Nedeľa, 19. máj 2024

Týždenník ľadového spravodajcu: Ukážte mu Flyers a Mika Zibanejad sa zmení na vlčiaka, ktorý rozhryzie celú obranu

Jakub Halák Jakub Halák 30.03.2021
SITA/Bruce Bennett/Pool Photo via AP

Za týždeň sa v NHL udeje kopa zaujímavých vecí. Napríklad sa rozhodca, čo má mesiac do dôchodku, rozhodne skrátiť si kariéru, pretože jednoducho chce vylúčiť hráča Nashvillu. Alebo nejaký tím sa rozhodne začať s prestavbou klubu, už deviatykrát za 10 rokov. #šable

Dejú sa aj iné zaujímavé veci. Padajú vlády historické zápisy, vymieňajú sa hráči, forma prichádza a odchádza.

Dosiahnuté míľniky

Sidney Crosby prekonal hranicu 1300 bodov v základnej časti. Dosiahol to ako 36. hráč v poradí, pričom mu na to stačilo iba 1017 zápasov. Je tak ôsmy najrýchlejší. 1300 najrýchlejšie dosiahol samozrejme Wayne a to iba za 539 zápasov, vlastne len za polovicu duelov kapitána Penguins.

Pod tisíc zápasov sa to podarilo ešte Mariovi Lemieuxovi, Marcelovi Dionnemu, Philovi Espositovi a Steve Yzermanovi.

Patrick Marleau dorovnal Marka Messiera v počte odohraných zápasov. Sympatický Kanaďan, ktorého draftovali v minulom tisícročí slúži momentálne 23. sezónu. Tých 1756 zápasov, je už iba na skok k prvému miestu Gordieho Howa. Chýba ich 12. Vyzerá, že toto bude vrchol sezóny Sharks.

Keith Yandle odohral 900. zápas bez prerušenia. Ako tretí v histórii ligy. Rekord drží Doug Jarvis s počtom 964 zápasov. Na druhého Garyho Ungera stráca momentálne 13 zápasov, má ich už totižto 901.

Ne-Očakávané trejdy

Do Montrealu sa sťahuje z Buffala Eric Staal. Za draftové výbery v roku 2021 v treťom a piatom kole. Ročný plat 3,25 milióna si tímy podelia „procházkovou“ metódou (pol na pol). Vyzerá to ako win win trade, avšak v širšom kontexte to nebude také jednoduché.

Montreal získal ďalší prostriedok ako vytrápiť v prvom kole Toronto. Buffalo zrejme ďalšie assety na prestavbu a všetci vedia, akým spôsobom s nimi Buffalo manipuluje v posledných rokoch. Mierny víťaz Montreal.

Do LA sa odsťahoval Brendan Lemieux za 4. kolo draftu. Brendan tak dostal možnosť bojovať za to, čo jeho otec zažil veľakrát – playoff.

Hviezdy a hviezdičky týždňa.

Najviac bodov za posledný týždeň nazbieral obranca New York Rangers Adam Fox s jedenástimi v štyroch zápasoch. Sekundujú mu spoluhráči Ryan Strome a Mika Zibanejad s ôsmymi.

Mika je tento rok sklamaním, čo sa týka bodovej produkcie. Kým proti ostatným súperom vyzerá ako Lhasa Apso, pred zápasom s Flyers sa vždy zmení na vlčiaka a rozhryzie obranu. Back-to-back šesťbodový zápas proti rovnakému súperovi je unikát.

Gólov dali najviac Grimaldi a Kessel, po päť. Grimaldi sa presadil po 13. februári prvýkrát a hneď nasúkal haštyrik Detroitu. Následne pridal ešte jeden víťazný gól Chicagu.

Hotdog Kessel vytrestal hattrickom San José, v predošlom zápase pridal Sharks ešte jeden gól, na začiatku týždňa sa trafil ešte do siete Colorada.

Čo sa týka streleckej produkcie, cár sa vrátil. Ovechkin je späť v plnej polnej a strieľa ostrými. Od 11. marca dal v deviatich zápasoch 10 gólov. Za ten istý čas a počet zápasov dalo Buffalo 12. 

Kto by mal zabrať viac

Jednoznačne St. Louis a Columbus, ktorí prehrali všetky štyri svoje zápasy za uplynulý týždeň. Columbus ide po ceste žiadne playoff, nervózny Torts, Laine nepodpíše/požiada o trejd.

St. Louis ešte stále okupuje priečky zaručujúce postup, ale na krk im už dýchajú LA a Arizona. Vyzerá, že si to zatiaľ odnesie Hoffman, i keď hrozivé čísla má po podpise novej zmluvy Binnington.

Nepríjemné zranenie

Sezóna sa skončila pre obrancu Floridy Arona Ekblada. Rozsah škôd síce nie je potvrdený, ale podľa videa to bude zrejme zlomenina alebo operácia kolena.

Ekbladova strata môže mať pre Panthers veľký dosah, keďže dal v NHL spomedzi obrancov najviac gólov a je tiež najviac vyťažovaný obranca klubu. Na druhej strane je dobré, že si Stralmana z waivers nikto nestiahol.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera