Streda, 22. máj 2024

Chromiak šokoval Čechov granlundovskou parádou

Patrik Mitas Patrik Mitas 18.04.2021
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Martin Chromiak bol druhým najvyššie vybraným Slovákom na poslednom drafte NHL. Siahlo po ňom Los Angeles Kings. Na zraze reprezentačnej dvadsiatky ukázal prečo. Čechom dal v dvoch zápasoch dva góly a pridal dve asistencie. Potenciál a extrémnu šikovnosť predviedol najmä exkluzívnym zakončením spoza bránky.

Skúša to na tréningoch

Skúšam to na tréningoch a v poslednej dobe mi to často vychádzalo. Bola to ideálna možnosť, preto som to vyskúšal. Naučil som sa to na klubovej úrovni, ale až teraz som to vyskúšal aj v zápase. Som rád, že to vyšlo,“ spomenul 18-ročný Martin Chromiak.

„The Michigan Goal“ preslávil pred desiatimi rokmi na majstrovstvách sveta na Slovensku Mikael Granlund. Fín sa úchvatne presadil v semifinálovom zápase proti Rusom.

Veľmi si na ten moment nespomínam, ale párkrát som ho, samozrejme, videl. V poslednej dobe padá veľa podobných gólov, či už v NHL alebo aj v iných ligách,“ pokračoval.

Lakrosové zakončenie má v repertoári aj Rus v službách Caroliny Hurricanes Andrej Svečnikov. Zabudnúť netreba ani na Jána Sýkoru, ktorý spoza bránky skóroval za reprezentáciu aj Detvu. 

Veľa parádičiek sledujem na sociálnych sieťach. Ak niečo pridajú hráči z NHL, snažím sa to opakovať,“ dodal Chromiak, ktorého čaká na prelome rokov posledný juniorský šampionát.

Patrik Mitas/RTVS

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera