Utorok, 23. apríl 2024

Montreal na úvod zdolal Toronto a ujal sa vedenia v sérii 1:0

TASR TASR 21.05.2021

Hokejisti Montrealu vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL. Vo štvrtkovom úvodnom zápase semifinále Severnej divízie zvíťazili na ľade Toronta 2:1 a v sérii vedú 1:0. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral za Canadiens 13:52 minúty a mal dve trestné minúty. Počas jeho vylúčenia strelil v 53. minúte víťazný gól hostí Paul Byron.

Hráči Floridy skorigovali stav série s Tampou Bay v  Centrálnej divízii na 1:2. Na svojom ľade uspeli 6:5 po predĺžení. V divokom dueli viedli po prvej tretine 2:0, potom však hostia v priebehu siedmich minút druhého dejstva otočili na 3:2 a v úvode záverečnej časti viedli 5:3. Erik Černák absolvoval na ľade v drese “bleskov” 22:21 minúty a mal plusový bod.