Nedeľa, 19. máj 2024

Veteránske bomby-šupy

Jakub Halák Jakub Halák 06.02.2021
SITA/AP Photo/Nick Wass

Poznáte ten pocit, keď si kúpite chladničku, ktorá má pokazené „kazítko“ a verne Vám slúži pätnásť, dvadsať rokov? Normálne, že ani žiarovku vnútri netreba meniť a nesmrdí aj keď ste si v nej dva roky nevšimli syr z pivných kvasiniek. Aj v súčasnej sezóne NHL sa pohybujú stálice z vekovej kategórie 35+, ktoré udivujú zrením ako vínko.

Šesť veteránov s najlepšou momentálnou formou je k nahliadnutiu nižšie.

Marc-André Fleury

36-ročný Kanaďan chytá momentálne svoju 17. sezónu v Lige. Doteraz naskočil do štyroch zápasov, štyrikrát vyhral s priemerom 1.25 gólu na zápas, jednou vychytanou nulou a 94,4 percentnou úspešnosťou zásahov. Iného brankára, ktorý by naskočil do štyroch zápasov a všetky vyhral v NHL momentálne niet.

V Pittsbughu dali do expanzného draftu Cabernet, o ktorom si mysleli že je zlomený. V nevadskej púšti však majú vínne pivnice, ktoré mu vyhovujú. Tiež mu pomáha mladší kolega Lehner, ktorí mu dokáže dopriať dostatok odpočinku.

Shea Weber

Keď v roku 2016 vybuchla prestupová bomba leta medzi Nashvillom a Montrealom mal som pocit, že víťazom je Nashville. Z dlhodobého hľadiska získal Montreal. Subban sa hľadá už pekných zopár rokov, zato Weber zreje ako melasa v dubovom sude.

Túto sezónu má Weber zatiaľ bodový priemer na úrovni 0.63/zápas, čo sú hodnoty, ktoré atakoval naposledy v ročníku 2015/2016. Vyzerá, že číslo 35 v kolónke vek, je naozaj iba číslo. Shea totižto hráva priemerne 23:37 minúty na zápas. Tešia sa aj v šatni Habs, ktorých výkony sú momentálne pozitívnym prekvapením. #ešteneprehraťsottawouabudedobre.

Zdeno Chára

Po poslednej sezóne sa dlho jednalo medzi Bostonom a ich niekdajším kapitánom. Bruins chceli omladiť, Zdeno potvrdil, že je pripravený odohrať ďalšiu sezónu. Nakoniec ho Bruins nepodpísali v očakávaní konca dlháňovej kariéry. Len zabudli, že Big Z sa nevzdáva a podpísal s Washingtonom. A tak sa z dlhoročných rivalov stali spoluhráči, z obávaného obra kamarát.

Chára novú výzvu prijal, hráva 20:30 na zápas a nezaskočilo ho ani, že jeho hokejky omylom prišli do nejakého náhodného domu v New Jersey. V sezóne stihol streliť dva góly a podľa oslavy je jasné, ako zapadol medzi Caps. Mimochodom všetci obrancovia Bruins zatiaľ dali dokopy tri góly. Takto sa to robí v 43-ke, do psej matere.

Fun fact: naposledy dal 43-ročný obranca gól v NHL v sezóne 2005/2006. Bola to legenda Atlanty Trashers, Chris Chelios.

Jason Spezza

Spezza bol draftovaný Ottawou v roku 2001. To bolo tak dávno, že ešte fungovali N’SYNC. Momentálne prežíva turbulentné obdobie v Toronte. Na začiatku sezóny bol umiestnený na waiver. Vyhlásil, že radšej skončí než hrať inde ako v Toronte. Bol povolaný späť do prvého tímu a odvtedy vstal ako fénix z popola.

Naposledy si buchol hattrick Vancouveru, čo je na 37-ročného útočníka zo štvrtého útoku obrovská paráda. Za desať zápasov si stihol pripísať osem bodov a podľa neoverených zdrojov sa cíti tak mlado, že si čoskoro založí TikTok.

Joe Pavelski

36-ročný Američan hrá svoju 16. sezónu v NHL. Bývaly kapitán Sharks hrával s bielou hokejkou ešte keď to nebolo cool. Majster tečov pred bránkou okrem špecifických tréningov zaujal tento rok hlavne bodovým prídelom.

V ôsmich zápasoch má sedem gólov a osem asistencií. Nebodoval iba v jednom zápase tohto ročníka. To sa nestalo ani McDavidovi, ani Draisaitlovi. Takýmto tempom prekoná svoj bodový prídel (31) z minulej sezóny už do marca. V Dallase dokonale nahradil zraneného Seguina.

Patrice Bergeron

Áno, presne tak, nestarnúci Bergeron má už 35. Potom, čo sa stal kapitánom Medveďov, mal pred sebou náročnú úlohu. Zalepiť dieru po Chárovi a vyburcovať mužstvo k správnemu fungovaniu bez Kruga, Cháru, Marchanda (sezónu stihol) a Pastrňáka (už je tiež späť).

Elitný útok, ktorého je členom, je už kompletný a vystrája ako zmyslov zbavený. Bergeron má po desiatich zápasoch na konte 15 bodov, čo je na two-way forwarda bravúrne číslo. Bodovo sa podielal na 44% gólov svojho družstva.

Ďalšie články o hokeji

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera