Pondelok, 22. júl 2024

Týždenník ľadového spravodaja: Brazílsky COVID vo Vancouveri a smiešna pokuta v Edmontone

Jakub Halák Jakub Halák 06.04.2021
SITA/Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

Týždeň ubehol ako voda. Národná hokejová liga je však živý organizmus a deje sa v nej kopa zaujímavých vecí. Posledných sedem dní bolo nemenej zaujímavých.

Veľká noc s brazílskym Covidom

Veľkú noc si užívajú po svojom hlavne hráči Vancouveru Canucks, na západe Kanady zúri brazílska verzia vírusu. Momentálne je na COVID liste Jalen Chatfield, Marc Michaelis, Travis Boyd, Thatcher Demko, Alex Edler, Adam Gaudette, Travis Hamonic, Jayce Hawyrluk, Braden Holtby, Bo Horvat, Quinn Hughes, Zack MacEwnen, Tyler Motte, Tyler Myers, Antoine Roussel a Brandon Sutter. Zápasy Canucks tak skoro zrejme nebudú, kedže momentálne je zdravých sedem hráčov.

Od pondelka má koronavírus aj Jaroslav Halák, keďže on je v Bostone, jeho verzia vírusu nie je známa. #skoréuzdravenie.

Pokuty pre superhviezdy

Cez týždeň išli na prešetrenie hneď dva zákroky superhviezd. Nathan MacKinnon sa za stavu 8:3 pre Colorado trošku pohral s Garlandom z Arizony a hodil do neho jeho vlastnú helmu. 5 minút do konca rozhodnutého zápasu.

Keď som to videl, pripomenulo mi to Rivalda na MS2002 vo futbale. Teším sa, že Garland bol trafený do miesta, kde ma chránič, lebo Rivaldo by po takomto zásahu zrejme umrel. Výsledok: pokuta 5 000 USD a žiadny dištanc.

Connor McDavid sa prejavil veľmi neférovým spôsobom voči protihráčovi z Montrealu. Kotkaniemi dostal lakeť, McDavid dve minúty.

Takisto ako Nathan aj Connor dostal 5 000 USD a žiadny dištanc. Dištanc mal byť, ale tá suma je až zarážajúca. McDavid zarába ročne 13 miliónov, pri 56 zápasovej sezóne je to 232 tisíc na zápas. Na minútu zápasu je to 3869 USD. Pokuta je vlastne 77 sekúnd jeho času.

Áno, päťtisíc, je najvyšší možný trest, ale pri platoch hráčov, je to skôr na smiech

Ne-Trejdy

V NHL sa vzhľadom na fakt, že o týždeň je trade deadline, veľa nevymieňa. Očakávam väčšiu aktivitu v nasledujúcich dňoch.

Zaujala ma požiadavka Buffala za Taylora Halla. Údajne za neho chcú prvé kolo draftu. Nie, ďakujem, radšej knihu.

Cez týždeň sa sťahoval Vinnie Hinostroza z Floridy do Chicaga. Do toho Chicaga, čo ho vymenilo v roku 2018 do Arizony. Nie som si istý, či to je trejd alebo návrat z hosťovania.

Hviezdy a hviezdičky týždňa

Počas posledných siedmych dní najviac bodovali Brad Marchand, Matt Barzal, Nathan Mackinnon, Gabriel Landeskog a Artemi Panarin, po 7 bodov. Prví dvaja menovaní zaznamenali sedem bodov za tri zápasy. Barzal dokonca iba jeden bod v presilovke.

Strelecky to  najviac rozbalili Marchand (5 gólov) a Wennberg s Oshiem po 4. Marchand dal hattrick Pittsburghu. Wennberg zasa Columbusu, mimochodom v tom zápase dali Panthers päť gólov a všetky hráči s priezviskom, ktoré začína minimálne na jedno „V“.  

Z brankárov vyskočil Martin Jones. Štyri zápasy, štyri výhry, jeden shoutout, to je krásna bilancia. Špeciálne na niekoho, kto háji farby Sharks v tejto sezóne.

Kto by mal zabrať

Calgary Flames uhrali z troch zápasov presne nula bodov. Celkové skóre 7:12. Na playoff strácajú šesť bodov a to majú o 5 zápasov viac ako štvrtý Montreal. Teraz by mali zabrať, playoff je stratené, ale na päty im začína pozerať Ottawa a to už je hanba.

Chicago Blackhawks zo štyroch zápasov vyhrali iba jeden. Na štvrtej priečke v divízii ich vystriedal živou vodou pokropený Nashville, práve vďaka trom výhram vo vzájomných zápasoch. Ak chce Chicago urobiť nadstavbu, bude musieť začať zbierať viac bodov. Nehovoriac, že o jedno miesto sa bude biť aj Dallas.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera