Nedeľa, 21. júl 2024

Oslavovať môžu aj Nové Zámky, lepší draft zažil len Gáborík

Štefan Cebro Štefan Cebro 24.07.2021
Foto: Štefan Mácsadi/HC Nové Zámky

Objal sa s rodinou a euforicky oslavoval, že po ňom siahli v Los Angels Kings. Síce z toho nebolo miesto prvé, ani v elitnej päťke, ale osmička sa počíta tiež. Brandt Clarke možno bude tzv „steal“ draftu.

Miestami ho podceňovali až príliš, pokojne môže mať v NHL podobnú, ba aj lepšiu kariéru ako jednotka výberu Owen Power.

Dres Nových Zámkov v priamom prenose

Draft vysokého kanadského obrancu je výborná správa aj pre slovenskú extraligu, kde odohral pandemickú sezónu. V 26 zápasoch dal 5 gólov a zaznamenal 15 bodov. O tom, že to pre neho nebola len epizódka svedčí, ako sa vyjadroval o pôsobení v Nových Zámkoch. Sám hovoril, že mu to dalo veľa a bol za šancu vďačný.

Počas draftovej noci mal za sebou zavesené dresy a pri tých z kanadskej mládežníckej reprezentácie či OHL tímu Barrie Colts, bol aj novozámocký s býkom.

Je otázne, či klesol na ôsme miesto preto, že hral práve na Slovensku. Na druhej strane presne takéto príbehy naša súťaž potrebuje. Ak sa k tomu pridá o rok v prvom kole Šimon Nemec z Nitry, o ktorom hovorí aj Clarke ako o parádnom talente a Filip Mešár z Popradu, môže to zvýšiť povedomie o extralige.

Druhý najvyššie draftovaný

Osemnásťročný Kanaďan sa stal druhým najvyššie draftovaným hokejistom zo slovenskej súťaže. Vyššie ako on bol len Marián Gáborík, ktorý je dodnes najvyššie postavením Slovákom vo výbere. V 2000 po ňom siahol vtedy nový klub NHL z Minnesoty z tretej priečky.

Trenčín ostáva stále tímom s najlepšie postavenými mladíkmi. V prvom kole šiel v 1997 ako dvanástka Ottawy Senators Marián Hossa a v 2004 si vybrali z 23. miesta v Ottawe Andreja Meszároša.

Clarkov výber je dôležitý aj preto, lebo prešlo už dlhých šesť rokov, keď šli hokejisti priamo z extraligy na draft NHL. V 2015 sa to podarilo z vtedy majstrovských Košíc Erikovi Černákovi a Radovanovi Bondrovi. Kanaďan sa stal prvým cudzincom zo slovenskej extraligy.

Hodí sa do NHL

„Chcem byť najrýchlejším hráčom a mať najtvrdšiu strelu. Nezastavím sa, do kedy to nedosiahnem,“ povedal zámorský bek. Jeho hra sa do dnešnej profiligy presne hodí. Je rýchly, ofenzívny a nebojí sa riskovať.

Stačí si spomenúť, ako si vedel povodiť v sedemnástich aj skúsených borcov v našej extralige a ako hral na svetovom šampionáte do osemnásť rokov, kde dominoval nad rovesníkmi. Môže mu vyhovovať žiarivý Holywood a Staples Centra. Kings majú množstvo talentov a v budúcnosti môže prísť k návratu výborných výkonov tímu, ktorý v posledných rokoch upadal. Clarke môže byť jedným z pilierov prestavby.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera