Utorok, 23. apríl 2024

Nie je príprava, ako príprava

SITA

Hokejová horúčka má v čase termínov prípravných zápasov ešte nízke hodnoty. Fanúšikovia v hibernácii začnú reprezentačný hokej registrovať až po prvom buly na majstrovstvách sveta.

Keď chcete byť pred kamarátmi za múdrych, čítajte ďalej. Pozreli sme očkom po zaujímavých výsledkoch, ktoré dosiahli naši súperi pred turnajom v Bratislave a Košiciach.

Európa

Už tradične majú pred veľkým turnajom najviac nakorčuľované tímy zo starého kontinentu. Európania z našej skupiny odohrali sedem, osem a viac prípravných zápasov.

Veľká Británia ničím v príprave neoslnila, ich súperi boli neatraktívni a vôbec, prečo by nás mali zaujímať futbalisti na korčuliach? Najviac sa nám zapáčili prehrou 1:6 so Slovenskom, ktorú veríme že o týždeň v sobotu s radosťou zopakujú.

To takí Dáni mali celkom slušné výsledky. Rozdali si to v dvojzápasoch so severskými príbuznými z krajín, kde vládne kráľ a vodka destilere. A hanba to veru nebola. Hoci zaznamenali štyri prehry, tri boli len tesné, o gólik. K tomu dvakrát zdolali Nórsko a v generálke na MS aj Rakúsko. Budeme si musieť na bradavicu v mape Európy dávať pozor.

Frantíci už tradične vedia uhrať dobré výsledky a tak sa niet čo čudovať, že vyhrali aj nad Švajčiarmi. Helvéti im ale v predošlom zápase stihli naložiť 6:0. Najčastejšie na listine strelcov svietili mená Da Costa, Fleury, Leclerc. Mám pocit, že niektorí už tam hrajú aj 20 rokov. Stačilo.

Najviac nás v príprave oslnili Nemci hlavne preto, že dvakrát zdolali našu repre po výsledkoch 3:1 a 2:1. Aj s Čechmi sa im darilo lepšie ako našim. Hoci prehrali v oboch zápasoch zhodne 5:4, dali viac gólov ako my. Aj rakúskym susedom nasúkali päť gólov, z toho tri Leon Draisaitl. Taktika “Zastav Leona, získaš body”, začne naberať na význame.

Slovensko v príprave hralo ako hralo a výsledky boli, aké boli. Dve prehry s Čechmi, dve s Nemcami, dve so Švédmi. Dokázali sme poraziť Rakúsko, anglických futbalistov a Nórsko. Čo to pred turnajom znamená? Nič. Karty sa začnú rozdávať dnes večer.

Fínsko je iná liga. Nórom naložili sedmičku, v dvojzápase so Švédmi si obaja víťazstvá podelili. Kakkovia a Ojamäkiovia budú nebezpeční protivníci.

Zámorie

Zámorské tímy sú čavovia, ktorí sa nepotrebujú špeciálne pripravovať. Skončí NHL, poskladajú dovolenkárov a hurá na Euro trip. Chlapci kanadskí aj americkí odohrali pred MS zhodne po jednom zápase, aby mohli ísť rovno na ostro. Niečo ako vyskúšať nové turistické topánky doma v obývačke pred dvojtýždňovou hrebeňovkou. Ak si frajer turista, dáš to. Chvíľu bude bolieť noha, prídu aj otlaky, ale druhý týždeň to rozbalíš naplno. Presne ako zámorské tímy na turnaji MS.

Poďme sa pobiť o play off

Čo prezradili prípravné zápasy pred majstrovstvami sveta? Výsledky treba brať samozrejme s rezervou. Tímy neboli kompletné a kľúčoví hráči prichádzali postupne. Aj napriek tomu vieme povedať, že najmä Nemci a Dáni budú hlavnými súpermi Slovákov o štvrťfinále.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera