Štvrtok, 23. máj 2024

NHL Power Ranking: Od žralokov a tučniakov ku kosatkám a medveďom

Jakub Halák Jakub Halák 10.11.2023
FOTO: TASR

Dnešný úvod bude in medias res.

32. San Jose Sharks

Konečne vyhrali, ale stále to je málo. San José dopláca na zhýralý život minulosti zameraný na marketingových hráčov, ktorí nakoniec odídu. Lebo…

31. Pittsburgh Penguins

…Lebo Erik Karlsson odišiel do Pittsburghu. Penguins získali na manažérsku stoličku Dubasa a mali veľké plány. Lebo Erik Karlsson má všade, kam príde, veľké plány. Nakoniec je z toho prestavba tímu, lebo…

30. Ottawa Senators

…Lebo Erik Karlsson je evidentne prekliaty a všade, kde hrá to ide do kytek. Potom trvá roky, kým sa veci opravia. V Ottawe sú toho svedkami už nejaký ten rok. Tento rok som ich tipoval na prekvapenie sezóny. Akékoľvek. Existujú potom dva výroky:
a.) Ako mohla Ottawa s takým kádrom postúpiť do play-off,
b.) Ako mohla Ottawa s takým kádrom nepostúpiť do play-off.

29. Edmonton Oilers

Hrať zápasy na tri útoky? Navyše hrať zápasy s polozraneným McDavidom? Ale za to môže brankár! Holland si pomaly, ale isto píše krásny epitaf hlásajúci: „Ten, ktorý zničil šance McDavida na Stanley Cup“. 

28. Calgary Flames

V Alberte treba zostať. Flames hrajú skvele. Dokonca tak vynikajúco, že Huberdeau môže sedieť celú tretinu a pozerať sa. Neviem, čo je horšie, hrať ten hokej alebo sa na neho pozerať. Jediné plus je šanca pre Pospíšila.

27. Chicago Blackhawks

Takže generačný talent obklopený priemerným tímom nežiari a neprodukuje tri body na zápas (hoci existujú výnimky)? Nie, pretože sa hokej voláme kolektívny šport. Jeden človek neurobí všetko. Určite nie v prvej sezóne, keď má 18 rokov. Perrymu sa už podarilo ukradnúť tú Hossovu hokejku?

26. Nashville Predators

Nashville je v prestavbe s novým manažérom Trotzom. Učil sa od Lamoriella, takže Predators môžu byť silní a etablovaní účastníci playoff v rozmedzí troch až piatich rokov. Brankár je v klube tradične silná pozícia.

25. Columbus Blue Jackets

Columbus stále nehrá „some good hockey“, ktorý zrejme chcel Gaudreau. Laine stále nie je ten obávaný strelec z juniorky, plus stále nie je schopný odohrať plnú sezónu. Flex na hokejke má pekný, ale hokej sa stále hrá góly.

24. Philadelphia Flyers

Tortorella dosiahol svoj vysnívaný koncept. Postupne sa zbavil Hayesa, Provorova a všetkého, čo ukázalo hviezdne maniére. Zostal mu tím, ktorý hrá poctivý a tvrdý hokej. Rieka, ktorej tok vie ovplyvniť a nastaviť tak, aby dávala úžitok. Flyers môžu tento rok prekvapiť.

23. Seattle Kraken

Po úspešnej sezóne prichádza mierny útlm. Daždivý Seattle nadstavba môže minúť, ale žiadna katastrofa to nebude. Ďalší rok sa preskupia a urobia návrat do playoff. Dnu-von-dnu-von. Čo to len pripomína….

22. Washington Capitals

Backstrom out, Ovechkin nestrieľa tak dobre ako minulé roky. Washington stojí pred zlomovým momentom, kedy starú gardu začne obmienať nová krv. Raz príde čas bez Alexa, nie tento rok, ani ten ďalší, ale ten čas sa blíži.

21. Buffalo Sabres

V Buffale už hrajú dve draftové jednotky. V obrane. V útoku je celkom príjemný mix talentu a skúseností. Buffalo už konečne musí postúpiť do play-off. Mierna zrada môže byť v bránkovisku. Uvidíme, ale momentálne postavenie je pod možnosti družstva.

20. St. Louis Blues

Mohol to byť väčší problém. Blues sa hľadajú, silní budú až s Dvorským.

19. Minnesota Wild

Nemastní, neslaní divosi. Prídu mi skôr ako šedý priemer ligy k čomu prispeli zranenia Goligoskeho a Spurgeona. Pri lepšej obrane, mohli byť vyššie. #BedardoveČlenkyPoznaliFleuryhoHnev

18. Montreal Canadiens

Ak je na Slovensku päť miliónov trénerov, v Montreale nie je tréner iba človek v kóme. O Slafkovskom sa ešte popíše. Myslel som si, že St. Louis je silnejšia osobnosť a nedá ho do prvého útoku. Každopádne Montreal na tom mohol byť oveľa, oveľa horšie.

17. New York Islanders

Silné brankárske duo. Hra postavená na defenzíve. Ofenzívne hviezdy vyladené skúsenými veteránmi. Nič nové na Long Islande.

16. Arizona Coyotes

Arizona by mohla byť čiernym koňom súťaže. Dokonca aj iným spôsobom, ako prispôsobením veľkosti arény priamo úmerne k počtu fanúšikov.

15. Winnipeg Jets

Zbavili sa Laineho, zbavili sa Duboisa. Odišiel aj Wheeler a s ním aj posledná hrajúca stopa Thrashers. Severná farma Los Angeles však nehrá horšie. Spoľahlivosť Hellebuicka, Morrisseyho, Scheifeleho a Connora vhodne doplnená Iafallom, Ehlersom, Perfettim prináša Jets do postupových vôd.

14. Anaheim Ducks

Mužstvo budúcnosti začína napĺňať svoju budúcnosť. Palec hore za zmluvu pre Zegrasa. Málokto sa nedá opiť rožkom.

13. Toronto Maple Leafs

Toronto to hrá na starú dobrú klasiku. Playoff, toto je náš rok a potom vytriezvenie. Zaujímavú hru hrá Auston Matthews. So San José Sharks. Volá sa kto dá viac gólov? Momentálne je to 13:17 pre Sharks.

12. Florida Panthers

Slabší štart, postupné prebratie sa. Ak chcú tento rok ísť až do finále, budú musieť pre zmenu získať viac bodov ako Calgary (fakt ich mali minulú sezónu menej).

11. Dallas Stars

Dallas mohol a mal byť oveľa vyššie. Papierovo sú jeden z kandidátov na pohár. Výkonnostne momentálne tak maximálne druhé kolo.

10. Carolina Hurricanes

Zranenie Frederika Andersena prináša ambicióznemu tímu možnosť podpísať legendu slovenského hokeja. V bránke to môže byť dosť nečas. Preto je cieľom Canes dotiahnuť zápasy do predĺženia, kde to všetko vybaví Nečas s veľkým N.

9. New York Rangers

Rangers majú taký silný core, že im je úplne jedno ako zle hrajú Kakko s Lafreniérom. V playoff to už bude iná pesnička. Však Mika?

8. New Jersey Devils

Hughesovci a malé Švajčiarsko (čítaš Vlado?) to majú pekne rozohraté. Ešte tak povolať Nemca za to drevo Siegenthalera a bola by to fantázia. Zastávam názor, že Siegenthaler potopí Devils v playoff.

7. Los Angeles Kings

Aké je to prehrať vonku? Neviem. Aké je to dať 400 gólov v lige a zvýšiť tak náskok pred druhým Janom Musakom na 398? Som hrdý na slovinský hokej. Anže Kopitar, rozhovor nikde a nikdy.

6. Colorado Avalanche

Lavíny hrajú tak dobre, že im nechýba ani Landeskog ani Tatar. Colorado good, Tatar ajjajjaj.

5. Detroit Red Wings

Predstavte si, že svet pošle vyjednať mier na blízkom východe Steva Yzermana. Ten človek to vybaví a navyše vráti sa s tromi dobrými prospektami. Resurekcia Red Wings zahájená úspešne.

4. Tampa Bay Lightning

Zranený Vasilevski? No a čo. Máme Johanssona a Tomkinsa. Spolu 35 zápasov v NHL, za celú ich kariéru. A ono to funguje. Kucherov s Pointom sa tiež odtrhli z reťaze.  

3. Las Vegas Golden Knights

Táto zlatá škvrna po zisku Stanley Cupu vôbec nepoľavuje. Ešte tak dať väčšiu šancu hráčom z farmy.

2. Vancouver Canucks

Pettersson má 10 písmen. Sedin krát dva ich ma tiež desať. Pettersson však berie iba jeden plat, i keď hrá za dvoch bratov. A tento 10-písmenkový môže naozaj priniesť pohár na západ Kanady.

1. Boston Bruins

Pred sezónou neodíde jeden center, ale dvaja. Dvaja z prvých dvoch formácii. Hovorím si, toto Bruins nedajú. A Bruins vytiahnu z Providence nejakého Poitrasa a Beechera. A Bruins posunú 3. a 4. centra na 1. a 2., a idú ďalej ako keby sa nič nedialo. Závidím Bruins odvahu a silnú mentalitu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera