Piatok, 28. jún 2024

Plameň Ružička najprv vybojoval puk a krásnu akciu zakončil gólom

SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Slovenský hokejista v drese Plameňov z Calgary Adam Ružička prispel v nočnom zápase NHL gólom k vysokému víťazstvu nad St. Louis 7:1. Okrem gólu si pripísal dva plusové body.

Mladý útočník sa presadil v 37. minúte po ukážkovej kombinácii Matthewa Thachuka s Johnym Gaudreauom. Puk najprv v útočnom pásme získal a po krásnej akcií prekonal brankára súpera strelou k ľavej žrdi. Zvýšil skóre na 6:1 pre domáci tím. Pre Ružičku to bol druhý presný zásah v tejto sezóne.

Jeho spoluhráč Tkachuk si na konto pripísal päť asistencií a v uplynulých piatich zápasoch zaznamenal 13 bodov za 4 góly a 9 prihrávok.

Druhý najúspešnejší Slovák v Calgary

Dvadsaťdvaročný rodák z Bratislavy si odkrútil premiéru v drese Plameňov na konci minulej sezóny, keď sa vedenie rozhodlo povolať z farmy viacero mladých hráčov. V drese Calgary Flames sa predstavil ako štvrtý Slovák v histórii.

Najúspešnejším bol Ronald Petrovický, odohral 107 zápasov so štatistikou 9 gólov a 12 asistencii. Líder reprezentácie na MS 2021 Marek Hrivík v troch zápasoch nebodoval, rovnako ani terajší tréner Slovana Bratislava Róbert Döme vo svojom jedinom odohranom dueli.

Premiérový bod za asistenciu zaznamenal Ružička už v druhom zápase. Na prvý gól si počkal do ďalšieho ročníka. Dočkal sa ho v druhom zápase sezóny a piatom v kariére.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera