Piatok, 19. apríl 2024

Nechutný faul na Tatarovho spoluhráča pobúril NHL. Ak sa do série ešte útočník Jets vráti, čaká ho peklo

SITA/John Woods/The Canadian Press via AP

Poriadnu dávku frustrácie ponúkol záver zápasu medzi Winnipegom a Montrealom v druhom kole play off NHL. Hosťujúci Jake Evans ušiel obrancom a spečatil výsledok zápasu na 5:3 do prázdnej bránky. Mark Scheifele neudržal nervy na uzde a odmenil ho tvrdým hitom, po ktorom ostal útočník Montrealu ležať nehybne na ľade.

Víťazne naladený Habs

Montreal po tom, ako v prvom kole po obrate z 1:3 vyradil Toronto, pokračuje vo víťaznom ťažení. Wo Winnipegu viedli hráči Canadiens už po piatich minútach a desiatich sekundách 2:0, keď sa presadili Jesperi Kotkaniemi a Eric Staal. Jets znížili v oslabení zásluhou Adama Lowryho, ale ešte v prvej dvadsaťminútovke vrátil hosťom dvojgólové vedenie po vydarenej individuálnej akcii Nick Suzuki.

Domáci sa ešte dvakrát priblížili na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. “Pomohol nám dobrý vstup, v prvých minútach sme na nich vybehli a udali sme tón zápasu. Nebolo to jednoduché, pretože len v pondelok sme hrali siedmy zápas proti Torontu a museli sme sa rýchlo nastaviť na nového súpera. Som rád, že sme to zvládli,” povedal pre nhl.com útočník Montrealu Corey Perry, ktorý vypracoval Staalovi gól na 2:0.

Špinavý faul

Oporou Montrealu bol opäť brankár Carey Price, ktorý chytil 27 striel, medzi strelcov sa zapísali aj Brendan Gallagher a Jake Evans, ktorý však zápas nedohral a ľadovú plochu opustil na nosidlách. Necelú minútu pred koncom do neho po tom, ako zasunul puk do opustenej bránky Jets a upravil na 5:3, v plnej rýchlosti vrazil vracajúci sa Mark Scheifele a spôsobil mu zranenia.

Evans, ktorý v deň zápasu oslávil 25. narodeniny, po tvrdom strete spadol hlavou na ľad a ostal na ňom nehybne ležať. Napokon ostal pri vedomí, ale z ľadu ho odviezli až po niekoľkých minútach. Scheifele dostal za svoj zákrok trest do konca zápasu.

Dúfam, že mladý muž bude v poriadku. Mark sa snažil zabrániť gólu a išiel do toho dôrazne, nebol v tom úmysel hráča zraniť, ale bol to skutočne veľmi tvrdý náraz. Nevidel som v tom zákernosť a verím, že to vedenie ligy zoberie do úvahy,” povedal tréner Winnipegu Paul Maurice.

Nechcete vidieť ako hráč ostane ležať na ľade. Zažili sme to aj v prvom kole, keď sa zranil John Tavares. Aj keď to vtedy nebol hráč z nášho tímu, je to nepríjemné,” dodal tréner Canadiens Dominique Ducharme.

Čaká ho peklo

K incidentu sa vyjadril aj obranca Montrealu Joel Edmundson, autor dvoch asistencií. Atak Scheifele nazval “špinavým.” “Keď sa ešte do tejto série vráti, tak ho čaká mizerný život,” povedal Edmundson. Winnipegu vypadol pre nešpecifikované dôvody zo zostavy Paul Šťastný, zápas pre zranenie nedohral obranca Dylan DeMelo.

Na zápase bolo v hľadisku 500 zaočkovaných zdravotníkov, viac v kanadskej provincii Manitobe ešte opatrenia nedovoľujú. Druhý zápas je na programe opäť vo Winnipegu v noci na sobotu. Slovenský reprezentant Tomáš Tatar v drese Montrealu absentuje pre zranenie.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.