Štvrtok, 23. máj 2024

Niečo za niečo, výpredaje a posily na poslednú chvíľu. Trh s hráčmi NHL sa naposledy v sezóne zatrasie

Jakub Halák Jakub Halák 17.03.2022
Foto: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh

Blíži sa trade deadline v NHL. V pondelok večer môžu tímy urobiť posledné hráčske pohyby pred playoff. Jedni sa posilnia pred playoff, druhí môžu omladiť a získať zaujímavé prospekty. V tretej kolónke máme tímy, ktoré opäť urobia niekoľko výmen a bude im to platné ako Američanovi manuálna prevodovka. Síce v aute je, oni ju ale nevedia ovládať.

Zostavil som vlastný, reálno-nereálny rebríček. Čisto subjektívne, aby som nezostal nič dlžný povesti divného týpka v rohu, čo mal raz pravdu a potom o tom rozpráva päť rokov.

Jaroslav Halák

Favorit: Pittsburgh Penguins

Vancouver stále ešte bojuje o playoff. Preto by výmene nemusel byť úplne naklonený. Avšak Jaro nevyzerá byť v drese Canucks spokojný. Čísla tiež, nie sú oslnivé. Rovnako rozpačitú sezónu má aj Casey DeSmith v Pittsburghu. Mohlo by ísť o výmenu kus za kus. Platy zhruba rovnaké, cap hity by neutrpeli významnú stratu.

Halák by získal klub s lepšou obranou, robil by dvojku Jarrymu a skúsenosťami z playoff by určite Pens pomohol. DeSmith ako dvojka Demka, tiež nemusí byť zlá voľba. Je mladší ako Halák. Všetko samozrejme platí za predpokladu, že obaja brankári podpíšu zmluvy aj budúci rok, keďže obom končia už po sezóne.

Marc-André Fleury

Favorit: Edmonton Oilers

Holland potrebuje brankára. Koskinen ani Mike Smith sú pre playoff viac-menej zbytoční. Oilers nemajú takú pevnú obranu a hru postavenú na hrozivom útoku. Koskinen neraz urobil minelu (za bránkou mu to fakt nejde).

Fleury je v tomto prípade dobré riešenie vďaka skúsenostiam. Najmä potom, čo Varlamov údajne neumožnil otvoriť no trade clause na svojej zmluve kvôli Edmontonu. Problémom bude zrejme plat a cena za brankára takýchto kvalít. Chicago eventuálne môže časť zo siedmich miliónov vziať na seba, ale bude chcieť minimálne prvé kolo draftu, mladý prospekt a štyri čerstvé Getzlafove vlasy (a čo, že tam nehrá).

Jacob Chychrun

Favorit: New York Rangers

Arizona má síce formu ako hrom, strieľa góly a búra tímy ako Detroit. Na postup to však stačiť nebude. Nespokojnosť a akési trápenie cítiť z Jacoba Chychruna. Preto by sa mohol sťahovať.

Nejaké šumy hovoria o Floride, ja by som ho rád videl v Rangers. Čo ja viem napríklad za dvojicu Goodrow, Nemeth alebo Nemeth, Georgiev. Tá druhá výmena by pootvorila dvere Adamovi Húskovi. Arizona bude na tohtoročnom drafte ťahať v prvých dvoch kolách osemkrát a ja sa modlím, nech ani jeden z výberov je Slovák.

Ben Chiarot

Favorit: Toronto Maple Leafs

Montreal s novým vedením sa pomaličky začína rozhliadať, čo s načatým večerom. Ben Chiarot už nehral posledný zápas, aby sa náhodou nezranil, lebo to je teraz na rieke Sv. Vincenta (poetické, ale rieka je sv. Vavrinca) taká móda. Torontu sa zranil Muzzin, potrebujú vystužiť obranu, keďže útok ide ako hodinky. Prijal by som výmenu Dermott + draft 3. kolo a vyššie – Chiarot. To mi v hlave celkom sedí. Navyše Chiarot vie, ako chutí druhé kolo nadstavby. To v Toronte vedia oceniť.

Ben už ale medzitým stihol odísť na Floridu. Za prospekt a dva drafty. Vysoká cena.

Tomáš Hertl

Favorit: Los Angeles Kings

Los Angeles by mohlo postúpiť do playoff a bolo by to pre mňa prekvapenie. Preto by mohli brať zaujímavé tromfy pred nadstavbou. Tým by nepochybne mal byť Tomáš Hertl. Českému útočníkovi končí po sezóne zmluva a Kings by sa dobrý center/krídelník zišiel. Ako to urobiť po finančnej stránke, je už otázka ťažšia. Athanahasia a Cartera podľa mňa Sharks nechcú, Advidsson alebo Iafallo či Danault môžu  byť ceny privysoké. Žeby skúsili triky ako Vegas a Tampa z posledných rokov?  LA dobieha ich politika štedrých kontraktov z rokov minulých.

Tomáš prekazil rovnako prekazil plány a pre istotu podpísal novú zmluvu v domovskom klube. Ešte sa pritom aj usmieval.

Claude Giroux

Favorit: Nashville Predators

Claude je podobný prípad ako Hertl. V poslednom roku kontraktu a už teraz je jasné, že pokiaľ nepríde zmena, o Stanley Cupe bude pozerať tak maximálne dokumenty niekde v archíve. Výmene sa nebráni ani Philadelphia. Ja by som ho videl niekde, kde by ho nikto iný nevidel ani vo sne.

Tým tímom je Nashville. Bolo by to zrejme na úkor Johanssena alebo Granlunda, ale v playoff by to mohlo fungovať. Navyše Nashville ma skoro všetky budúce drafty k dispozícii.

J. T. Miller

Favorit: Colorado Avalanche

Ďalší muž cez palubu na lodi Canucks by mohol byť J. T. Miller. Záujem má Colorado. Videl som aj nejakú ponuku. Malo ísť o vysoký draft, prospekt a Byrama Bowena. Treba povedať, že taká cena sa mi zdá príliš vysoká.

Colorado už nemá drafty na rozdávanie a Sakic to vie. Nemyslím si, že by takto hazardoval s budúcnosťou organizácie, ale ako mokrý sen to môže ostať.

Bonus

No, skúsite hádať? Neuhádnete. Jeff Skinner. Naozaj nemá vôbec zlú sezónu, ale kto by bol dostatočne šialený, aby si zobral šesť miliónov každý rok ešte dlho, dlho a predlho? Holland našťastie nemá miesto. Ani Buffalo, nie je také hlúpe, aby ťahalo polku platu tejto blamáže. Nechápem, prečo nie je v NHL niečo ako hosťovanie.

Dajme tomu plat pol na pol a po sezóne sa vráti spať. Protihodnota môže byť napríklad future considerations podľa výsledkov. Ak by to vyšlo, ostatné tímy by videli, že v inom klube Skinner dokáže hrať HOKEJ a nie len hokej. Buffalo by malo v budúcnosti lepšiu vyjednávaciu pozíciu. Ak by to nevyšlo, zachoval by sa status quo.

Mohla z toho byť pekná polemika, reálnejšie mi momentálne príde to, že na konci vesmíru je miestnosť, kde pani Gizka Oňová spieva Meshuggah.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera