Piatok, 24. máj 2024

Na vlastné buľvy: Dlhý rad bol dobrým znamením. Ešte lepším, že hokejisti vyhrali a fanúšik doprial puk dievčatku

Jakub Halák Jakub Halák 27.08.2021
TASR - Martin Baumann

Áno, bol som na hokeji. Bol to zaujímavý zážitok po dvoch rokoch. Tak dlho som nezažil atmosféru na zimnom štadióne.

Navyše pred zápasom výrazne potešil výsledok Poľska, ktoré premohlo Bielorusov. No na parádu.

Vstup

Prichádzame do útrob štadióna. Je pomerne dlhý rad na vstup, čo je dobré znamenie, lebo bude veľa ľudí a Slováci budú hrať naozaj doma. Ak pôjdete v piatok, alebo nedeľu, určite si zoberte potvrdenie o očkovaní, PCR teste alebo prekonaní COVIDu. Bez toho dnu nepustia. Stewardi sú tesne pred vstupom a majú skener. Mne dokonca jeden povedal: „Vitajte Jakub“.

Bufety boli otvorené a pivko potešilo.

1. tretina 

Usádzame sa, lístky boli exkluzívne. Vidím všetko, vedľa nás dokonca sedí nemenovaná futbalová celebrita. Kým sme stihli prísť, Hudáček dáva gól. Videli sme ho iba zo záznamu.

Hra sa mi páči, Jurčov výkon, zrejme jediný slabší, kvôli zbytočnému vylúčeniu. Čo ma mrzelo, bola nevyužitá presilovka 5 na 3, zdalo sa mi, že to bolo prekombinované a tiež s málom striel. Prvý zápas v novej sezóne, ale aj tak.

Slováci majú navrch a hru kontrolujú. Škoda Kňažkovej zbytočnej straty, aj zbytočného útočného faulu. Kto ma veľmi potešil výkonom, bol Kelemen.

2. tretina

V druhej tretine ma zaujal gól Gernáta (brankár také musí chytať) a sem-tam fascinovalo, že rakúski fanúšikovia prehlušia slovenských. Stále ale platí tretí Newtonov zákon: akcia vyvoláva reakciu.

Druhá podstatná vec sa udiala v hľadisku. Vystrelený puk trafil človeka do nohy. Nič vážne, ošetrenie nebolo potrebné, no po puk sa rozbehlo dievčatko v drese. Človek trafený si ho zobral a zrejme si chcel nechať, ale keď uvidel dievčatko, okamžite jej puk daroval. Faith in humanity restored.

Prekvapený som z výkonu Marka Daňa, poctivý, tvrdý. Tiež musím povedať, že z Ružičku rastie dobrý center. Zaznamenávam, ako veľa urobí pre sebavedomie Cehlárika jedna vydarená sezóna v Leksande a skvelé majstrovstvá sveta. Nebojí sa atakovať Rakúšanov počas oslabenia v ich útočnej tretine a je úspešný.

3. tretina

Zápas majú Slováci pod kontrolou. Čo ma však vytáča, je pomer počtu striel k počtu strelených gólov, 32 na dva góly s Rakúskom? To vážne? Veľmi málo proti takémuto súperovi. Po góle Leblera sa zápas stáva zbytočne napínavý a tiež opatrný z našej strany.

Niekedy okolo 56. minúty registrujem, že hrá aj Griger.

Dôležitý zápas nakoniec Slovensko zvláda, hra ani nie je najhoršia. Trošku ma mrzí výkon Jurča, ktorý sa síce počas zápasu zlepšuje, ale stále to nie je ono. Čo však kanadský tréner urobil veľmi dobre, bolo zaradenie Tomáša k Cehlárikovi a Hrivíkovi. Na druhej strane Daňo, Gernát a Kelemen hrali parádne. Nemec a Slafkovský nesklamali. Priemerný výkon podal podľa mňa Marinčin.

Záver

Mužom zápasu sa stal brankár Konrád. Škoda nevyužitých šancí. Treba zlepšiť ofenzívu, hlavne premieňanie šancí, snáď nízka efektivita bola skutočne len daňou z prvého zápasu v sezóne. Dnes príde opäť dôležitý zápas proti Poľsku. Napriek tomu, že Bielorusi s nimi prehrali, treba dať minimálne štyri góly.

Ísť po dlhom čase znova na hokej a tešiť sa s ostatnými bol zážitok. Atmosféra bude určite aj dnes a v nedeľu veľmi príjemná a vyhráme. Prikladám fotodokumentáciu.

Foto: autor
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera