar začal kričať. Rozhodcovia mu po porade udelili vyšší trest a prípadom sa zaoberala disciplinárna komisia IIHF.

Rovnako, ako útočníkovi Kristiánovi Pospíšilovi, aj Rosandičovi udelili dodatočný trest zákazu štartu v najbližšom zápase. Pod statusom na sociálnej sieti Twitter oponujú rozhodnutiu slovenskí fanúšikovia.

Disciplinárka argumenty neakceptovala

Ak by som chcel, mohol by som zatĺkať, ale povedal som, ako to bolo. Ospravedlnením som sa aj priznal,” povedal v rozhovore Rosandič o obhajobe na disciplinárnej komisii. Jeho slovám veria Miroslav Šatan aj Craig Ramsay, na funkcionárov nezabrali. “Je to bizarná situácia, v hokeji sa stáva. Najviac ma hnevá, že som oslabil mužstvo a proti Dánsku nemôžem nastúpiť,” uzavrel slovenský obranca pre Denník Šport.

Rastislav Konečný, televízny expert, v prestávke zápasu Rusov so Švajčiarmi povedal, že podľa jeho názoru chce IIHF vyslať signál hráčom, že podobné nešportové správanie nebude tolerovať.

Slovensko nastúpi proti Dánsku na dôležitý zápas, ktorý potrebuje zvládnuť pri snahe postúpiť po rokoch do štvrťfinále Majstrovstiev sveta. Tréneri sa budú musieť zaobísť bez dvoch dôležitých hráčov, ktorí na turnaji zatiaľ odohrali všetky štyri zápasy.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera