Streda, 22. máj 2024

Pastrňákovci v Bostone, alebo McDavid s Draisaitlom? Kto má najlepší útok v NHL?

Jakub Halák Jakub Halák 03.02.2021
FOTO TASR/AP

Ako hovorí stará pravda, dvaja sú pár, traja sú lajna. Každú sezónu sa nájdu trojice, ktoré točia hlavy najlepším súperovým obrancom a dehonestujú všetko, čo im stojí v ceste. Či už to bola Légia skázy, French connection, Production line alebo iné. Momentálne je na výslní NHL päť trojíc.

Edmonton: Draisaitl – McDavid -niekto tretí

Glen Sather raz povedal: “Keby hral požiarny hydrant v útoku z Gretzkym, dá 40 gólov za sezónu”. Veľmi podobné to majú v Edmontone aj teraz, len s dvojicou McDavid-Draisaitl. Oficiálne spolu nehrávajú v jednom útoku, všetko sa mení hlavne počas presiloviek a predĺžení. Ich súhra je však natoľko jedinečná, že sa ich nedá nespomenúť.

Z tejto spolupráce pri presilovkách ťaží najmä Nuggent-Hopkins. McDavid a Draisaitl dokopy pozbierali po jedenástich zápasoch už 43 bodov, čo sú čísla z inej galaxie. Keby to tak išlo aj obrane Olejárov.

Toronto: Marner – Matthews – Hyman

Počas letno-jesenno-zimnej pauzy sa Torontu upísal matador Joe Thornton a v prvých zápasoch novej sezóny to vyzeralo, že útok Marner-Matthews-Hyman zanikol s koncom minulej sezóny. To by sa však Jumbo Joe nemohol zraniť. Následne javorové listy oprášili starú spoluprácu a dostali sa tam, kde boli minulú sezónu.

Útok samozrejme ťahajú Marner a Matthews, ktorí podľa očakávaní vedú v bodových priemeroch na zápas. Treba dodať, že Toronto má pomerne silný aj druhý útok v zložení Nylander – Tavares – Vessey.

Winnipeg: Connor – Scheifele – Wheeler

Vo Winnipegu majú prvý útok zložený v neuveriteľnej sile. Zaujímavé je, že sa jedná o priam dokonalý vekový mix (34, 27 a 24 rokov), ktorý už štvrtým rokom funguje ako dobre namazaný stroj. Connora a Scheifeleho si Jets stiahli v drafte v prvých kolách a Wheeler (+Stuart) prišiel z Bostonu ešte do Atlanty za Borisa Valábika a Ondřeja Pavelca. #poslednýdobrýtrejdThashers.

Samozrejme, že všetci traja vedú kanadské bodovanie stíhačiek v tejto sezóne.

Fun fact: Všetky tri vyššie spomínané útoky hrávajú túto sezónu proti kužeľom z Ottawy.  

Colorado: Landeskog – MacKinnon – Rantanen

Dá sa za päť rokov vydraftovať prvý útok zložený z troch rôznych národností? Jedine, že by ste boli čokoládo Colorado.

Prvé kolá odstupňované pekne v dvojročných intervaloch – 2011 Švéd Landeskog, 2013 – Kanaďan MacKinnon, 2015 – Fín Rantanen. Ak sa tomu primieša ešte draft z roku 2017 (Kyle Makar) a Sam Girard získaný z Nashvillu spokojne môžeme hovoriť o smrtiacej päťke.

Všetci spolu majú priemer 1.04 bodu na zápas, čo je unikátne pre celú päťku.

Boston: Pastrňák – Bergeron – Marchand

Všetci fanúšikovia Bostonu sa dočkali. Po operácií pruhu (Marchand) a operácií bedrového kĺbu (Pastrňák) je ich elitný útok konečne kompletný. Traja zohratí a vyvážení útočníci majú túto sezónu len jednu úlohu. Dotiahnuť Bruins v divízií smrti do playoff.

Bez Cháru, bez Kruga a to ešte u Bergerona s kapitánskym „Céčkom“ na hrudi. Pre Bergerona sa to zdá byť nová úloha avšak netreba zabúdať, že býval kapitánom Kanady v kategórií U20, keď tam hrával aj Crosby.

Zatiaľ sa útoku darí a po návrate Pastu začal tam, kde minulý rok prestal.

P.S.: Čo sa týka vyrovnanosti útokov, je až neuveriteľné ako dobre to má poskladané Montreal Canadiens. V podstate majú tri druhé útoky: Tatar – Danault – Gallagher, Anderson – Suzuki – Drouin, Perry – Kotkaniemi – Toffoli a to je ešte zranený Armia. Kanadské bodovanie mužstva vedie obranca Petry. Montreal zatiaľ prehral iba jeden zápas v riadnom hracom čase.

Ďalšie články o hokeji

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera