Štvrtok, 23. máj 2024

Nápor štatistík: Gól brankára, výhra bez drámy a jubilejný gól, po ktorom ukončili zápas

FOTO TASR – Milan Kapusta

Hovorí sa, že to najlepšie si treba nechať na koniec. Možno aj preto začala Tipos extraliga zo všetkých elitných európskych hokejových líg ako posledná. Nová sezóna je mimoriadne zaujímavá a vyrovnaná. Nedávno sme priniesli článok o 16-ročnom talente, ktorý je najlepším strelcom Dukly Trenčín. Tento raz sme vybrali najlepších sedem momentov uplynulého týždňa.

Upozornenie: Článok obsahuje neobvykle vysoký výskyt štatistík.

Strelu brankára zastavila až sieť

Hneď z úvodu to odpálime najväčšou bombou víkendu. Michalovský brankár Karolus Kaarlehto si v nedeľnom zápase trúfol poslať puk na opustenú bránu Spišskej Novej Vsi. Výsledok? Stal sa 4. brankárom v histórii ligy, ktorý dosiahol gól. Pred ním to dokázali Sasu Hovi, Marek Čiliak a Peter Kutej. Avšak po svojom krajanovi Hovim (skóroval počas play-off v roku 2008) je len druhým gólmanom, ktorý ho strelil vlastnoručne a dokonca prvým, ktorý ho strelil vlastnoručne v zápase základnej časti.

Fíni to jednoducho vedia.

Gól za ôsmy klub najvyššej súťaže

V piatkových zápasoch 6. kola zaujal kapitán Spišiakov Branislav Rapáč, keď strelil svoj prvý gól v drese tímu z mesta, v ktorom sa narodil a tento presný zásah bol zároveň jeho 200. bod v extralige. Navyše sa tým s najväčšou pravdepodobnosťou postaral o ligový rekord, keďže to je už ôsmy klub, za ktorý v najvyššej súťaži skóroval.

Okrem Spišskej Novej Vsi v minulosti strelil gól postupne za Martin, Piešťany, Poprad, Nitru, Liptovský Mikuláš, Košice a Slovan, pritom má stále len 28 rokov a dostatok času v budúcnosti túto gólovú zbierku rozšíriť o ďalšie kluby.

Výhra k 41. narodeninám

Bývalý hráč NHL a súčasný kapitán HK Nitra Branislav Mezei oslávil v piatok svoje 41. narodeniny. Spoluhráči mu k ním venovali výhru nad Liptovským Mikulášom 4:3 po predĺžení. Jednalo sa o výnimočný moment, keďže pred ním doteraz vo vyššom veku nastúpilo na zápas extraligy len sedem obrancov. Sezóna je len na začiatku, takže niektoré historické zápisy ešte prekoná.

Zdá sa, že aj naša extraliga bude mať svojho Cháru.  

Michalovská prvá výhra bez drámy

Niekto vo vláde chcel vidieť drámu a emócie, čoho výsledkom je očkovacia lotéria. Pritom stačilo len navštíviť zápasy Dukly Michalovce, ktorej hráči mali do tejto nedele na konte štyri výhry, no vždy to svojim fanúšikom poriadne zdramatizovali, keď doháňali náskok súpera. Postupne otočili zápas proti Novým Zámkom, Košiciam, Zvolenu a Slovanu.

V nedeľu proti Spišskej Novej Vsi viedli od 32. minúty a do konca zápasu si vedenie postrážili. Po prvýkrát v sezóne tak vybojovali tri body bez dramatickej otočky, čo je najlepšia prevencia proti vysokému tlaku.

Lapačku priložil aj Brit v maske

Brankár, ktorý bol na tohtoročných MS vyhlásený za najlepšieho hráča Veľkej Británie v zápase proti Slovensku, mal 28. septembra pri ligovom debute úspešnosť zákrokov len 70%. Renomé si napravil v piatkovom 7. kole, keď vo svojom druhom ligovom stretnutí zastavil 93,94% striel Popradčanov a po výsledku 3:2 zaknihoval prvú vychytanú výhru v drese Dukly Trenčín.

Dva kariérne míľniky obrancov

V piatok nastúpil obranca Radek Deyl na svoj 500. extraligový zápas. Užil si ho zrejme dosýta, nakoľko bol s časom na ľade 22 minút a 11 sekúnd druhým najvyťaženejším hráčom Košíc.

Zaujímavý míľnik dosiahol aj nitriansky zadák Ivan Švarný, ktorý v nedeľu nastúpil na 300. zápas.

Jubilejný gól, po ktorom ukončili zápas

Popradský útočník Dávid Skokan zaznamenal v nedeľu vo svojom 355. extraligovom zápase jubilejný 100. gól. Tomuto presnému zásahu pridalo na špeciálnosti, že po jeho strelení rozhodcovia okamžite ukončili zápas. Rozhodol ním totiž predĺženie proti HC Košice, ktoré domáci vyhrali 4:3.

Komentátor to následne zhodnotil, ten gól bol ako vložiť mincu do prasiatka. Keďže Skokan nemal po ruke klobúk, Svitanovi po góle za jeho skvostnú prihrávku pred odkrytú bránu zložil aspoň prilbu dole.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera