Sobota, 18. máj 2024

Najprv majstrovský Zvolen, potom čakanie na Rangers, teraz vrchol sezóny v Rige. Mladý brankár nechce byť v Lotyšsku len do počtu

TakUrčitee TakUrčitee 11.05.2021
TASR/AP

Zostavu brankárov slovenského národného výberu pre blížiace sa majstrovstvá sveta v Lotyšsku (začíname 21. mája proti Bielorusku) doplní v najbližších hodinách Adam Húska. Mladý, 24-ročný brankár začínal sezónu vo Zvolene, počas pobytu v AHL ho na mesiac vytiahli do taxi tímu NY Rangers a pre Denník Šport teraz hovorí, že na šampionáte nechce byť len do počtu.

Chce aj medailu

Talentovaný brankár je hráčom New York Rangers, posledné sezóny odchytal v rámci obmedzených možností v AHL za Hartford Wolf Pack. V päťdesiatich zápasoch druhej najvyššej zámorskej súťaže si zapísal 21 výhier, 12 remíz a 17 prehier. Aktuálny ročník začal v rodnom Zvolene, za ktorý odchytal tri zápasy skraja novej sezóny Tipos extraligy.

„Idem si asi vypýtať medailu, bol som tam pár týždňov. Mám na to super spomienky. Celá partia, spoločne s vedením, bola výborná. Som rád, že som mohol byť aspoň chvíľu súčasťou podobného tímu,” povedal pre najčítanejší športový denník na Slovensku.

Na MS nechce byť trojkou

Už vážnejšie hovorí v rozhovore o ambíciách, s ktorými prichádza do tímu Craiga Ramsayho a Miroslava Šatana. “Povedali mi, že všetko je otvorené,” hovorí. “Mám vyššie ambície, nerád by som prichádzal len ako trojka, ale zabojoval o post jednotky,” netají sa hokejista, ktorý nosil v Hartforde dres s číslom 35.

Tréner Ramsay s jeho asistentami si budú v Rige vyberať spomedzi dvoch skúsených brankárov a jedného nováčika. Július Hudáček má za sebou výbornú sezónu v Spartaku Moskva v KHL, Branislav Konrád v českom Olomouci. Obaja sú od Adama takmer o desať rokov starší a obaja majú za sebou niekoľko účastí na vrcholných podujatiach. Hudáček na MS odchytal 14 a Konrád dva zápasy, ku ktorým Branislav pridal dva aj na zimnej olympiáde v Pjončangu. Práve on bol na ľade pri jedinej výhre Slovenska na turnaji, ktorá bola zároveň jednou prehrou tímu olympionikov z Ruska.

Pre Adama Húsku bude Lotyšsko premiérou na veľkom turnaji medzi dospelými.

Na NHL si počká

Po troch ročníkoch vo vysokoškolskej NCAA podpísali Húsku New York Rangers na nováčikovský, trojročný kontrakt. Strávil ho väčšinou v spomínanom Harftorde, odkiaľ ho v aktuálnej sezóne vytiahli do taxi tímu Rangers na približne jeden mesiac. Na zápas do Madison Square Garden sa ale nedostal, Rangers sa spoliehali na dvojicu Rusov Šesťorkina s Georgievom, ktorým robil spoločnosť Američan Keith Kinkaid. Teraz bude slovenský brankár obmedzeným voľným hráčom, ktorý stále verí vo svoju šancu v NHL no vie, že si na ňu musí počkať.

Musím ďalej trénovať a čakať. Myslím si, že na NHL mám. Viem, že to príde v správny moment. Rozprával som sa s trénerom Rangers, ktorý povedal, že mám všetky predpoklady na NHL, výškou aj postavou. Stále je to len moja druhá profesionálna sezóna,” povedal Adam Húska ohľadom svojich šancí na NHL Denníku Šport.

Dostane šancu?

K novému kontraktu by mu mohlo pomôcť aj vydarené vystúpenie na hokejových majstrovstvách sveta. K ostatným reprezentantom sa Húska pripája až po odohratí posledného prípravného zápasu proti Česku. V tom čase ešte chytal v zámorí, zápasová prax mu teda nechýba.

O tom, ktorý z trojice Hudáček – Konrád – Húska dostane príležitosť v otváracom zápase sa tréneri budú rozhodovať až v dejisku šampionátu. Mladý Zvolenčan, ktorý za Slovensko chytal na dvoch juniorských šampionátoch, by si rád zapísal premiéru medzi seniormi už v Rige.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera