Štvrtok, 23. máj 2024

Nová doba – Hokej patrí Východu!

Patrik Jesenský

Dlhé roky bolo z Východu Slovenska počuť, že to majú tamojší hokejisti všade ďaleko. V extralige pôsobili dlhodobo iba tímy z Košíc a Popradu, pričom ich hráči mali z ciest do Skalice, Bratislavy či Piešťan poriadne vytvrdnuté zadky. Doba sa však zmenila.

V novej sezóne si užijú Východniari derby prakticky v každom kole. Po Michalovciach pribudnú na extraligovú mapu aj Spišská Nová Ves a Prešov.

A od Prešova…

„Na Východe som nikdy nepôsobil, ale teším sa na novú výzvu. V Prešove štartujeme niečo nové a verím, že toto krajské mesto bude žiť hokejom. Ja sa na Východ teším a som pripravený pomôcť novej značke k úspešnej nováčikovskej sezóne,“ hovorí tréner HC 21 Prešov Ernest Bokroš.

Na Východe bude po novom pôsobiť aj jeho syn Tomáš. Ten sa pre zmenu upísal Michalovciam. „Prvýkrát som videl Zemplínsku Šíravu počas vlaňajšieho play-off a hneď sa mi tu zapáčilo. Michalovce neustále napredujú a pre vysoké ciele robia veľa. Lákali ma sem teda ambície. Ak by nám s otcom pred rokmi niekto povedal, že budeme obaja na východe, tak ho vysmejeme. Extraligové pomery sa však menia a teraz môžu pokojne oživiť All star formát Východ vs. Západ.“

Rysy zo Spišskej Novej Vsi

Na objavovanie extraligového teritória sa poctivo pripravujú aj Rysy zo Spišskej Novej Vsi. „Máme skvelých fanúšikov, máme tradíciu a pripravili sme dobrý tím. Verím teda, že budeme šťukou súťaže. Množstvo klubov z Východu nám teraz paradoxne trochu komplikuje snahu o získavanie nových sponzorov. Bijeme sa o rovnaké teritórium, ale všetci sa tešíme na derby zápasy. Pre divákov to bude určite veľmi atraktívna sezóna,“ teší sa generálny manažér Richard Rapáč.

Východ naznačil svoju silu už v predošlej sezóne, keď skončil Poprad druhý a Michalovce tretie. Kamzíci spod Tatier by však radi vyskočili ešte o jednu priečku vyššie. Majstrovská vlajka totiž na ich štadióne stále nevisí a absencia titulu predstavuje dlhodobú traumu Podtatrancov.

Foto: Peter Jesenský

„Ja popradskému tímu verím. Viem, aký je cieľ pre túto sezónu a práve preto som sem prišiel. Urobím všetko preto, aby sme konečne urobili z HK Poprad majstrovský klub,“ dušuje sa brankárska posila Kamzíkov Marek Čiliak. Takáto vízia sa však nepáči Košičanom. Osemnásobný majster Slovenska má za sebou päť rokov trápenia. Teraz však oslavuje jubilejnú stú sezónu a takéto jubileum si zaslúži úspech. „Nastal čas vrátiť HC Košice na pozície, ktoré tomuto klubu patria. Vrátil som sa sem, pretože verím Gabrielovi Spilarovi a páči sa mi tím, ktorý tu buduje. Prichádzam v správny čas, veď na rozdiel od môjho prvého košického pôsobenia nás teraz čaká oveľa menej cestovania. Extraliga sa presúva na Východ a ja to môžem v tejto chvíli iba kvitovať,“ pridáva s úsmevom útočník HC Marek Slovák.

Kto bude Kráľom Východu?

Ambície umiestniť sa na najvyšších priečkach majú takmer všetky tímy z Východu. Ktorý z nich sa ale napokon stane Kráľom východu a ovládne čisto Východniarsku tabuľku, nám ukáže až priebeh ligy. Každopádne sa môžeme tešiť na množstvo vynikajúcich derby zápasov. Nová sezóna začína za pár dní! Buď pri tom!

Sleduj FB stránkuHokej patrí Východu a ži zdravou rivalitou!


TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera