Sobota, 18. máj 2024

Mladíkom sa darí, ale chýbajú im odohrané roky. Slováci chcú postaviť v boji o ZOH to najlepšie

Foto: Jakub Homoľa

S ročným oneskorením sa odohrá olympijská kvalifikácia pre zimné hry v Pekingu 2022. Vrchol sezóny čaká slovenskú hokejovú reprezentáciu netradične na konci letných prázdnin v Bratislave. „Je to zásadná vec, chceme postúpiť na olympiádu,“ uviedol v rozhovore pre Denník Šport manažér Oto Haščák.

Slovenskí hokejisti v termíne od 27. do 30. augusta vyzvú súperov z Bieloruska, Poľska a Rakúska v boji o miestenku pod piatimi kruhmi. Podľa Haščáka chcú zverenci Craiga Ramsayho vykorčuľovať na ľad Nepelovho štadióna v najsilnejšej zostave.

Zámorské posily

S hráčmi v zámorí komunikoval prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan. Ospravedlnenky prijal od Zdena Cháru, Andreja Sekeru a Richarda Pánika. Poslední dvaja menovaní očakávajú prírastky do rodiny, naviac, Sekera podstupuje aj operáciu.

Otvorený reprezentácii je Tomáš Tatar, ktorý je momentálne bez zmluvy a na novú čaká. „Rozprával som sa s Tomášom Tatarom a nepovedal nie. Podobne je na tom aj Jaro Halák. Som rád, že nikto iný neodmietol, pozitívne sú naladení všetci chlapci, čo hrávali AHL na čele s Tomášom Jurčom, ktorý bol na rozhraní prvého a farmárskeho tímu Vegas,“ komentoval situáciu v NHL Hačšák.

Jaroslav Halák by v prípade príchodu do reprezentácie nastúpil ako brankárska jednotka. Craig Ramsay už nebude môcť počítať so skúseným gólmanom Júliusom Hudáčkom, ktorý po šampionáte v Rige ukončil reprezentačnú kariéru.

Kladne sa vyjadril aj dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára Erik Černák, ktorý svoj príchod musí odkomunikovať s generálnym manažérom Tampy Bay Lightning.

Hráči nemajú zdravotné problémy. Pozitívne pre zámorských hokejistov bude aj to, že na ,Nepelovi´ zužovali klzisko, čo by malo chalanom vyhovovať. Káder chceme doplniť aj o skúsených hokejistov z Európy na čele z KHL, kde máme viacerých hráčov,uviedol slovenský manažér.

Európski hráči

Slovenskí hokejisti pôsobiaci v Európe sa pripravujú vo svojich kluboch. „Pri hokejistoch z Európy chceme, aby ostali v kluboch. Je zbytočné ťahať ich skoro späť na Slovensko. Aj v ich kluboch sú z toho zbytočne nervózni. Pre hráčov zo zámoria, ktorých je okolo desať, jedenásť, plánujeme pripraviť vo Zvolene od 16. do 19. augusta minikemp,prezradil Haščák.

Prvý oficiálny kemp sa začne od 22. augusta.

Preferujú skúsenosti

Aj napriek tomu, že slovenskej osemnástke sa na prebiehajúcom turnaji Hlinka Gretzky Cup v Piešťanoch extrémne darí a Juraj Slafkovský a Šimon Nemec nesklamali ani na majstrovstvách sveta v Rige, miesto v zostave na kvalifikačný turnaj nemajú isté.

Podľa Hačšáka je výber hráčov do osemnásť rokov najlepší za posledných dvanásť rokov. Po diskusii s Miroslavom Šatanom však priznal, že v kvalifikácii uprednostnia skúsenosti.

Zatiaľ je to otvorené. Uvidíme, ako sa nám to celé rozbalí a kto nakoniec príde. Rozprávame sa o viacerých variantoch. Prioritne chceme dať dokopy skúsený tím, kde budú tentokrát rozhodovať odohrané roky. Predsa len, je to zásadná vec, chceme postúpiť na zimnú olympiádu. Nehovorím, že mladí v zostave nebudú, ale skôr to bude o skúsených menách. Uvidíme aj, akú víziu má Craig Ramsay, zakončil rozhovor Oto Haščák.

Diváci

Podľa nariadení vlády pustia do hľadiska iba 500 ľudí. Funkcionári by potrebovali naplniť aspoň polovicu kapacity štadióna. Medzinárodná hokejová federácia zaslala zväzu manuál z tohtoročných majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnili v bubline bez divákov. Podľa Haščáka by vedenie chcelo túto bublinu rozšíriť.

Program slovenských hokejistov na kvalifikačnom turnaji o postup na ZOH 2022:

26.8. 20:15 Slovensko – Rakúsko

27.8. 20:15 Slovensko – Poľsko

19.8. 20:15 Slovensko – Bielorusko

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera