Nedeľa, 26. máj 2024

Nič sa nezmenilo. Prehrať so Slovanom hnevá rovnako

SITA

Sedem rokov je dlhý čas. Veľa vecí je po vyše 2 000 dňoch úplne inak. Z detí sa stanú pubertiaci, z tínedžerov rodičia, a tak ďalej, a tak podobne. Na nepríjemnosti sa dá za toľko dní a sezón aj zabudnúť. Keď sa ale potom obnoví pamäťová stopa, otvorí stará jazva a nasype do nej stará známa soľ, frustrácia je možno ešte väčšia.

Nič sa nezmenilo. Prehrať so Slovanom Bratislava hnevá rovnako.

VSŽ Košice – Slovan Bratislava 1:2

Nový ročník hokejovej Tipsport ligy otvoril štvrtkový zápas v Steel Aréne. Košičania si túžili po rokoch zmlsnúť na navrátilcovi na slovenské ľady, na tradičnom súperovi z Bratislavy. Štadión bol znova po MS 2019 vypredaný.

Našťastie som vlastne zo zápasu nič nevidel. Preto sa k jeho obsahu vlastne takmer nemôžem vyjadriť. Mal som pracovné povinnosti až do večera a k televízoru som sa dostal desať minút pred koncom tretej tretiny. Aj to bol pustený bez zvuku. Chvalabohu.

Videl som akurát tak očividne platonickú snahu VSŽ o zníženie, potom gól z nenápadného útoku (ozaj nemuseli čakať, kým prídem domov), no predovšetkým dobre známy jalový tlak a v podstate žiadneho útočníka na bránkovisku súpera. Možno prvých 50 minút hrali domáci inak, netuším. Tipujem ale, že posledných desať minút bolo z ich strany skôr tých lepších.

Šanca Belluša, ktorého desať sekúnd pred koncom Habal vychytal krásnym semaforom a odmietol tak predĺženie, symbolicky uzavrela frustrujúci večer na Zimnom štadióne Ladislava Trojáka. Prvú konfrontáciu po návrate zvládli lepšie belasí.

Zápas na sieťach

Fakt, že som očami nebol prítomný na zápase neznamená, že som sa hokeju nevenoval. Na sociálnych sieťach som napríklad uverejnil prognózy na nový ročník ligy.

Keď sa už hralo, sledoval som správy zo štadióna v Košiciach. Neboli vôbec priaznivé.

Na margo fanúšikov, tí viacerých pobavili transparentom (prvý obrázok si možno budete musieť rozkliknúť). Šanca, že košický kotol žiaden nerozvinie, bola nulová.

Nakoniec sa ale radovali Bratislavčania.

Poslední budú prví

Gratulujeme, fanúšikovia z Bratislavy za sedem rokov museli zabudnúť, ako chutí byť na prvom mieste akejkoľvek tabuľky. Dnes na ňom sú aj preto, že sa vo štvrtok žiaden iný zápas nehral. Ktovie ako dlho na ňom vydržia.

Známe príslovie o prvom vyhraní spomínať netreba. V hokeji je dôležitejšie vyhrať posledný zápas sezóny, ako ten prvý. Steel Aréna a fanúšikovia VSŽ na celom svete síce zostali na prvý pokus sklamaní, nový ročník sa len otváracím duelom len začal.

Aj preto, ako veľmi hnevá prehra so Slovanom Bratislava je zjavné, že rivalita je späť. Lige môže pomôcť viac, ako akokoľvek dokonalý marketing.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera