Na vlastné buľvy: Slovan uš aj Nitre bóv

Juraj Šlosár Juraj Šlosár 04.10.2019

Na budúcí pátek dójdeš Paštikár? Došla mi správa ot kamaráda ze strennej školy, čo ma odmenev týmtok titulom, lebo šak uš voláký rok mám trvalý pobyt Prešporku.

Čo šecko znamená pátek pre ortodoxného nitrančana? No predošeckým icť ven na jenno, či uš do krčmy, alebo na Mosnú, de sa da aj kurizuvať dívčatám, alebo teda vyvenčiť tú, čo máš doma. Hrknúť si páteček, je adaj zvykom aj na zvyšku nášho malebného Slovenska.

Nitra – Slovan 3:4 pp

Tento pátek je ale hokejovej Ňitre výnimočný. Po vela rokoch k nám pot Pribinóv hrat zavítajú belasé orle. Tentok súper, kerý sa vrátev z potulék po matičke Rusi, bov Ňitre (jag aj šade inde) velmo oblúbený a ždycky priťáhov plný štadión pod plechennú, nískú strechú.

Parkujem za ríkou, a uš keť som karuvav, sa mi po rokoch ozvav záklanný inštinkt, kerý mi našepkav zaparkuvať zadu za stromom, lebo šag moje auto ma ešpézet BL, čo by mohlo byť náhodú odmenené odrazeným speťákom, aj keť treba povedať, že po rokoch je to u nás Ňitre menej pravdepodobné.

Pome k zápasu. Po troch zbabraných zápasoch v ktorých inkasuvala 19 gólov je Nitrička na 12tom míste, s čoho roduverného fanúšeka oči bolá. Trénér Kmeč otstúpev a ňeská kaučuje na lavičke celé vedené klubu. Uš kúsek po úvonnom buly sa ze sektora fans ozývá starý notorický popevek, kerý pojennává v superlatívach o fešnom meste na Dunaji. Na hanbu nitránskeho publika sa prvú tretinu ozývav aj pokrik prevzatý z poézie trnavského Spartaka, kerý polla mňa nepatrí nide a ňé na hokéj. Ale názor by si mav urobiť každý sám. Od začátku sa hrá hokéj rýchlý jag veter, ale prvá 20 minútovka góle neprinese.

Prestávka

Ces prvú prestávku býva Nitre zvykom icť na pravý nefalšuvaný nitránsky hoddog, kerý rozhonne lepšé chutí jag na fotke vyzírá. Nálada medzi luďma je po minulajšku prekvapivo dobrá a z vyprávačék v bufete prevláda názor, že ňeská je to katastrófa neni a že na ních máme.

Druhé dejstvo začalo úvonným belasým náporom, ale prvým do sa tešev bol nitránský Kollár kerý po peknej kombinácii ze Scheidlom rozjasav štadión, 1-0! Legendárné nitránske chorále ožili a začíná sa konečne fandiť tak, jag by sa malo. V 30. minute, v tretej prešporskej presilóvke skóruje Puliš, ale hneď po 30 sekundách prekonáva ináč výborne chytajúceho Brusta bélomodrý Scheidl. Zápas naberá grády a atmosféra je elektrizujúca.

K nej prispévajú aj okato nekompetentné verdikty elegánov v prúžkovanom. Otázkou je, že keť uš pískajú hovadiny tak prečo né obojstranne (konečný stav vylúčených 2-6, stav neodpískaných faulov 4-2), ale toto je len mój osobný názor. Hanuljak sa též nenehá zahanbiť a predvádza paránný semafor. Kukumberg poťáhne puk šrégom a Žitný vyrovnáva. Druhá tretina je za nami.

Finále

Treťú tretinu na nevólu štadióna hrá Nitra v dvojnásobnom oslabení čo delovkou od modrej využíva Sersen a otáča stav zápasu smerom po D1 na západ. Mladý Kollár direg pret Brustom neuspev a Nitra začína preberať hru. Gól je to čo sa počíta a tzv. poťagólom tečuje Korímovu strelu Minárik, čím zrovnáva na 3:3.

Nitránske dve presilóvky račšej netreba komentuvať a týmtok sa zápas dostává do predĺžeňá. Hra troch na troch je ždycky výhodou pre kombinačne vyspelejších a opčas rozhonne aj chyba, kerú tentoráz urobili domáci a tak Šedivý strílá víťazný gól, kerý znamená víťazstvo pre belasého orla.

Domáci kotel sa znova nedočkav výhry, ale aspom je tu náznak zlepšeňá. Na záver treba povedať, že návrat Slovana, je naprék negatívnym hlasom ludu pospolitého ozaj oživením ligy a prinášá ten správny náboj na každý štadión de dójde.