Nedeľa, 19. máj 2024

Do útoku bez hokejky, Jeff Skinner symbolizuje otrasnú sezónu Buffala. Toto sú ďalší tragédi, ktorých série prehier v NHL sú legendárne

Jakub Halák Jakub Halák 03.04.2021
SITA/AP Photo/Adrian Kraus

Človek ráno vstane a pozerá si výsledky. Zaujme ho jeden, Buffalo vyhralo. 6:1 proti Flyers, čo znie dosť dominantne a zvláštne. Ok, bol 1. apríl.

Netreba sa preto čudovať, že som si nečakaný výsledok overil na troch rôznych portáloch. Toto vyzerá ako nové, sebavedomé Buffalo! Lenže, jedna lastovička leto nerobí. A preto už nasledujúci večer vidno Skinnera v samostatnom nájazde, akurát pritom nemá hokejku.

Z protiútoku potom Buffalo inkasuje. Útočiť bez hokejky, to je ako ísť na ryby bez udice.

Tragické Buffalo vyrovnalo Pittsburgh

Séria prehier Buffala Sabres sa prvého apríla skončila na čísle 18, čím vyrovnali rekord NHL. Ten patrí Pittsburghu. Treba však povedať, že Šable počas tohto obdobia získali aspoň tri body v predĺženiach. Pittsburgh v roku 2004 dosiahol iba jeden (slovom 1) bod.

Mimochodom, pamätáte si, že v drese Penguins v tej sezóne hrávali dvaja Slováci – Martin Štrbák a Tomáš Surový? V nasledujúcom drafte ťahali druhí a vybrali si Malkina. V sezóne 2003/2004 boli tri najhoršie tímy v celej lige Chicago, Pittsburgh a Washington. V horizonte 15 nasledujúcich sezón získali dokopy sedem Stanley Cupov. O tom, či Buffalo zužitkuje ďalšiu veľkú šancu na drafte, je momentálne ťažko hovoriť.

Sabres si bizarnou sériou nepodarkov v tejto sezóne definitívne zavreli dvere do playoff. Čakal som, že neurobia nadstavbu vo veľmi ťažkej divízii, ale takýto prepadák ma nenapadol ani v najdivokejších snoch. Najhorší klub tejto sezóny mal byť papierovo Detroit alebo Ottawa. 

Mizéria Washingtonu a Bezzubé žraloky

Na treťom mieste v počte prehier v rade, za sebou a bez prerušenia výhrou sú dva tímy. Washington Capitals z roku 1974 a San José Sharks z roku 1993. Kým Capitals hrali svoju prvú sezónu v NHL a dokázali v nej vyhrať iba osemkrát, Sharks hrali druhú sezónu a vyhrali v nej jedenásť zápasov. Obdiva tímy dosiahli posledné miesto v prísušnom ročníku NHL, Capitals dokonca najhoršiu sezónu v expanznej ére.   

Éra platového stropu

Aj v ére platového stropu, keď sa liga začína vyrovnávať viac ako predtým sa môže stať, že niektoré družstvá prehrajú viac zápasov po sebe. Štrnásťzápasovú zápasovú postupku držia štyri kluby.

V roku 2009 napríklad Carolina Hurricanes. Začalo sa to v piatom zápase sezóny a pokračovalo mesiac a päť dní. Je veľmi zaujímavé, že Carolina napriek tomu neskončila posledná v lige. V sezóne jej dokonca chýbalo iba osem bodov na postup do playoff. Carolina vyskúšala počas tohto času troch rôznych brankárov – Warda, Leightona a Legaceho.

O rok neskôr sa rovnaký počin podaril New York Islanders. Všetko trvalo mesiac a deň. Bola to jedna z posledných sezón Ricka DiPietra a Islanders v nej využili služby šiestich rôznych brankárov. Okrem Dipietra si zachytali Roloson, Montoya, Poulin, Koskinen a Lawson. Islanders boli nakoniec v lige štvrtí najhorší. V sezóne za nich hral aj Milan Jurčina.

Medzisezónny losing streak si užili v roku 2011 Columbus Blue Jackets. Čo začalo ako zlý vtip na konci sezóny 2010-11, pokračovalo na začiatku sezóny 2011-12. Pomer prehier 6:8. Medzi sezónami urobili modrokabátnici jeden zaujímavý trejd. Poslali do Phily Jakuba Voráčka výmenou na Jeffa Cartera v snahe získať centra číslo jeden. Nepomohlo, Columbus následne skončil posledný v konferencii i v lige.

A opať Buffalo, tentokrát v roku 2014 a 2015. 29. decembra 2014 sa začala druhá najhoršia séria prehier Buffala. Trvala do 3. februára 2015. Počet prehier? Jasné, štrnásť, slabota v porovnaní s rokom 2021. Buffalo skončilo sezónu posledné. V lotérii nezískalo jednotku draftu. Eichel ako dvojka zrejme utečie pri prvej možnej príležitosti. Stačilo mu na to šesť sezón pri Niagarských vodopádoch.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera