Nedeľa, 26. máj 2024

MS2019: Najlepší strelci košickej skupiny

SITA/AP Photo

Hokej je rýchla hra a jej korením sú vždy góly. Zmapovali sme zostavy súperov našej skupiny a vybrali troch strelcov z každého tímu, ktorí najčastejšie trhali siete v klubovej časti sezóny.

Tímy A skupiny sme na základe zvolených kritérií zoradili do rebríčka od najhoršieho po najlepší. Rebríček sa nesnaží predpovedať umiestnenie tímov po skončení bojov v základných skupinách. To môže byť samozrejme akékoľvek. Aj najlepší strelci vedia zlyhať. Puk je gumené čudo.

V tabuľke nasleduje hráč s uvedením ligy, v ktorej hral a počet dosiahnutých gólov, vrátane playoff.

Veľká Británia

Ben Lake .
(EIHL)
35 Liam Kirk
(OHL)
26 Robert Dowd
(EIHL)
22

Anglicko v hokejovej smotánke? Si robíte srandu, nie? Nebude žiadnym prekvapením, ak bude futbalová krajina patriť do suterénu našej skupiny. Všetku slávu v tejto sezóne už zožal Liverpool. Hokejové mená nám nič nehovoria, anglickú ligu sledujeme radi, ale v inom športe. Briti nebudú pre súperov znamenať veľkú hrozbu.

Francúzsko

Guillaume Leclerc
(France)
36 Damien Fleury
(France)
31 Nicolas Ritz
(France)
18

Opäť Fleury. Kedy sa ho zbavíme? Nie je tomu tak dávno, čo bol nočnou morou aj pre našu reprezentáciu. Tento rok však hráme doma a pojedači slimákov a žiab budú mať aspoň pekný zaplatený výlet v Košiciach. Veď, kedy by tam inokedy išli. Na známe meno ale pozor.

Slovensko

Samuel Buček
(SVK)
39 Ladislav Nagy
(SVK)
36 Tomáš Tatar
(NHL)
25

Ide do tuhého. Druhým najlepším strelcom slovenského tímu je 39-ročný Ladislav Nagy, ktorý tesne po MS oslávi štyridsiatku. Lepší bol len jeden o polovicu mladší chalan z Nitry. Slovensko sa ale bude spoliehať hlavne na Tomáša Tatara, ktorý mal najlepšiu sezónu v NHL s 25 zárezmi na konte. Na vyššie miesto, ako tretie najslabšie v kategórii streleckého potenciálu to však pre našu repre nestačí. Aj keby sme chceli viac.

Dánsko

Nicolai Meyer
(SWE)
29 Oliver Bjorkstrand
(NHL)
25 Nicklas Jensen
(KHL)
23

Náš tím sa nemusí mať na pozore len pred najväčšími favoritmi. Dáni už dávno len nechľastajú, oni majú už aj celkom slušných útočníkov. Nie sú to žiadni ostrostrelci, ale 23 gólov Olivera Bjorkstranda v drese Columbusu stojí sa povšimnutie. Keď k tomu pridáme strieľanie gólov v Elitserien a KHL, ktoré považujeme za prestížnejši, ako v slovenskej extralige, umiestnia sa Dáni v rebríčku aj pred Slovákmi.

Nemecko

Leon Draisaitl
(NHL)
50 Andreas Michaelis
(NCAA)
25 M. Eisenschmid
(GER 3)
19

Draisaitl. Draisaitl. Draisaitl. A ešte raz Leon Draisaitl. Jeho 50 gólov v NHL vystrelilo Nemcov až na štvrté miesto v našom nič nedokazujúcom rebríčku. Iba Ovečkin bol v najlepšej lige sveta lepší, ako tento hokejový zázrak. Ostatné nemecké esíčka nám už toľko strachu nenaháňajú. Žiadny Gogulla, ale zámorská univerzitná liga a nemecká tretia ríša liga. Ale aj tak, Nemci boli pre nás nepríjemný súper aj v lepších rokoch.

Fínsko

Kaapo Kakko
(FIN)
26 Niko Ojamäki
(FIN)
24 Toni Rajala
(NLA)
32

Ach tí Fíni. Hoci nemajú tento rok Laineho ani Aha, budeme sa učiť nové smiešne fínske meno. Kaapo Kakko je najnovší supertalent v drese Suomi. Fíni budú tradične nepríjemný súper pre kohokoľvek. Či už na ľade alebo v košických baroch.

Kanada

John Tavares
(NHL)
49 Mark Stone
(NHL)
38 Sean Coutuier
(NHL)
33

Pri otváraní javorového sirupu sa už latka dvíha poriadne vysoko. John Tavares 47, Mark Stone, Sean Coutuier 33. Nie vek, ale góle. Nemusíme pripomínať, že všetko borci z NHL. Mohli by sme loviť aj hlbšie v kádri, ale načo sa dopredu stresovať. Aj kanadské cečko vzbudzuje rešpekt.

USA

Jack Hughes
(USHL)
46 Patrick Kane
(NHL)
44 Alex Debrincat
(NHL)
41

Na papierové čelo našej skupiny radíme chlapcov amerických. Ak by sme mali urobiť súčet gólov za celý tím, asi by im stačilo na víťazstvo. Prvá trojica nastrieľala v sezóne spolu 131 gólov. Vyhráva Jack Hughes, iba 17 ročný mladík, ktorý hral pred nedávnom na MS U18?! Patrick Kane je overená značka kvality a Alex Debrincat uzatvára top trojku. Podobne ako u Kanady by sme mohli loviť ďalej.

Oba zámorské tímy sústredené v košickej skupine majú dosť hráčov na to, aby vytvorili prvú trojicu aj u ostatných tímov skupiny. A to ich ešte niekoľko zostalo doma loviť bizóny.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera