Štvrtok, 25. júl 2024

Netradičný zvyk usporiadateľov. Lotyši po víťazstvách nosia kvety pred veľvyslanectvá porazených, Kanaďanom pridali emotívny odkaz

SITA/AP Photo/Sergei Grits

Lotyši otvorili v piatok večer majstrovstvá sveta 2021 zápasom svojho národného výberu proti Kanade. Každoročného spolufavorita porazili nečakane 2:0 a pripravili prvý šokujúci výsledok turnaja.

Po zápase sa v krajine do hlbokej noci oslavovalo. Výhra nad Kanadou na MS je jedným z najvýraznejších úspechov tamojšieho hokeja.

Netradičný zvyk

Na twittri informoval jeden z mála slovenských novinárov v dejisku šampionátu Michal Runák, že v hokejovej krajine majú jeden zaujímavý zvyk.

Na sociálnej sieti ocenil gesto domácich aj kanadský veľvyslanec v Rige. Kevin Rex napísal, že prehávať nie je zábavné, no keď už prehrať, tak v otváracom zápase proti domácim, ktorí majú tradíciu nosenia kvetov k ambasáde porazených.

Lotyši pridali ku kvetom aj emotívny odkaz. “Ďakujeme za najväčší deň v histórii lotyšského hokeja,” napísali na lístok.

Slovenská ambasáda sa na kvetinový príval chystať zatiaľ nemusí. Lotyši hrajú v skupine B a so Slovákmi sa môžu stretnúť až v prípadnom playoff.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko 2:5.
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera