Štvrtok, 23. máj 2024

Síce sú drahí, ale aspoň nič nehrajú. Päť hráčov, ktorým sa v NHL nedarí

Jakub Halák Jakub Halák 09.02.2021
SITA/AP Photo/Gene J. Puskar

Ich revírom sú klziská. Ich tempo bolo vražedné. Ich súpermi sú čierne puky, netrafené strely, pokazené prihrávky, deravé lapačky a oni sami. Sú v nasadení vo dne v noci. Napriek tomu im to stále nejde podľa ich predstáv.

Poznáte ten vtip o 40-gólovej sezóne Jeffa Skinnera? Tak ten istý hráč teraz berie deväť mega na rok a v desiatich zápasoch si pripísal presne jednu asistenciu. Päť hráčov, ktorým to ide o trošku lepšie v rebríčku nižšie.

Braden Holtby

V poslednom prestupovom okne Vancouver podpísal Holtbyho za 4,5 mega ročne na dva roky. Vysoký brankár, v najlepšom veku, navyše získal Stanley Cup, Jennings aj Vezinu. Rozkaz zněl jasně – tento rok vyhráme divíziu a pôjdeme ďaleko v play-off.

Realita je taká, že Canucks nie sú ani v postupových vodách do playoff a dostali najviac gólov z celej NHL.

Holtby má percentuálnu úspešnosť 0.88 a to je menej než jeho back-up Demko.

Tony DeAngelo

Posledné dva roky spieval tento Italoameričan z New Jersey menom Tony čistým sopránom (podobnosť čisto náhodná). Napriek trápeniu prestavbe mali Rangers v DeAngelovi istotu slušného bodového prídelu. V poslednej sezóne dokonca 53 bodov za 68 zápasov.

Tento rok však za 4,8 milióna dostali Jazdci zatiaľ jednu asistenciu a kopu problémov.

Už bol dokonca zapísaný na waiver, po problémoch so spoluhráčmi (konkrétne mal mať sarkastické poznámky na Georgieva po prehre s Pens). Skloňuje sa prestup alebo KHL.

Pernell Karl Subban

Áno, tak sa volá celým menom. V New Jersey sa tešili, keď pred dvoma rokmi získali Subbana. Prvý rok nebol nič moc. Za 9 000 000 peňazí na rok dostali strašne málo muziky.

Pred sezónou sa rozišiel s Lindsey Vonn(ovou) a všetci diabli sa tešili, že konečne začne hrať hokej. Prihral na tri góly a zaujal najmä bitkou s Drevom (Woodom) v tréningovom kempe.

Evidentne už ten rozchod prekúsal a môže sa plne venovať svojmu podcastu, lebo ho čoskoro bude živiť.

Teuvo Teräväinen

Ďalší z kvalitnej generácie fínskych hráčov, ktorí získali zlato v kategórií U20 nemá momentálne najlepší štart do sezóny.

Hráva v druhom útoku s Niedereiterom a Trocheckom, ale zapísal len dve asistencie v šiestich zápasoch. To je vzhľadom na predošlé ročníky slabý štart. Navyše už bol aj na listine zranených z dôvodu COVID protokolu.

Má však celú sezónu na prebudenie a osobne si myslím, že sa ešte nakopne.

Evgeni Malkin

34-ročný Rus patrí medzi elitu NHL. Preto sú výkony v tejto sezóne z jeho pohľadu sklamaním. V jedenástich zápasoch len šesť bodov, toto sú priemerné čísla.

A podpriemerné pre hráča typu Malkin, ktorý mal sezónu s priemerom menej ako bod na zápas naposledy v ročníku 2010/2011. Mimochodom zo 14-tich sezón sa mu to stalo iba raz. Navyše to bol on, kto vyčaroval ten úžasný nájazd tri na nula proti Bostonu.

Geňo by sa mal rýchlo zobudiť, lebo pri cap hite 9,5 mega na rok sa veľmi rýchlo môže stať závažím, ktoré Pittsburgh hodí cez palubu.

Viac hokejových článkov

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera