fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Hokejový sen film
Foto: Filip Benček/Hokejový Sen
Hokej

Najlepšie hokejové sny hrajú o lístky do kina

Včera sme boli s Jurajom, Stanom a Milošom spolu s pozvanými hosťami na slávnostnej premiére dokumentu Mareka Vaňousa a Dominika Križa Hokejový sen. Dnes ideme do finále našej súťaže vašich snov. Víťaz, ktorého určia fanúšikovia v hlasovaní, získa lístky do kina, filmový balíček a ďalšie ceny.

Päť finalistov

Vybrali sme päť najkrajších snov a tu sú.

Československá liga – Pištinko

Môj hokejový sen je Československá hokejová liga ako za starých čias. Vyhecované zápasy a plné štadióny.

Hokej v Prešove – Ľubomír

Mojim snom je aby sa obnovil hokej v Prešove od mládežníckeho až po A-tím. Aby sme mali kam chodiť na šport. Toto mesto a história hokeja v ňom si to zaslúži!

Sen mladej hokejistky – Bernadetka

Dnes dom dosiahla 17 rokov. Pred pol rokom som začala chodiť na hokej. Chcela som hrať už od malého dieťaťa, ale moji rodičia nemali peniaze, takže som nemohla. Teraz mám na to lepšie finančné možnosti. Mám síce starú výstroj, starú zlepenú hokejku, ale túžbu hrať hokej. Chodím do najhoršieho ženského klubu na Slovensku, ale zatiaľ mi to nevadí, pretože je tam dobrý kolektív a aspoň zatiaľ tam aj tak nie som žiadna hviezda. Ale mojim najväčším snom je hrať za Slovenskú reprezentáciu.

Dcéra otcovi – Hanka

Môj hokejový sen.. je samozrejme aby Slovan konečne vyhral ligu! A druhý, možno aj dôležitejší, aby môj otec na svoje staré (staršie) kolená, zvíťazil v ich pracovnej – Volkswagen hokejovej lige. To je naozaj skutočná radosť, keď ho vidím hrať a dávať góly. Možno keby som neprišla na svet, bol by skutočným hokejistom! Ale veci sa dejú pre niečo a teraz hráva ako drak. Stále vravím, že keby mal Slovan záujem, je tam 🙂

Brankársky sen – Jakub

Mojím najväčším snom je dostať sa na profesionálnu hokejovú úroveň, chytať proti najlepším a vyhrať titul. Keď vidím, ako sa nejaký tím teší z titulu, mám zimomriavky a hovorím si toto chcem zažiť aspoň raz. Takú eufóriu a radosť. Všetci hovoria, že už som na to starý, že vek 19 rokov je už veľa a tak som len na amatérskej úrovni. Stále sa snažím, makám každý deň, aby som sa dostal čo najvyššie a všetkým dokázal že sa mýlili.