Sobota, 25. máj 2024

Slnko pokazilo krásny zápas NHL. Ľad na jazere Tahoe bol z neho na kašu

SITA/AP Photo/Rich Pedroncelli

Od roku 2003 sa v NHL pravidelne hrávajú zápasy pod holým nebom bez toho, aby si niekto položil otázku, prečo je nebo holé? V sobotu sa po deviatej večer stredoeurópskeho času fanúšikovia presvedčili, že holé nebo vie byť nebezpečné. Slnko porazilo najlepšiu hokejovú ligu sveta.

Názov mnohých zmiatol

Keď NHL pred sezónou oznámila, že má v pláne zorganizovať špeciálny zápas pod názvom Lake Tahoe, väčšina fanúšikov si automaticky predstavila hokejový duel na jazere Tahoe. Ale, v skutočnosti názov mierne zavádza a jednalo sa o zápas na brehu jazera Tahoe.

Na jeho atraktivite to však nič neubralo, práve naopak. Tamojšie prostredie prekonalo všetky očakávania, ľadová plocha bola zasadená do nádhernej scenérie miestneho jazera. Na takom mieste sme NHL ešte nevideli, pohľad na ľad, stromy a hory okolo bol prekrásny.

Po vypuknutí pandémie sa vtipkovalo, že delfíny sa vrátili do Benátok. V tomto kontexte môžeme skonštatovať, že rok po jej vypuknutí sa do svojho prirodzeného prostredia vrátili aj hokejisti.

Problémový divák bez lístka

Podľa plánu mali v sobotu na poludnie miestneho a o deviatej večer nášho času proti sebe nastúpiť Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights, v nedeľu za rovnako bieleho dňa zas Philadelphia s Bostonom. Človek mieni, nečakaná okolnosť mení.

Hneď úvodný zápas bol taký dobrý, že sa naň vyšlo pozrieť aj slnko. Pomyselný divák bez lístka poriadne vypiekol s ľadármi, no na druhej strane miestna príroda vyzerala v slnečných lúčoch ešte lepšie, čo umocnilo celý zážitok.

Úvodný gól stretnutia strelil Samuel Girard, čím sa stal prvým hráčom v histórii NHL, ktorý skóroval na golfovom ihrisku. Zámorská profiliga totiž klzisko pre tento zápas vybudovala v golfovom areáli. 

Ľad to nezvládol, bol na kašu…

Počas zápasu sa množili bezdôvodné pády hráčov. Niekto by mával rukou, že dostávali bodyčeky od duchov. Ľadári to však prekukli, za tieto pády mohlo slnko. Ľadu prišlo ťažko z jeho lúčov, bol z nich doslova na kašu a tak sa po dohraní prvej tretiny kompetentní odhodlali k nepopulárnemu kroku – zápas prerušili.

Česi mali na twittri ohľadom diagnózy jasno:

So slnkom sa nedá vyhrať, len remizovať

Stará hokejová múdrosť hovorí, že nad slnkom a alkoholom sa nedá vyhrať. V NHL to pochopili a zápas odložili, kým slnko nezapadne. Súboj sa tým pádom dohrával od šiestej hodiny ráno nášho času.

Preloženiu sa nevyhol ani zápas Philadelphie s Bostonom, ten sa z pôvodného času preložil priebežne na jednu hodinu v noci z nedele na pondelok.  Na Lake Tahoe budú v tom čase štyri hodiny popoludní, azda to postačí.

Hoci NHL boj so slnkom prehrala, brankár Philipp Grubauer s ním aspoň remizoval.

Zápas nakoniec ráno vyhrali hráči Colorada. Nathan McKinnon gólom a dvoma prihrávkami zariadil všetky tri góly Avalanche, ktorí zápas odohrali v retro dresoch Quebecu Nordiques. Klubu, ktorý do Colorada pred rokmi presťahovali. Za Vegas skórovali len Martinez a Alex Tuch, to je ten, ktorý má na chrbáte vytetovaný slovenský znak, po babičke.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera