Nedeľa, 26. máj 2024

Mladí florbalisti na medailu nedosiahli. Dodali ale hráča All Stars tímu MS

Martin Tóth Martin Tóth 19.05.2019
SITA

V kanadskom Halifaxe vyvrcholili majstrovstvá sveta vo florbale v kategórii mladí junáci (U19). Medzi elitou malo zastúpenie aj Slovensko. Nesklamalo.

Základné skupiny

Majstrovstvá boli klasicky rozdelené na dve výkonnostné skupiny a my, teda naša mlaď, bola v tej najlepšej. Ocitli sme sa v divízii A, v skupine B spolu so Švédskom, Českou republikou a Dánskom. V skupine B boli Fínsko, Švajčiarsko, Lotyšsko a Nórsko.

Turnaj sme začali skvele a v prvom zápase poľahky porazili mladých Dánov 8:2. V druhom zápase čakali Švédi a po ich prekvapivej prehre s Českou republikou (1:5) sa dalo čakať peklo. A stalo sa. Prehrali sme 4:14. Posledným súperom v skupine bola Česká republika. Slovensko prehralo 3:7 a do semifinále nepostúpilo.

Vzhľadom na víťazstvo Českej republiky nad Švédskom bolo jasné, že finále severské nebude. Švédi narazili na víťaza A skupiny Fínsko a česká republika na Švajčiarsko.

Semifinále

SWE – FIN 8:2

CZE – SUI 9:4

Finále teda obstarali bratranci Česi a Švédsko. Pred finále už nik nepochyboval že tri korunky vrátia Čechom zakopnutie zo skupiny a získajú titul.

Český mladíci ale trom korunkám doslova naložili. Rozbili ich 8:2! Tretie miesto získali Fíni po výhre 4:1.

Naši nakoniec na šiestom mieste

Vráťme sa ale k našim. Po treťom mieste v skupine sa ocitli v súboji s Lotyšskom o konečné 5. miesto. Zápas začali zle, akoby na nich doľahla únava či ťarcha po pár prehrách za sebou. Celý čas prehrávali o viac ako jeden gól (3:0, 5:1), až potom začali hrať.

Utrhol sa Roman Faith a keby sa hralo ešte pár minút, chlapci by možno aj vyrovnali (a možno ani nie). Zápas sa skončil 5:6 po našom záverečnom tlaku, keď Lotyši nevedeli, kam skôr skočiť.

Roman Faith sa svojimi výkonmi aj napriek tímovému umiestneniu na 6. mieste dostal aj do All stars tímu turnaja. Gratulujeme. Zostavu najlepších ale ovládli mladí Česi. Ukázali, ako sa to u susedov dobre robí, najmä s mládežou.

MU19 WFC All Star Team

G:Martin Hales (CZE), D: Moritz Mock (SUI), Filip Forman (CZE), F: Jonas Kreysa (CZE), Victor Wettergren (SWE), Roman Faith (SVK)

Konečné poradie A divízie

1. Česká republika

2. Švédsko

3. Fínsko

4. Švajčiarsko

5. Lotyšsko

6. Slovensko

7.Dánsko

8. Nórsko

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera