Sobota, 15. máj 2021

Chromiak šokoval Čechov granlundovskou parádou

Patrik Mitas 18.04.2021

Martin Chromiak bol druhým najvyššie vybraným Slovákom na poslednom drafte NHL. Siahlo po ňom Los Angeles Kings. Na zraze reprezentačnej dvadsiatky ukázal prečo. Čechom dal v dvoch zápasoch dva góly a pridal dve asistencie. Potenciál a extrémnu šikovnosť predviedol najmä exkluzívnym zakončením spoza bránky.

Skúša to na tréningoch

Skúšam to na tréningoch a v poslednej dobe mi to často vychádzalo. Bola to ideálna možnosť, preto som to vyskúšal. Naučil som sa to na klubovej úrovni, ale až teraz som to vyskúšal aj v zápase. Som rád, že to vyšlo,“ spomenul 18-ročný Martin Chromiak.

„The Michigan Goal“ preslávil pred desiatimi rokmi na majstrovstvách sveta na Slovensku Mikael Granlund. Fín sa úchvatne presadil v semifinálovom zápase proti Rusom.

Veľmi si na ten moment nespomínam, ale párkrát som ho, samozrejme, videl. V poslednej dobe padá veľa podobných gólov, či už v NHL alebo aj v iných ligách,“ pokračoval.

Lakrosové zakončenie má v repertoári aj Rus v službách Caroliny Hurricanes Andrej Svečnikov. Zabudnúť netreba ani na Jána Sýkoru, ktorý spoza bránky skóroval za reprezentáciu aj Detvu. 

Veľa parádičiek sledujem na sociálnych sieťach. Ak niečo pridajú hráči z NHL, snažím sa to opakovať,“ dodal Chromiak, ktorého čaká na prelome rokov posledný juniorský šampionát.

Patrik Mitas/RTVS

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera