Sobota, 25. máj 2024

Vysoký brankárisko, ostrostrelec z Česka aj obranca s krkolomným menom. Ktorí hráči sú v NHL najhoršie zaplatení?

Jakub Halák Jakub Halák 27.03.2021
SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Poznáte ten pocit, keď tvrdo pracujete, driete ako kôň, aby ste niečo dosiahli a ono sa to naozaj stane. Myslíte si, že máte dostatočné ohodnotenie, môžete si kúpiť skoro všetko, čo chcete. Všetko vyzerá krásne. Ste zabezpečený po finančnej stránke a zrejme aj do budúcnosti. A potom sa dozviete, že iná firma platí viac za menšie výkony.

Sú hráči, čo vzhľadom na svoje výkony dostávajú až neuveriteľne málo peňazí. Niekoľko je ich uvedených nižšie. Pri výbere sme zhodnotili dve pravidlá. Prvé je, že nemôže ísť o prvý kontrakt v NHL.

Druhé, jednoduchšie, hráč musí brať menej ako Jeff Skinner. #vždykeďoňompíšemdágól.

Connor Hellebuyck

Vysoký rodák z Michiganu má iba 27 rokov. Vo Winnipegu našli v roku 2012 v piatom kole draftu spoľahlivú jednotku. Novú zmluvu podpísal pred sezónou 2018/2019 na šesť rokov a odvety odchytal 79 percent všetkých zápasov.

Dvakrát získal viac ako 30 víťazstiev a mal úspešnosť zákrokov samozrejme nad 91%. Tento rok striedal počas zápasu iba raz.

Hovoríte si, brankárisko určite berie 9 miliónov. Nie, je to „iba“ 6,166 podľa cap hitu. Zmluva je rozložená, aby zarátavala rovnakú čiastku, ale Connor v skutočnosti berie tento rok 4 a pol milióna.   

Jaccob Slavin

Dobre stavaný obranca z Erie v Colorade bol draftovaný v rovnakom roku ako Hellebuyck. Štvrté kolo bolo neskoro, vzhľadom na to, aký diamant sa získal.

Jedná sa o hráča, čo za posledných päť sezón vynechal tri zápasy. Niet divu, že si ho chceli Hurricanes poistiť a pred sezónou 2018/19 podpísal novú dlhodobú zmluvu na sedem rokov. Od podpisu zaznamenal na obrancu slušných 30 bodov dvakrát, a i keď túto sezónu má bodov menej, je využívaný vo všetkých situáciách.

Trávi z tímu na ľade najviac času, ale berie 5,3 milióna v priemere na rok. Ako keby to bolo zvykom, aj on v skutočnosti dostane tento rok iba 3,9 milióna.

Jacob Chychrun  

Netreba sa báť, kapitán nemal zasa prejav. To iba Jacob má trošku krkolomné meno. V tomto prípade vyťahovala na drafte Arizona v roku 2016 zo 16. miesta.

Ročník narodenia 1998 pochádza zo skutočne nehokejového rodiska, Floridy. Treba však povedať, že jeho otec vyhral stanley cup s Pittsburghom v roku 1992. Syn zdedil pozíciu obrancu po otcovi a momentálne boduje v dvoch z troch zápasov.

Zmluvu na šesť rokov platnú až do 2024/25 s priemerným cap hitom 4,6 milióna má však nastavenú na vyšší zárobok v posledných štyroch rokoch. Momentálne berie 3,3 milióna.

Dosť málo na hráča, ktorý by mohol v budúcnosti získať James Norris Trophy.

Dávid Pastrňák

Ostrostrelec Bostonu minulý rok vyhral trofej pre najlepšieho strelca NHL. Nie náhodou, 48-gólový nástrel zastavila až pandémia. Okrem 50-gólovej sezóny mu isto zobrala aj 100-bodovú. Bol by tak iba druhým Čechom, ktorému sa to podarilo.

Túto sezónu má skrátenú kvôli operácií bedra, avšak v 22 zápasoch stihol už streliť 14 gólov. C

Cap hit na jeho zmluve 6,6 miliónov je skoro na žalobu, skutočný zločin je, že túto sezónu reálne dostane iba štyri. Zuby musia počkať na lepší rok.

Mimochodom nikto z elitného bostonského útoku neberie viac ako sedem miliónov ročne.  

Aleksander Barkov

Urastený fínsky center s ruskými predkami bol vybraný z druhého miesta draftu 2013 Floridou. Šikovné ruské ručičky vychované fínskou korčuliarskou školou – záruka úspechu. Barkov určite nesklamal.

Za osem rokov je skôr prehliadaný (podľa mňa najpodceňovanejší hráč NHL), i keď patrí už veľmi dlho medzi elitu. Drží rekord franšízy v počte bodov za Panthers v jednej sezóne (96).

Aleksandrovi končí zmluva po sezóne 2021/22, kapitán Floridy bude určite dostatočne zaplatený potom. Pravdou je, že teraz je jeho cap hit 5,9 milióna a realita na účte 4,750 milióna.

Pokiaľ sa mu podarí klubový úspech s Floridou, zaradí sa medzi legendy, kam určite patrí.   

Ďalšie hokejové články

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera