Pondelok, 22. apríl 2024

Na vlastné buľvy: Levy, vlci, dlhé rady a Poďme bratia do bufetu

Ján Janočko Ján Janočko 22.12.2022

Keď futbalovému fanúšikovi skončí liga kvôli zimnej pauze, môže buď doma plačkať nad rozliatou trávou, alebo sa postaviť problémom čelom. Som ten druhý typ, a tak som sa vybral na hokej. Vitajte pri reportáži zo zápasu medzi humenskými levmi a žilinskými vlkmi.

Humenské predvianočné šóry

Postaviť sa problémom čelom znamenalo postaviť sa do radu. Prišiel som štvrťhodinu vopred a hovoril som si, že mám luxusnú časovú rezervu. A potom som dostal facku. Šóra pred humenským štadiónom bola dlhšia než čakanie na nové knihy zo série Game of Thrones.

Druhú facku som čakal po príchode. Tajomná aura čpavkovej arómy sa však, na moje prekvapenie, nad tribúnami nevznášala. Radosť ešte znásobila aura iná – kolektívny duch humenských fanúšikov, ktorí hnali vpred pomerne prekvapivého lídra ligy. Proti nemu sa postavil očakávaný líder ligy, a tak bolo zarobené na dobrý zápas.

Nie som úplný sklár, ale opticky to vyzeralo, že zápas bol pomerne vyrovnaný. Domáci aj hostia veľmi chceli, aby si uchmatli všetky body pre seba. Labky Vlkov zo Žiliny chmatli po bodoch prvýkrát v 13. minúte. Michal Kluka otvoril skóre krásnym gólom, ktorým zároveň skontroloval, či je sieť v hornej časti brány dobre upevnená.

Ako sa vlčia svorka pustila do levov

Prvá tretina skončila tak rýchlo, že sa ani nestihol vytvoriť rad v bufete. S koncom tretiny sa skončila aj šichta pani, ktorá robila na trestnej lavici, lebo v druhom ani v treťom dejstve už pán Pruhovaný nikoho nevylúčil. Šichta miestneho DJ-a sa však len rozbiehala, lebo okrem AC/DC či Kabátu hral aj vianočné odrhovačky. Ak by ste ich náhodou zmeškali z každého rádia, mali ste šancu na nápravu. Pred prestávkou sme sa dočkali napríklad známeho “Poďme bratia do bufetu” od Tublatanky. Ešteže sú prerušenia hry tak krátke…

Humenné Žilina hokej druhá liga

Humenský štadión vytrhla v druhej tretine z vianočného vajbu strela Krajča a tak už bolo 0:2. V tej chvíli sa zdalo, že domácemu divákovi ostanú tieto Vianoce len oči pre plač a 10 kíl zemiakového šalátu v chladničke. Domáci sa však rozhodli, že zvýšia tlak. To, čo by nejednému kardiológovi spôsobilo vrásky na čele, sa vyplatilo a v 37. minúte znížil Zekucia. Štadión pri Laborci bol na nohách ako keď do Humenného svojho času zavítala kapela Alphaville a od toho momentu sa všetko zmenilo. Ešte aj rolba mala ladnejšie pohyby, než v predchádzajúcej pauze!

To najlepšie na koniec

V druhej prestávke sa takmer podarilo (ne)šťastnému tombolovému víťazovi zarobiť vyše 2000 eur. K tomu, aby trafil dieru v kartóne v bráne však chýbalo pár centimetrov a tak sa výhra, za ktorú si človek kúpi aj zo 10 litrov rastlinného oleja presúva do budúceho zápasu.

No a potom prišla tretia tretina, ktorá všetko zmenila. Zníženie bolo, ako sa na Zemplíne hovorí, gejmčejndžer! Humenské levy strelili tri góly. Vonku niekto pustil ohňostroj. Domáci diváci zvýšili intenzitu nevyžiadaných rád smerom k rozhodcom. A v samom závere dostal domáci gólman také jasle, že by sa aj do Búvaj, dieťa krásne hodili.

Výsledok? 4:3. Hosťom napokon nepomohlo ani to, že odvolali brankára, ani to, že zacengali na tyčku a ani to, že nacenganých bolo aj niekoľko vysmiatych domácich fanúšikov. Vyhrať mohol hocikto, napokon sa v súboji Levov a Vlkov tešili zvery s bujnejšou hrivou a bujnejšou diváckou podporou.

Za fotky veľmi pekne ďakujem Petrovi Šimurdovi.