Sobota, 20. apríl 2024

Tak čaute, chalani. Richarda Pánika vymenili z Washingtonu do Detroitu Red Wings

FOTO TASR/AP

Tesne pred uzávierkou prestupov v NHL prišla z Ameriky informácia o výmene slovenského útočníka Richarda Pánika. Forward Washingtonu Capitals sa spolu s českým spoluhráčom Jakubom Vránom sťahuje do Detriotu za útočníka Anthonyho Manthu.

Dvaja útočníci za jedného

Tridsaťročného Richarda Pánika nedávno odstavili Capitals z prvého tímu a poslali na waiver listinu, odkiaľ po ňom žiaden z klubov nesiahol. V aktuálnej sezóne zaznamenal v 36 zápasoch 9 bodov za tri góly a šesť asistencií. Pre Slováka bude Detroit šiestym klubom v NHL, za ktorý nastúpi. Začínal v Tampe Bay Lightning, potom hral v Toronte, Chicagu, Arizone a Washingtone Capitals.

Český 25-ročný krídelník Jakub Vrána v 35 zápasoch sezóny NHL strelil 11 gólov a pridal 14 prihrávok.

Najlepší strelec aktuálnej sezóny Red Wings, 26-ročný Anthony Mantha zapísal doteraz 10 gólov a 11 sezónov a len obranca Filip Hronek má v drese červených krídel o jeden bod viac. S

Súčasťou výmeny sú dva výbery na drafte NHL v 1. a 2. kole, ktoré Caps posielajú do Detroitu. Na slovenskom twittri o výmene informoval Tomáš Prokop z Denníka Šport.

Deadline pre výmeny hráčov bol v pondelok o 21:00 stredoeurópskeho času.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera