Štvrtok, 23. máj 2024

Najhorší vianočný darček dá fanúšikom NHL. Pre pandémiu zruší účasť hráčov na olympiáde

TASR - Martin Baumann

Ešte to nie je oficiálne, no oznámenie, ktoré príde z Ameriky je už len otázkou času a podľa všetkého stihne ešte tento týždeň. Hráči NHL nepôjdu na zimné olympijské hry 2022 do Pekingu.

Hokejoví fanúšikovia na celom svete (no dobre, v Severnej Amerike, Rusku, severnej a strednej Európe) dostanú najhorší možný vianočný darček. Prestávka v účasti najlepších hráčov sveta na najprestížnejšom turnaji bola aj bez toho pridlhá. Aj jeden olympijský turnaj bez najlepších hráčov sveta je priveľa. Dva sú už poriadne smutným príbehom.

Olympijská výluka borcov z Najlepšej Hokejovej Ligy sa začala po turnaji v Soči v roku 2014 a predĺži sa najmenej o ďalšie štyri roky do roku 2026.

Covid, Čína a tak ďalej

Za všetko môže koronavírus. Hoci po dlhých rokovaniach hráčska asociácia vyjednala s majiteľmi klubov prestávku, ktorá mala umožniť reprezentantom odskočiť si uprostred sezóny do Pekingu, nakoniec ju využijú inak. Na dohrávky zápasov, v týchto dňoch odkladaných pre prudko rastúci počet nakazených vírusom. Hoci sú takmer všetci hráči očkovaní, podľa všetkého nový variant s názvom Omikron rýchlo postupuje. Vyraďuje z boja na pár dní a možno týždňov nielen hokejistov, ale aj basketbalistov či hráčov amerického futbalu.

NHL už k dnešnému ránu musela odložiť takmer 50 zápasov. Ďalšie pravdepodobne budú nasledovať, nepredvídateľný zásah do hracieho kalendára tak umožní zrušiť pôvodne udelenú možnosť vycestovať do Číny. Plánovaná prestávka príde vlastne celej NHL vhod. Pätnásť dní umožní dobehnúť veľa ak nie všetko zameškané.

Timelajna čaruje

Pozrime sa, ako bude vyzerať po novom februárový hokejový kalendár. Tu sú kľúčové dátumy:

4. február je začiatok olympiády v Pekingu

4. – 5. februára je naplánovaný All Stars víkend NHL vo Vegas

7. februára sa mala začať prestávka v NHL

9. februára sa začne olympijský hokejový turnaj zápasom Rusko – Švajčiarsko

10. februára hrá Slovensko protí Fínsku

11. februára hrá Slovensko proti Švédsku

13. februára hrá Slovensko proti Lotyšsku

20. feburára sa skončia ZOH v Pekingu 2022

22. februára sa mala skončiť prestávka v NHL

Prestávku v NHL si teda budeme môcť škrtnúť. Zápas hviezd NHL prebehne podľa plánu, pätnásť pôvodne prázdnych dní v kalendári NHL zaplnia dohrávky.

Zostanú spomienky

Olympijský turnaj utrpí krutú ranu. Výbery Kanady, Ameriky, Ruska, Švédska aj Fínska či Česka budú zmenné na nepoznanie. Aj Slovensko príde o hráčov, ktorí by za normálnych okolností boli celkom určite pre tím kľúčoví. Aj keď ich už veľa nie je.

Veľa ich nebolo ani v Soči, kde sa hráči NHL ukázali naposledy. Len polovica tímu – dvanásť hráčov – prišlo Vladimírovi Vujtkovi zo Severnej Ameriky. Dvaja brankári, štyria obrancovia a šesť útočníkov. Slovákom sa turnaj nevydaril. Prehrali s USA aj Slovinskom, jediný bod uhrali po remíze 0:0 s Rusmi (prehrali sme na nájazdy). V osemfinále našich potom poslali domov Česi po výsledku 5:3.

Na Soči nemáme mať prečo veľa pekných spomienok. Mne najviac utkvela krásna momentka zo zápasu s USA. Použili sme ju aj na novoročné priania všetkého dobrého pre našich čitateľov. No uznajte, nie je krásna?

Volá sa Šťastný a Vydarený.

Foto: SITA/AP

Vancouver

Najkrajšie hokejové spomienky máme samozrejme na olympiádu predtým. Najlepší slovenský výber, aký kedy uzrel svetlo sveta, sa takmer postaral o senzáciu. Pavlovi Demitrovi chýbali centimetre, aby poslal semifinále najnabitejšieho turnaja proti domácej Kanade tesne pred koncom do predĺženia.

Hoci sme nakoniec smútili po nešťastne prehratom zápase o bronz proti Fínom, v pamäti zostanú krásne spomienky. Najmä na gól Pavla Demitru v nájazdoch proti Rusom.

Stačí zadať si do vyhľadávania “Demitra nájazd”, lebo ide o TEN nájazd.

Namiesto krásnych zápasov najlepších hráčov sveta v ich národných dresoch zostane turnaj, ktorý aj podľa odborníkov bude len tretím najlepším v budúcom roku. Po majstrovstvách sveta, na ktoré hráči z NHL verme prídu a po januárovom turnaji najlepších juniorov.

Škoda, naozaj obrovská škoda.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera