Sobota, 13. apríl 2024

Mladí hokejisti opísali skúsenosti s trénerom Bokrošom. Vážna debata sa môže začať

Keď som v týždni po vypadnutí mladých slovenských hokejistov ešte silvestrovskou artikuláciou publikoval komentár , ktorého pointou bola potreba diskusie o príčinách neúspechu reprezentácie do 20 rokov na MS v Kanade nečakal som, že ju otvoria tak skoro samotní hráči. 

Dva facebookové statusy, ktoré v sobotu večer a v nedeľu ráno našli fanúšikovia na sociálnych sieťach sa zdajú byť explozívnou rozbuškou, ktorá odštartuje potrebnú debatu. 

Martin Pospíšil

Prvým, kto z duše napísal o svojich zážitkoch s reprezentáciou na tradičnom turnaji, bol Martin Pospíšil. Jeden z útočníkov, ktorí možno úplne nenaplnili potenciál a očakávania. Opísal praktiky trénera Bokroša, manažmentu reprezentačného výberu a náladu, ktorá bola zjavne iná, ako keď väčšina mladých hokejistov reprezentovala pred ani nie dvoma rokmi na domácich MS U18.  

Miloš Fafrák

Svojou troškou sa k nemu pridal Miloš Fafrák, ktorý sa na turnaji preslávil kurióznym gólom Švédom. 

Začiatok diskusie

Obidve vyjadrenia sú natoľko závažné a explozívne, že si ťažko predstaviť, aby nespustili vážnu debatu. Fanúšikovia v tom majú jasno – a mnohí mali dávno pred nocou na nedeľu. Dôležité bude, ako sa k vyjadreniam postavia tí, ktorí sú za hokej priamo zodpovední. 

Situácia, ktorú obaja reprezentanti opisujú, je totiž v rozpore so smerovaním, ktoré sa snaží raziť a komunikovať vedenie slovenského hokeja. Zmeny, ktoré nový prezident Kohút a generálny manažér Šatan po svojim príchode naštartovali pri seniorskej reprezentácii a práci s mládežou sú viditeľné a oceňované. 

Výber do 20 rokov si ako keby najdlhšie zachovával status quo. Jednak realizačným tímom a aj štruktúrou tímu Orange v Tipsport lige. 

Diskusia by zrejme prebehla aj bez pre niekoho šokujúcich vyjadrení sklamaných reprezentantov. Ich svedectvá jej ale dajú iný rozmer. Bude zaujímavé ju sledovať.  

P.S. Listáreň 

V novom roku pre vás chystáme viacero noviniek. Jednou z nich je väčšie zapojenie vás, fanúšikov a čitateľov, do TakUrčitee Podcastov. 

Na začiatok by sme chceli jedno vydanie mesačne venovať Listárni telovýchovného vedúceho. Do formulára, ktorý nájdete nižšie, môžete napísať otázku, alebo názor na hocičo športové. Trápi vás, ako hrá váš klub? Chcete sa pochváliť zážitkom z tipovania, alebo návštevy netradičného zápasu? 

Smelo do toho, verím, že sa zapojíte. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera