Sobota, 25. máj 2024

McDavid nakladá jeden bod za druhým, Tampa aj Vegas si idú svoje a Buffalo je na smiech. NHL je v polovici základnej časti

Jakub Halák Jakub Halák 23.03.2021
SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

Nachádzame sa práve niekde v polovici súčasnej sezóny NHL. Je to iný ročník – pandemický, zápasy sú nasekané v krátkom slede a dlhé výlety sú neprístupné. Už sa odhaľujú prvé prekvapenia, zaváhania aj kto bude bojovať o trofeje.  #clarencecampbelltrophynebude

sezóne je zatiaľ priemer gólov na zápas 2,94. To je síce najmenej za posledné štyri ročníky, ale nejedná sa o obrovskú odchýlku. Takisto sa strieľa zhruba o jednu strelu menej na zápas. Zato presilovky majú vyššiu úspešnosť o jedno percento. Divácka návštevnosť je neprekvapivo nižšia.

Individuálne vyčnievajú Connor McDavid so 60 a Leon Draisaitl s 50 bodmi. Dokopy majú viac bodov ako 29 tímov strelených gólov.

Mužstvám sa darí striedavo, preto sú rozdelené do nasledujúcich kategórií.  

Splnené predsezónne očakávania

Tampa, Carolina, Washington, Boston, Vegas, Colorado, St. Louis, Toronto a Edmonton mali podľa predsezónnych predpokladov hrať playoff. Tak sa aj deje.

San Jose, Anaheim a Ottawa nemali mútiť vodu a počkať na najskorší možný termín pre roztopenie ľadu. Tak sa aj deje.

Columbus a Montreal sú pol na pol v boji o playoff. Toto je ich predbežný príbeh pred dokončením sezóny.

Pozitívne prekvapenia

Florida – tím, ktorý mal už minulú sezónu postúpiť priamo, minimálne podľa súpisky. Doplnil sa o Verhaegha a Hornkvista, čo pomohlo. Len tak ďalej.

Chicago – Lankinen a Suter doplnili oživené Chicago, Kane hrá svoj prím, Kubalík a DeBricat nesklamali. Veterné mesto bude bojovať o nadstavbu do posledného dychu aj bez kapitána Toewsa.

Detroit – nehrajú o vrchol, hra nie je najhoršia, čo je pozitívne prekvapenie. Čakal som horšiu sezónu, len škoda, že nedostávajú viac šancí mladé talenty.

Islanders – tím hviezd, bez hviezd, ktorý hrá každý rok ako družstvo. Opäť to vyzerá na podarený ročník.

Pittsburgh – partia okolo Crosbyho a Malkina mala síce pomalší rozbeh, ale momentálne šliape. Malkin sa tiež rozbehol, aj keď je momentálne zranený.

Los Angeles – čakal som horšiu sezónu od LA. Playoff ujde, ale tesne. Kopitar mladne?

Winnipeg – súčasné tretie miesto v Kanadskej divízii je vynikajúci výsledok.

Minnesota – grupa ťahaná kvalitným importom z KHL. Kaprizov s Zuccarellom ťahajú útok, bránku stráži Kahkonen, Wild smerujú do nadstavby.

Negatívne prekvapenia

Nashville – tím potrebuje výrazné zmeny, Rinne musí predať štafetu Sarosovi.

Dallas – hviezdam chýba Seguin a šťastie v nadstavených časoch.

Philadelphia – tím plný talentu, ale zároveň vyvážený. A potom dostanú 9 od Rangers. Budú radi za playoff tento rok.

Rangers – Lafieniere a Kakko sú skôr sklamaním, navyše problémy Panarina a DeAngela.

New Jersey – zranený Hischier, pomaly sa rozbiehajúci Hughes. V bráne stále problémy odkedy skončil Marty. Zrejme to skúsia ďalší rok znova.  

Arizona – minulú sezónu príjemné prekvapenie, teda pokiaľ prišiel Hall. Tento rok sa Arizona ako keby nevedela dostať do správnej teploty.

Calgary – zrážky na rozkorčuľovaní a strely na hráčov bez helmy. Potom výmena trénera. V Calgary riešia evidentne interné problémy.

Vancouver –  od Petterssona a Horvata som čakal viac. Absolútne sklamanie je však Holtby.

Špeciálna kategória

Buffalo – šesť výhier. Posledná 23. februára, 13 prehier v rade. Útočníci s troma najvyššími platmi v tíme Hall, Eichel a Skinner dali dokopy šesť (slovom 6) gólov, toľko im dal naposledy Washington za 56 minút. Sabres dali v sezóne 61 gólov, McDavid má 60 bodov.

Nečudoval by som sa keby mal McDavid na konci sezóny tých bodov viac.

Ďalšie články o hokeji

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera