Sobota, 29. jún 2024

Prvý zápas, prvá strela a hneď gól. Radim Zohorna zažil debut v NHL ako Mario Lemieux

SITA/AP Photo/Keith Srakocic

Najmladší z bratskej trojice Zohornovcov Radim v noci zo štvrtka na piatok prvýkrát nastúpil v zápase NHL, v drese Pittsburgu Penguins. Dvadsaťštyriročný útočník strelil víťazný gól svojou prvou strelou v prvej tretine v najlepšej hokejovej lige sveta.

Tučniaci vyhrali nad zúfalým Buffalom Sabres 4:0.

Divoká cesta

Pred dvoma rokmi sa rodák z Havlíčkovho Brodu nezmestil ani do zostavy Komety Brno o odišiel do prvoligového Třebíča. Zohorna na sebe pracoval, dostal sa do Mladej Boleslavy a českej reprezentácie, kde s bratmi Hynkom a Tomášom vytvorili bratskú úderku.

Pred rokom si ho všimli zámorskí experti a podpísal nováčikovský kontrakt s Pittsburgom. Prebiehajúcu sezónu rozbehol v českej extralige a potom sa pobral za more. V AHL si zvykal na užšie klzisko, v jedenástich zápasoch strelil tri góly a pridal šesť asistencii a čakal na príležitosť.

Debut ako Lemieux

Radim Zohorna nastúpil vo štvrtej formácii v zápase proti Sabres. V 18. minúte si urobil miesto medzi kruhmi a po presnej prihrávke vypálil ponad lapačku brankára. Stal sa ôsmym hráčom v histórií klubu, ktorý debutoval gólom z prvej strely. Jedným z nich bol aj Mario Lemieux.

Ten chlapec na mňa robí skvelý dojem. Ide mu to naozaj veľmi dobre,” chválil Zohornu tréner Pittsburghu Mike Sullivan. “Má cit pre hru, šikovné ruky a presné prihrávky,” povedal pre nhl.com.

Vďaka jeho gigantickej postave je na ľade neprehliadnuteľný. Obor alebo mamut sú jeho prezývky. Čo myslíte ako rýchlo by ste ho našli vo videu?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera