fbpx
sobota, 27. februára 2021
David Pastrňák Boston Bruins
SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP
HokejNHL

Hviezdy, ktoré chýbajú. Päť veľkých hráčov stále čaká na sezónny debut v NHL

Hoci NHL odštartovala 13. januára, fanúšikovia Dallasu čakali kvôli karanténe na prvý zápas svojho tímu až do minulého víkendu. No na dobré sa čakať oplatí, ich tím vstúpil do sezóny pravou nohou a momentálne je jediným tímom bez prehry. Aj napriek tomu, že im v zostave chýba najproduktívnejší hráč z minulej sezóny.

Absencie však trápia aj iné kluby. Ktoré hviezdy NHL sa túto sezónu zatiaľ neobjavili na ľade?

Dávid Pastrňák

Český čarostrelec bol minulú sezónu so 48 gólmi spolu s Alexandrom Ovečkinom najlepším kanonierom NHL. Okrem toho vyhral bodovanie Bostonu Bruins a nebyť predčasného konca základnej časti, prekonal by s najväčšou pravdepodobnosťou stobodovú métu. Po 70 zápasoch mal 95 bodov.

Teraz ale pauzuje kvôli rekonvalescencii po operácii pravého bedrového kĺbu. Od pondelka začal trénovať bez obmedzení a je možné, že 24-ročného českého útočníka uvidíme na ľade už cez víkend v zápase proti svojmu bývalému kapitánovi, Zdenovi Chárovi.

Nikita Kučerov

Meno najproduktívnejšieho hráča uplynulého play-off sa na súpiske Tampa Bay Lightning v súčasnosti nachádza hneď vedľa mena Marián Gáborík, čiže v kolónke zranených. Koncom decembra podstúpil 27-ročný Rus operáciu, ktorá by mu mala pomôcť vyriešiť problémy s bedrovým kĺbom.

V jeho prípade však prognózy návratu nie sú také optimistické ako pri Pastrňákovi. Rehabilitácia potrvá zrejme až do konca sezóny.

Tyler Seguin

Ako bolo spomenuté v úvodu, aj dallaské Hviezdy sú bez svojej hviezdy. Štvornásobný víťaz klubového bodovania má rovnaké trampoty ako Pastrňák s Kučerovom. Trápi ho bedrový kĺb, ktorého artroskopiu podstúpil koncom októbra.

Jeho návrat do zostavy sa odhaduje na koniec marca, prípadne začiatok apríla. 28-ročný Kanaďan má v NHL odohratých už 10 sezón no bude to vôbec po prvýkrát, čo v sezóne vynechá viac ako 11 zápasov.

Henrik Lundqvist

Niet pochýb, že Lundqvist je brankárska legenda. V NY Rangers sa však rozhodli dať priestor mladším a 38-ročného Švéda v septembri vyplatili zo zmluvy. V hre bola možnosť, že ukončí kariéru, no napokon sa rozhodol pokračovať a dohodol sa na ročnej zmluve s Washingtonom Capitals.

Koncom decembra ale oznámil, že ho čaká operácia srdca, konkrétne náhrada aortálnej chlopne a aortálneho koreňa. Zákrok má úspešne za sebou, no kvôli rehabilitácii nebude svojmu novému tímu túto sezónu k dispozícii.

Jonathan Toews

Zo všetkých tímov NHL má najviac dlhodobých absencií Chicago Blackhawks. Od úvodu sezóny im chýba štvorica hráčov – Brent Seabrook, Alexander Nylander, Kirby Dach a kapitán Jonathan Toews. 

S absenciou 32-ročného Toewsa sa nepočítalo, nemal žiadne zranenie, kvôli ktorému by podstúpil operáciu. Pred začiatkom predsezónneho kempu všetkých šokoval informáciou, že sa cíti vyčerpane a letargicky.

Vzhľadom na nešpecifikovaný zdravotný problém sa nevie, kedy by sa mohol vrátiť na ľad.   

Ďalšie zaujímavé mená

Okrem piatich spomenutých hráčov do novej sezóny zatiaľ nezasiahli ani ďalšie zaujímavé mená – Vladimír Tarasenko, Ryan Kesler, Brandon Dubinsky, Gustav Nyquist, Ben Bishop, Mats Zuccarello, Nico Hischier, Sami Vatanen, Zemgus Girgensons, Pavel Francouz a Michal Kempný.